Áčko nadělovalo v Božkách, B tým nevykročil ze svého stínu

O první červnové sobotě čekalo naše A mužstvo utkání s úhlavním rivalem z Božetic na jeho pěkném hřišti. Naši si chtěli konečně připsat vítězství a k zápasu také tak přistoupili.

Zápas nicméně nezačali příliš dobře, úvodní desetiminutovka se hrála za prudkého deště, kdy hráči byli po chvíli promočení až na kost a to zřejmě vyhovovalo domácím. Ve 14. minutě domácí Fara postupoval sám na branku a zkušeně podél brankáře poslal domácí do vedení – 1:0. Tato branka naše hráče nepoložila, ba naopak je probudila a až do konce poločasu bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Sepekáři měli trvalý nápor, první tři příležitosti ještě vychytal Pultar, ale ve 34. minutě se po rohovém kopu Tupého hlavou prosadil Kuchař – 1:1. Těsně před poločasem se navíc ve vápně prokličkoval až k brankáři Brůžek a podél něj zkušeně poslal hosty do zaslouženého vedení -1:2.

Po pauze se domácí malinko nadechli a měli dvě nebezpečné střely, Horek je ale bezpečně kryl. V 56. minutě přišla rozhodující chvíle zápasu, když Koutník L. poslal ze standartní situace do vápna skvělý centr, který před brankářem ještě tečoval Bolek a poslal hosty do trháku – 1:3. Od tohoto momentu bylo na hřišti opět jen jedno mužstvo a v 69. minutě nejprve Vlk a v 90. minutě Tupý upravili konečný výsledek do podoby debaklu – 1:5. Sepekáři si připsali důležité cenné a hlavně zasloužené vítězství. Radost z něj kalí jen další zraněný hráč, tentokrát sezóna skončila pro Brůžka, brzké uzdravení přejeme. Příští neděli 12.6.2022 od 17:00 hod. čeká Sepekáře další derby, tentokrát na domácí půdě s Chyškami, teoretická šance na třetí místo stále existuje, přijďte tedy naše hráče povzbudit.

Božetice – Sepekov 1:5 (1:2) Goly: Kuchař, Brůžek, Bolek, Vlk, Tupý

Sestava: Horek – Doubek, Kosobud J., Novák P., Bolek – Brůžek (58. Novák M), Kuchař, Kašpar (Kosobud L.), Koutník L. – Vlk (79. Cihlář), Tupý

B tým v neděli přivítal suveréna soutěže z Branic. B tým zasáhla personální krize a posílil se hned o čtveřici hráčů ze sobotní sestavy. Chlapcům z A týmu patří dík, že přišli pomoci. B tým nastoupil s celkem jasnou taktikou soupeře přetlačit hlavně v agresivitě a prvních 15. minut se to celkem dařilo, Braničtí se prvních 15. minut k ohrožení branky prakticky nedostali. V 16. minutě však ukázali, jak jsou silní a hned z první pořádné akce se po dorážce prosadil kanonýr Šerhant – 0:1. O pět minut později bylo ještě hůř, i druhá šance hostí v 21. minutě skončila v domácí síti, tentokrát se prosadil M.Pícha – 0:2. Sepekáři poté měli tři pěkné možnosti, ale ani Vlk, Bolek nebo Koutník M. svoje šance neproměnili. Ve 39. minutě přišel trest, kdy po brejku hostující Pěchota podél brankáře upravil skóre už na 0:3. Při této obdržené brance se navíc zranil domácí brankář Mácha a po týdnu si tak do brány opět stoupl Kosobud. Do poločasu už se skóre nezměnilo, pro domácí se jednalo poměrně o krutý poločasový výsledek.

Do druhé půle již nezasáhli Vlk s J.Kosobudem, L. Kosobud musel do branky, takže sestava ztratila hodně na kvalitě. Navíc hned ve 46. minutě Šerhant upravil na 0:4. Sepekáři do druhé půle nastoupili asi s cílem soupeře uchodit, Braničtí se nikam hnát nemuseli, přizpůsobili se netempu domácích a ze zápasu se stala tradiční pralesní holomajzna, kdy domácí obdrželi ještě 2 branky, střelci byli opět M.Pícha a Pěchota, konečné skóre tedy bylo 0:6. Nutno dodat, že Kosobud v druhé půli předvedl několik zákroků, kdy asi ani on neví, jak zabránil obdržené brance, každopádně nebýt těchto zákroků, tak se vzduchu vznášela potupná desítka. Jediné pozitivum zápasu bylo, že si po covidových letech mužstvo pořídilo společnou fotografii, za což děkuje sympatické fotografce. Příští sobotu od 16:00 hod. hrají i hráči B mužstva svoje derby v Božeticích, mají asi poslední šanci zachránit strašidelnou poslední část sezóny, vzhledem ke zranění důležitých hráčů se jedná o nelehký úkol, ale nic není nemožné. Aby těch derby nebylo málo tak o Božetické pouťové neděli hrají od 16:00 hod. v Božkách s domácími i naši Old Boys.

Sepekov B – Bernartice B 0:6 (0:3)

Sestava: Mácha, Volf, Novák M, Novák M. ml, Bolek – Koutník, Mácha, Kosobud L.,Kotrba – Vlk, Kosobud J.

střídali: Šťastný F., Havlíček, Dědič, Cihlář