Úvod sezóny se třemi body

V neděli 21. 8. skončila letní pauza a náš A tým zahájil sezónu prvním okresním derby v nedalekých Chyškách. Toto historicky hnusné datum našim hráčům přineslo štěstí a mohli slavit první tři body v nové sezóně. V zápase si odbyl premiéru nový brankář Tomáš Kainráth, v sestavě se po několika letech objevil i Víťa Čunát, kterému snad stejný zápal do hry jako v neděli, vydrží tentokráte nějakou tu sezónu, mezi náhradníky se po delším čase objevil i Michal Kosobud, takže první kolo přineslo hned několik pozitivních zpráv. Zápas se odehrál na několika místech podmáčeném hřišti, ale vše bylo naprosto regulérní a sezóna naštěstí mohla začít.

A začala pro naše hráče naprosto skvostně, Kainráthův dlouhý nákop, prodloužil Hadáček za sebe, domácí stoper podklouzl, čehož využil rychlonohý Koutník, který postupoval s míčem sám na branku a chytrou střelou podél brankáře poslal naše hráče do vedení – 0:1. V tu dobu nebylo odehráno ještě ani 30 vteřin zápasu. To byla pro domácí veliká rána. Navíc v 11. minutě znovu Kainráthův nákop obránci domácích nechali trestuhodně mezi sebou proletět a rychlý Čunát od půlky hřiště postupoval sám na brankáře a také se nemýlil – 0:2. Hlavně hráči muších vah Koutník, Čunát a Brůžek se na podmáčeném trávníku skvěle pohybovali a v první půli domácím zle zatápěli. Skvěle vpředu pracoval i Hadáček, který ustál mnoho soubojů a rychlonohým spoluhráčům sklepával míče jedna radost. Bohužel Brůžek ve svých dvou velkých příležitostech neuspěl. Velkou šanci měl i zatím ještě v tomto zápase chyšecký Kosík, kdy postupoval sám na Kainrátha, ale ten skvělým zákrokem spoluhráče podržel. Ve 45. minutě znovu Kosík se štěstím prošel přes dva obránce hostí, odcentroval a na zadní tyči volný Lívanec s přispěním tečujícího Honzy Bolka snížil na poločasových 1:2. Šatňák jak se patří. Do kabin tedy odcházeli Sepekáři s jednobrankovým vedením, vedení to bylo zasloužené, Sepekáři v první půli působili jako dravější a agresivnější mužstvo a vypadalo to, že chtějí vítězství více než domácí. Domácí navíc přišli o zkušeného Jana Málka, který musel pro zranění ze hry odejít.

Druhou půli začali domácí s větším úsilím, ale hostující obrana v čele s brankářem výborně fungovala a nepouštěla domácí do tutových šancí. Výjimkou byla pouze chyba nejmenovaného obránce na půli hřiště, kdy domácí útočník chvíli postupoval sám na branku, ale zbytek obrany se skvěle vrátil a nepřipustil vyrovnání. Petrys měl štěstí!  S postupujícím časem se domácí stále více tlačili dopředu a nechávali okénka v zadních řadách, ale bohužel žádný z velice nadějných brejků, nedokázali hosté zakončit pojišťující brankou. Na druhé straně dělal hostující obraně největší problémy Lívanec, naštěstí však při několika jeho rychlých akcích netrefil branku. A když Kainráth skvěle vyrazil Bardovu nebezpečnou střelu a hostujícímu Hadáčkovi nebyla branka uznána pro předchozí útočný faul Čunáta na brankáře, o čemž by se asi taky dalo polemizovat, skončilo utkání 1:2. Sepekáři tak vstoupili vítězně do nové sezóny. Zápas se hrál celkem od podlahy, čemuž napomáhal i podmáčený terén, ale ani jedno z mužstev se neuchýlilo k nějakým zákeřnostem. Domácí mají kvalitní mužstvo a nebude snadné z jejich hřiště vozit body, o to cennější vítězství to pro naše hráče je. A tým děkuje i divákům, kteří dorazili ze Sepekova v hojném počtu a zve je příští sobotu tj. 27. 8. na první domácí zápas, který sehrají od 17:00 hod. proti mužstvu ze Sezimova Ústí. Příští neděli startuje i B mužstvo, tak kdybyste se hodně nudili, tak je vyrazte podpořit v neděli 28. 8. do Kovářova, kde se hraje od 15:00 hod.

Chyšky – Sepekov 1:2 (1:2) Goly: Koutník, Čunát

Sestava: Kainráth – Doubek, Petr, Novák P., Bolek – Brůžek (69. Mácha), Kašpar, Tupý (85. Filipín), Čunát – Koutník, Hadáček (90. M. Kosobud)

Leave a Reply