Záhoří - Sepekov

Zlaté body ze Záhoří!

Jediný sepekovský tým sehrál své utkání o posledním dubnovém víkendu na hřišti v Záhoří, které nebylo vůbec podmáčené. Z důvodu vytrvalých dešťů minulý týden byla většina zápasů v kraji zrušena a přeložena na pondělí 8. května na časy, které se měly původně odehrát (dorost od 10 hodin, Áčko od 17 hodin). To záhořské hřiště netrápila hladina vody, ale spíše výška trávníku, která někde převyšovala meze hratelnosti. Opět se potvrdila silná účast k tomuto utkání za účasti vypůjčených osvědčených kvalit z “A” teamu – Jana Bolka a Lukáše Koutníka.

Zápas začal netradičně v půl 11 dopoledne. Skvělý to čas na sehrání fotbalu… Už od prvních minut bylo na Sepekovských vidět, že chtějí ovládnout jako první skóre a tak si tvořili kombinace a hru podle sebe. Ve většině chvil se jim to dařilo a branka byla na dosah. Domácí však také bojovali a za žádnou cenu nechtěli prohrát. Vždyť také na jaře ještě neprohráli na domácí půdě. O to víc chtěli hosté jejich šňůru vítězství překazit! Blikla pátá minuta a hosté se mohli radovat. Dokonalá přihrávka od Koutníka L. na Máchu, který dále poslal balon na Kosobuda, ten neváhal a posunul vedle do lajny na Haita. Hait zatáhl míč na pomezí velkého vápna, kde poslal Bolka do gólové šance. 0:1! Pak přišla možnost vyrovnání z pěkných dvou rohů domácích, ale při jejich smůle a našem štěstí, míč vždy putoval vedle nebo do protiútoku Sepekovských. Šanci na zvýšení stavu měl i Lukáš Hlavín, který si vedl míč po své pravé straně k vápnu, odkud trefil pouze brankáře. Ve 28. minutě se měnilo skóre pro hosty. Dobrá přihrávka k noze Koutníka L. mu otevřela příležitost k dalšímu posunutí míče na rozběhnutého Bolka, který na podruhé nezpanikařil a rozvlnil domácí síť na 0:2! Domácí posléze zahrozili z faulu lajny. Ve vápně se nepochopitelně vytvořil velký tlak Záhořských, při kterém zachyboval gólman Doubek, jemuž míč shora rukavic sklouzl k brankové čáře, kde na poslední chvíli míč zastavil Bolek společně s protihráčem. Oba se svalili do branky a tím zamezili skórování. Ve 30. minutě to už bylo o tři góly. Vysoká přihrávka od Hrycha na Bolka, který si sám zpracoval, prošel mezi obranou a ve vápně přihrál na nejlepšího střelce Sepekova Lukáše Kosobuda, který se nemýlil a zvýšil stav zápasu na 0:3! O tři minuty později ale přišlo snížení. Po faulu Haita u lajny následoval trestňák, který si dobře nepohlídali hosté a nechali domácí bez problému skórovat – 1:3. Nic moc se ale nezměnilo. Oba týmy bojovaly a rvaly se, o co nejlepší výsledek. Stav poločasu na 2:3 se měnilo až ve 42. minutě. Po chybném průniku Haita na domácí polovině, se k míči dostalo Záhoří a doslova se dralo k brance. Během cesty nedokázali zastavit hráče Hrych, Novák ani Dušek. V této chvíli hostům zvonilo v hlavě, že opět musí zatlačit na pilu a nepolevit. Podařilo se to po rychlém protiútoku o minutu déle. Bolek si míč zatáhl do vápna, kde před bránu nahrál na rozběhnutého Honzu Máchu, který si tak nadělil radost ke svým narozeninám. 2:4 pro Sepekov!

Druhá půle už byla bez branek. Během 45 minut bylo spousta příležitostí k navýšení od Koutníka L., Kosobuda či Máchy, ale chyběla přesnost!

Vítězství ze Záhoří bylo velmi cenné a zasloužené! Podařilo se tak navýšit celkové skóre v tabulce o sedm bodů před Čimelicemi. Je nutné poděkovat klukům z Áčka, kteří byli výrazně znát v sestavě a dopomohli k tomuto stavu utkání!

Není však nic u konce. “B” team čeká ještě další soupeři – Hrazánky, Skály derby v Božeticích a v neposlední řadě Mirotice, se kterými to bude také těžké urvat body. První místo není zdaleka jisté, a tak je potřeba zabojovat a proměňovat vyložené brankové šance, aby 23. června byly velkolepé oslavy!

Další kolo pro celý sepekovský klub bude velmi náročné. Během prodlouženého víkendu sehraje Sepekov sedm zápasů. Jeden z nich čeká i Béčko s Hrazánky tradičně v neděli od 15 hodin na stadionu.

Záhoří B – Sepekov B   2:4 (2:4)     Goly: Bolek 2x, Kosobud, Mácha

Sestava: Doubek – Novák, Koutník L. (Havlíček), Dušek, Hrych – Hlavín (Koutník M.), Mácha (Cihlář), Bolek, Hait (Dědič) – Himl, Kosobud