Střelecká nemohoucnost Sepekova

Po jednoznačném vítězství v domácím zápase proti Kestřanům čekalo sepekovské fotbalisty utkání v Chotovinách. Domácí se nacházejí v tabulce nad Sepekovem, o to větší měli hosté motivaci zvítězit. Sobotní počasí fotbalu příliš nepřálo, foukal vítr, pršelo a teplo zrovna nebylo, nicméně trávník v Chotovinách je v dobré kondici, tak nic nebránilo oběma mužstvům podat dobrý výkon.

Od začátku utkání byli aktivnější domácí. Ti po zisku míče ve středu pole zásobovali domácí útočníky balóny za sepekovskou obranu. Již ve 3. minutě zahrával domácí špílmachr Bondarev rohový kop ve vápně našel přesně hlavu svého spoluhráče, který zakončoval do odkryté brány, na poslední chvíli vyhlavičkoval míč z brankové čáry sepekovský stoper Petr. V 8. minutě se Chotoviny gólu dočkaly, dlouhý nákop z půli hřiště přenechal hostující Petr golmanu Kainráthovi, ten však odhadl špatně odskok balónu, který se odrazil od břevna a dobíhající útočník Pěknic uklidil míč do prázdné brány, 1:0. V 11. minutě se pokusili odpovědět hosté, to když po dobrém pasu na Tupého byl zmíněný útočník před vápnem faulován. Následný přímý kop však hostující Tupý nasměřoval do zdi a Kuchařova dorážka skončila nad bránou. Ve 14. minutě fauloval u postranní čáry Bolek, k přímému kopu se postavil domácí Bondarev, který svým nákopem našel hlavu domácího Kromka, který v souboji přetlačil sepekovského Petra a míč uklidil k tyči, 2:0. Ve 22.minutě se po přihrávce Doubka F. dostal do palebné pozice Kuchař, zkušený sepekovský středopolař však pálil vedle brány. Následně se do velké šance dostal chotovinský Vrhel T., který postupoval sám ze strany hřiště na Kainrátha, balón naštěstí pro hosty poslal do ochranné sítě za bránou. Postupem času se do zápasu začali dostávat Sepekovští. Po zranění domácího kapitána Čecha a Vrhela J. převzali otěže zápase do svých rukou hosté ze Sepekova. Největší šanci na snížení v prvním poločasu měli Sepekovští těsně před koncem, kdy se po závaru ve vápně Chotovin odrazil míč do hostujícího Nováka, jenž však pozadím nedokázal balón usměrnit do brány.

Do druhého poločasu vstoupili hosté s úmyslem, co nejrychleji snížit a odvézt nějaký bod ze hřiště Chotovin. Sepekovští více drželi míč, dobře kombinovali a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Snížení přišlo až v 66.minutě, kdy po pěkné kombinaci zatáhl míč po pravé straně Brůžek, který poslal před bránu přesnou přihrávku na Tupého, jenž uklidil balón za záda domácí brankáře, 2:1. Domácí se dostávali k hostující bráně jen výjimečně, když už se před hostujícího Kainrátha dostali, tak na brankové čáře odkopl míč do bezpečí Doubek V. Sepekovští si v tomto zápase mohli vyzkoušet sérii trestných kopů před hranicí hostující velkého vápna, nejblíže gólu byl Tupý, jenž nasměřoval míč pouze do břevna. V poslední minutě zápasu mohli domácí navýšit vedení, to když střídající Kosobud poslal slabou přihrávku svému gólmanovi, kterou vystihl chotovinský útočník, jenž postupoval sám na gólmana Kainrátha, svůj pokus nasměřoval pouze do slabin sepekosvkého brankáře, z čehož neměli radost domácí spoluhráči ani přítelkyně gólmana, která sledovala zápas z tribuny. Zápas tak skončil těsným vítězstvím domácích.

Chotoviny – Sepekov 2:1 (2:0) Goly: Tupý

Sestava: Kainráth – Doubek V., Novák, Petr, Bolek – Brůžek, Kuchař, Doubek F., Kosík – Tupý, Hadáček (Kosobud)