Vydařený víkend na všech frontách

V sobotu 11.6.2022 hráči naší rezervy odehráli derby proti svým starým známým z Božetic. Obě mužstva se na jaře spíše trápí a zápas tak neměl vyloženého favorita. Na hřišti k zápasu tentokrát lépe přistoupili naši a svého soka dokázali zdolat. Jak už je to na jaře zvykem, znovu se malinko změnila sestava, hlavně v zadních řadách nastaly změny, B tým na zápas posílil Honza Bolek z A týmu, a i když jej nechceme zbytečně vychvalovat, byl nejlepší na hřišti. V bráně poprvé nastoupil Mráza a i ten byl v zápase oporou. Snad to bylo tím, že měl od trenéra půjčené kopačky a každý svůj odkop si pochvaloval, jak ty kopačky dobře kopou.

Božeťáci si pravděpodobně dali pouťový oběd už v sobotu, protože v první půli působili dosti zvadle. Sepekáři toho dokázali využít. Už v 5. minutě unikl po křídle Koutník, míč se po zákroku odrazil od Havlíčkova pozadí k volnému Filipínovi a bylo to 0:1. Johny si připsal vskutku pěknou asistenci, tzv. prdeláčovku. V 15. minutě bylo ještě veseleji, to Dědič přihrál znovu Filipínovi a ten znovu nezaváhal a vstřelil svůj druhý gól – 0:2. Sepekáři měli první půli zcela ve své moci a mohli přidat další branky, to se ale nepodařilo a tak do šaten odcházeli s dvoubrankovým vedením.

Domácí do druhé půle nasadili také svého žolíka z A týmu Josefa Faru. Snad po dvaceti vteřinách hry se k vápnu hostí dostal Brouček a krásnou střelou k tyči snížil na 1:2. Už se ani nedopočítáme, kolikátý gól ve 46. minutě naši inkasovali. Žádný nápor domácích se ale nedostavoval, naopak v 57. minutě po faulu na Dědiče, zahrával Mácha přímý volný kop a nachytal domácího brankáře – 1:3. Domácí tato branka hodně srazila a v 64. minutě po krásné přihrávce Dědiče vyhrál běžecký souboj s brankářem Cihlář, přehodil jej a dovedl míč do prázdné branky 1:4. V 70. minutě vyhrál souboj s obráncem Dědič a křižnou střelou zvýšil už na 1:5. Čéďa v tomto zápase hrál jako zamlada a sbíral kanadské body jak Roman Červenka na hokejovém MS. Od této branky ale naši úplně vypli a domácí najednou začali počítat své šance, naštěstí je neproměňovali nebo je zneškodnil Mrázik. V 84. minutě ale kapituloval, když nestačil na střelu Kofroně, který stanovil konečné skóre zápasu na 2:5. Po týdnu tedy domácí utržili od Sepekářů podruhé potupného bůra. Naši hráči již toto vítězství potřebovali jako prase drbání, radost byla veliká, celé mužstvo skončilo v koupališti a zdravé jádro poté naprosto ovládlo místní pouťovou zábavu. Naštěstí i noční show se obešla bez zranění a nějakých incidentů.

K poslednímu utkání sezóny naši nastoupí příští sobotu v netradičním čase od 10:00 hod. Když se budete nudit, přijďte jim zafandit. Ještě musíme poděkovat fanouškům, protože po týdnu opět vytvořili Sepekářům v Božkách domácí prostředí. Aby toho Božeťáci neměli málo, tak v neděli absolutní nadvládu potvrdili naši junioři z Old Boys a Božeťákům dali bůra do třetice. Krásný to týden.

Božetice B – Sepekov B 2:5 (0:2) Goly: Filipín M. 2X, Mácha, Cihlář, Dědič

Sestava: Mrázik – Volf, Mácha, Novák, Bolek – Koutník, Kosobud, Kotrba, Filipín M.- Havlíček, Dědič

Střídali:Šťastný F,Cihlář

A tým nastoupil v neděli 12.6.2022 na domácím hřišti proti Chyškám. Naši kluci se chtěli vítězně rozloučit s domácími fanoušky a za vítězstvím si od začátku šli. Ještě před výkopem hráči a realizační tým vycenili zuby, zatáhli pupky a pořídili si po dlouhé době stejně jako před týdnem béčko společnou fotografii. Zase bude co dát do kroniky.

V první půlhodině se hrál vcelku vyrovnaný zápas, který rozčísl Tupý, když ve 32. minutě překonal po přihrávce Vlka hostujícího Hoferka v bráně – 1:0. Ve 38. minutě aktivní Tupý dostal krásnou kolmici za obranu, té znovu frnkl a předložil M.Novákovi lahůdku před prázdnou bránu – 2:0.

V druhé půli se obraz hry moc nezměnil, Chyšáci měli pár střeleckých pokusů, ale brankář Horek všechny bezpečně zlikvidoval. V 65. minutě vyzkoušel střelu z větší vzdálenosti Tupý a ona k překvapení všech ujmula – 3:0 a bylo hotovo. Zápas se v poklidu dohrával. V závěru měli domácí ještě několik šancí přidat branky, ale bez efektu. Áčkaři tedy potěšili domácí příznivce a rozloučili se jednoznačným vítězstvím, diváků navíc bylo v neděli opravdu hodně, takže spokojenost na všech frontách.

K poslednímu zápasu jedou naši za týden do Mladé Vožice, odehrají jej v sobotu od 17:00 hod. Poté budou mít obě mužstva společnou dokopnou u pana Buda na hřišti, určitě bude co probírat a hodnotit.

Sepekov – Chyšky 3:0 (2:0) Goly: Tupý 2x, Novák M.

Sestavy: Horek – Doubek, Kosobud J., Novák P., Bolek – Novák M., Kašpar, Kuchař, Koutník L. – Tupý Vlk

Střídali: Mácha, Cihlář, Kosobud L.