B tým zvítězil, A tým bral v derby bod

V sobotu 3. září přivítal B tým v rámci druhého kola ambiciózní mužstvo z Borovan. Béčkaři v začátku sezóny rozhodně nemají problém s účastí hráčů na zápasech, v sobotu bylo připraveno do hry hned 17 hráčů a 2 byli ještě v rezervě v hledišti. Jen s brankáři je to malinko složitější, tentokrát stál v brance dorostenec Krahula a chytal dobře.

Zápas začali lépe hosté, kdy zmáčkli domácí na jejich polovině a ti se prvních 15 minut hledali, nicméně všechny ošemetné situace ustáli, poté se začala hra vyrovnávat. Ve 23. minutě Pavel Šťastný dlouhým nákopem našel Vlka, ten s míčem doběhl až do vápna, kde před branku předložil lahůdku Havlíčkovi a ten prolomil své střelecké trápení – 1:0. Ve 28. minutě bylo ještě veseleji, to když dlouhý aut prodloužil hlavou Cihlář, kdy si míč na malém vápně našel Vlk a se štěstím prostřelil vše, co mu stálo v cestě 2:0. V těchto chvílích domácí úplně ovládali hru, ale naneštěstí v těsném sledu po sobě M.Koutník a Mácha po vzájemných spolupracích své šance doslova zazdili a tak přišel trest ve 39. minutě, kdy se k trestnému kopu postavil Kukrál a šťastnou střelou, kdy se míč odrazil od břevna asi za čáru, snížil na 2:1.

To byl i poločasový stav. Jak už bývá nemilým zvykem, domácí na začátku druhé půle inkasovali a to tentokrát ve 49. minutě Pavlíčkem, i když tato branka hodně zaváněla ofsajdem – 2:2. Naštěstí domácí dokázali rychle reagovat, to když si hosté v 51. minutě Máchův rohový kop po dobrém tlaku od L. Filipína srazili do vlastní sítě – 3:2. V 57. minutě předvedl největší parádu sobotního odpoledne Vlk, který převzal míč ještě na své polovině a poté s ním prošel celou Borovanskou obranou až před velké vápno hostí a zkušeně podél brankáře poslal domácí do dvoubrankového vedení – 4:2. V 64. minutě navíc Vlkovu střelu pohotově dorazil do sítě Michal Koutník a bylo rozhodnuto -5:2. Zápas se pak víceméně dohrával a domácí si tak připsali druhé vítězství. Příští sobotu zajíždí naši junioři do Božetic, uvidíme, zda zůstanou na vítězné vlně. Věříme tomu, dorazte je podpořit!

Sepekov B – Borovany 5:2 (2:1) Goly: Vlk 2x, Havlíček, Koutník

Sestava:Krahula – Šťastný P., Novák M. st., Filipín, Volf – Koutník, Mácha, Kosobud L., Novák M.ml – Havlíček, Vlk

střídali: Cihlář, Hrych, Dědič, Kosobud M., Šťastný F., Slanina

V neděli hráči A týmu zajížděli do Božetic, několik hráčů chybělo, včetně kapitána Tupého, ale i přesto na papíře naše sestava vypadala určitě lépe než sestava domácích, ale jak známo, derby nemá favorita. To se potvrdilo hned ve 4. minutě, kdy domácí poslal po standardní situaci do vedení Podlipský – 1:0. To byla bohužel voda na mlýn pro domácí, kteří se tak mohli držet své taktiky, která byla zaměřená na poctivou a nepříjemnou obranu. Sepekáři byli rozhodně více na míči, ale za celý poločas se dostali pouze ke třem větším možnostem, ale F. Doubek o kousek minul, Čunát nádhernou střelou trefil pouze břevno a tyč a Komárkův trestný kop skvělým zákrokem zneškodnil domácí čaroděj Vácha a když ani po ojedinělém rohu domácích hlavou netrefil branku Januš, skončil poločas 1:0 pro domácí.

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu jako ten první, domácí velice poctivě bránili, zvláště Komárka ve středu hřiště poctivě masírovali přes achylovky, nicméně v 55. minutě J.Kosobud krásným křižným pasem z půlky hřiště našel ve velkém vápně hlavu J. Bolka, který stejně krásně vyrovnal – 1:1. Naši se tlačili do koncovky až do konce, ale Brůžka tváří v tvář vychytal Vácha, F.Doubek olízl svou střelou břevno a neujal se ani další Komárkův trestný kop, zápas tak skončil remízou 1:1. S tou jsou pravděpodobně spokojenější domácí. O pouťové neděli A tým hostí mužstvo z Čimelic, zápas se odehraje od 15:00 hod. Zajímavostí zápasu v Božeticích bylo, že na tribuně byli snad z 95 procent jen příznivci Sepekova, kteří opět přijeli hráče podpořit ve velkém počtu, jen tak dál!

Božetice – Sepekov 1:1 (1:0) Goly: Bolek

Sestava: Kainráth – Doubek F., Kosobud J., Petr, Doubek V. – Čunát, Kašpar(Kosobud M.), Komárek, Bolek – Hadáček(Brůžek), Kuchař(Filipín)