A tým doma padl, B tým urval vítězství

Ke svému prvnímu domácímu zápasu nastoupilo naše A mužstvo v sobotu 27.8. proti Sezimovu Ústí. Naši hráči byli odhodláni potvrdit vítězství z Chyšek, ale soupeř přijel také povzbuzen vítězstvím v prvním kole, kdy naděloval Milevsku, očekávala se tedy vyrovnaná partie.

Zápas začali naši hráči nadějně a vytvořili si minimálně tři velké příležitosti, ale hosté se štěstím přežili, Koutníkovu pohotovou střelu krásně zlikvidoval hostující brankář. Hosté pak nečekaně udeřili ve 13. minutě, kdy předvedli rychlou akci s dlouhým nákopem od stopera za obranu, kdy po levém křídle utekl hostující záložník, přesně odcentroval na trestuhodně volného útočníka, který střelou z první dokázal překonat Kainrátha – 0:1. Domácí hra začala být neurovnaná, domácí se až příliš často uchylovali k dlouhým nákopům, které výborně sbírali oba hostující stopeři. Domácí sice stále na soupeře tlačili, ale žádnou ze svých příležitostí nevyužili. Poločas tak skončil výsledkem 0:1.

První polovina druhého poločasu probíhala podobně, jako končil ten první. Domácí se snažili do soupeře tlačit, ale hra byla poměrně neurovnaná, největší šance na vyrovnání měli Čunát, Tupý a Doubek, ale opět bez úspěchu. Postupem času se do hry domácích vkrádala čím dál větší křeč, v závěru navíc domácí otevřeli obranu a hned několikrát mohli hosté domácí dorazit, ale žádný ze svých brejků nezužitkovali. Ani závěrečný tlak domácích na výsledku nic nezměnil, a tak první domácí zápas skončil nejtěsnější porážkou – 0:1. Šanci na reparát dostanou naši hráči hned následující neděli, kdy se představí na hřišti odvěkého rivala v Božeticích, zápas začíná v 17:00 hodin. Přijďte našim hráčům opět vytvořit domácí prostředí, jako se v poslední době při zápasech našich mužstev v Božeticích stalo tradicí.

Sepekov – Sezimovo Ústí 0:1 (0:1)

Sestava: Kainráth – Doubek V., Kosobud J., Petr, Bolek – Čunát, Kašpar, Kuchař, Brůžek – Tupý, Koutník M.

Střídali: Doubek F., Mácha, Kosobud M., Filipín

V neděli 28.8. zahájili sezónu i hráči B mužstva, kteří vyrazili na horkou půdu do Kovářova. V pátek si hráči udělali výkopnou, čímž definitivně uzavřeli loňskou poměrně úspěšnou sezónu, kdy si i rozdali medaile za třetí místo. Od více hráčů zaznělo přesvědčení, že letošní sezóna bude ještě úspěšnější. Velmi vydařený večírek. Do branky si v neděli B mužstvo vzalo Tomáše Kainrátha, který tak nastoupil proti svým bývalým spoluhráčům a něco si i na hřišti ve srandě vyslechl. Premiéru za béčko si připsal Filip Doubek, který pokud zrovna nebyl unavený v předklonu, tak výborně pomáhal kontrolovat hru ve středu hřiště. Nicméně zápas Sepekáři nezačali vůbec dobře a už v 5. minutě hostující obrana špatně odvrátila dlouhý nákop, ten se dostal na středu hřiště k volnému Koudelkovi, ten krásnou přihrávkou vybídl Klímu, který s přehledem zakončil podél brankáře. Útočník domácích Klíma v úvodních 25 minutách dělal naší obraně velké problémy, naštěstí všechny své další šance i se spoluhráči neproměnil. Sepekáři se v úvodu dostávali jen ke střelám z dálky a k rohovým kopům, které se navíc nedařily dobře zahrávat. Ve 27. minutě naši hráči vytěžili z minima maximum, když Kosobud M. vyvezl z obrany míč, skvěle našel svého bratrance L. Kosobuda a ten přesnou střelou k tyči srovnal – 1:1. Do konce poločasu už branka nepadla.

Druhý poločas začal bohužel úplně tradičně jako v jarní sezóně, ve 47. minuta jednoduše utekl naší obraně hostující útočník Pešta a při svém nájezdu propálil i Kainrátha – 2:1. Hosty ale tato branka nepoložila, ba právě naopak. Havlíček předvedl festival šancí, kdy ale bohužel ani v těch největších síť nerozvlnil. V 66. minutě si alespoň připsal asistenci, když mu sjela střela, ale naštěstí tak šikovně, že důrazný Dědič na zadní tyči prostřelil brankáře – 2:2. Domácí viditelně začali ztrácet dech, po úvodních 30 minutách zápasu, kdy hráli ve velmi vysokém tempu, ani není divu. Přesto se obě mužstva tlačila dopředu a chtěla zvítězit. Hned dvakrát domácí běželi od půlky sami na bránu, ale rychlonohý Koutník je vždy dokázal po dlouhém sprintu doběhnout a akci přerušit. V 72. minutě započal svou letošní sbírku žlutých karet za ostřejší skluz náš nejtrestanější hráč minulé sezóny Mácha. V 82. minutě přišla rozhodující chvilka, kdy Novák vyrazil na útočný výpad, prostrčil míč mezi obránci Máchovi, který se zjevil sám před brankářem, výjimečně zachoval chladnou hlavu a střelou podél něj zápas rozhodl – 2:3. Závěrečné nákopy již naši odvrátili a tak sudí Tanáč mohl zápas ukončit. Sudí Tanáč tentokrát zápas zvládl bez potíží, doprasil až zápis, ale z toho se nestřílí. Další zápas odehraje juniorka na domácím hřišti s mužstvem z Borovan, kdy se hraje v sobotu od 17:00 hod.

Kovářov B – Sepekov B 2:3 (1:1) Goly: Kosobud L., Dědič, Mácha

Sestava: Kainráth – Kosobud M., Novák, Filipín, Volf – Koutník, Mácha, Doubek F. Kotrba – Kosobud L., Havlíček

Průběžně střídali: Šťastný P., Šťastný, F, Dědič, Cihlář, Hlavín L.