A tým zatočil s Kestřany

V rámci 6. kola náš A tým přivítal v sobotu 24.9. mužstvo z Kestřan. Naši borci chtěli výsledkově napravit porážku s Podolím a měli pro to ideálního soupeře, protože hráči z Kestřan dlouhodobě těží výhradně z domácího prostředí a venkovní utkání jim jaksi unikají. Za domácí si navíc premiéru odbyl Vašek Kosík, takže o motivaci bylo postaráno.

Již po deseti minutách se potvrdily papírové předpoklady, jelikož domácí vstoupili do zápasu skutečně s chutí, hosté absolutně nestačili. Již v 6. minutě Hadáček krásným lobem přes brankáře poslal domácí do vedení 1:0, ihned o minutu později si Tupý udělal z těžkopádných stoperů kuželky a krásnou střelou do šibenice zvýšil na 2:0. V 10. minutě navíc Brůžek nastřelil obránce Pavlíčka, od nějž se míč odrazil za záda brankáře -3:0. Prakticky celý poločas bylo na hřišti jen jedno mužstvo, ale hráči domácích se začali předhánět v tom, kdo zazdí větší šanci. Velmi aktivní v tom byli Kosík s Brůžkem. Hosté se zmohli jen na nadávání domácímu pomeznímu Cihlářovi, který však vše tradičně flegmaticky ustál. Nicméně po snovém úvodu do konce poločasu už branka nepadla.

Druhou půli domácí opět šlápli na plyn. V 52. minutě Novák hlavou přihrál Hadáčkovi a ten přidal svou druhou branku, stejně tak v 59. minutě Tupý, který využil Kosíkovu přihrávku. V 65. minutě vzal na sebe Kosík pokutový kop, brankáře poslal na druhou stranu, ale do cesty se postavila tyč, nicméně u míče byl nejrychleji Kevin de Pacosta Brůžek a zvýšil už na 6:0. Mezi diváky se začalo debatovat, že týden starý výsledek B týmu, kdy se vyhrálo o devět branek, bude překonán. Bohužel naši malinko zvolnili, navíc opět začali zahazovat šance. Tu největší měl Tupý, ale hattrick mu vzala tyč, branky se nedočkal ani superaktivní Kosík, kterého několikrát vychytal dobře chytající hostující brankář. Poté se dostali ke slovu i hosté, kteří se v druhém poločase několikrát dostali až za půlku, v jednom případě dokonce až do vápna a vybojovali penaltu. Kainráth penaltu zneškodnil a už to vypadalo, že se dočká své vychytané nuly v Sepekově, avšak nestalo se. V 71. minutě propadl centr ze standardní situace na zadní tyč k volnému Kollerovi a ten snížil na konečných 6:1. Jediná kaňka v zápase. V závěru ještě vyšperkoval svůj výkon obránce hostí Pavlíček, který se rozhodl zapojit do strkanice, přestože již měl žlutou kartu a tak si na cestu domů přibalil ke vstřelenému vlastenci i červenou kartu, vskutku povedený zápas. Domácí tak splnili povinnost a soupeře přejeli, pro hosty je výsledek 6:1 ještě hodně milosrdný. Příští sobotu tj. 1.10. zajíždí naši kluci do Chotovin, kde je čeká složitější zápas, ale všichni jsou odhodláni dovézt tři body i ze hřiště soupeře, udělejte si s nimi výlet!

Sepekov – Kestřany 6:1 (3:0) Goly: Hadáček 2x, Tupý 2x, Brůžek, vlastní

Sestava: Kainráth – Novák(Kašpar), Kosobud, Petr, Bolek – Brůžek(Koutník), Doubek F., Kuchař, Kosík – Hadáček(Filipín), Tupý