Na úvod hladké vítězství

Téměř po deseti měsících sehráli hráči našeho B mužstva mistrovské utkání. Doufejme, že sezóna 2021/2022 se odehraje kompletně a bez přerušení. K úvodnímu zápasu jeli naši hráči do Čížové, kde se utkali s Vráží. Chybělo několik tradičních opor, ale i tak bylo připraveno do hry 17 hráčů, což je luxusní počet, v týmu bylo hned několik stabilních hráčů A týmu a na hře to bylo znát.

Sepekáři byli od začátku aktivnějším mužstvem, domácí si asi byli vědomi síly hostující sestavy, hráli v bloku a spoléhali na brejky, ale se všemi jejich útočnými náznaky si bez problému poradila pozorná obrana nebo včasným vyběhnutím brankář Mrázik. Hned v úvodu zápasu se po přihrávce Nováka M. v malém vápně nejlépe zorientoval P.Dědič, ale pro těsný ofsajd jeho branka neplatila. Sepekáři měli velkou územní převahu, ale úplně vyložené šance si nevytvářeli. Se svými pokusy v první polovině poločasu neuspěli Novák M., opakovaně Mácha, ani M.Koutník. Ve 26. minutě po dlouhém autu Nováka M., míč propadl na zadní tyč k J.Bolkovi, který obrovskou šanci poslal do břevna, u míče poskakujícího na čáře byl naštěstí první Mácha – 0:1. Tato branka hosty uklidnila a ve 30. minutě po nepříliš povedeném centru Máchy prokázal v malém vápně velký důraz Novák M. a bylo to 0:2. Ve 38. minutě zapnul svoje motory L.Koutník, utekl po levé straně, ve vápně přihrál pod sebe a Mácha zakončil přesně k tyči – 0:3. Ve 45. minutě L.Koutník zahrál rohový kop, kdy se opět prosadil Novák M. a uzavřel poločasové skóre – 0:4.

Do druhého poločasu hosté výrazně prostřídali sestavu. Hned v úvodu druhé půle ve 48. minutě došlo ke ztrátě ve středu hřiště, domácí se dokázali rychle dostat dopředu a Vratecký krásnou střelou snížil – 1:4. Poté se hra ustálila a plynula bez výraznějších šancí. Z letargie mohl vytáhnout obě mužstva hostující Brůžek, který ale z malého vápna poslal míč vysoko nad. V 54. minutě utekl po levě straně opět L.Koutník, nahrál přes celou šíři vápna na M.Koutníka, který zkušeně zakončil k tyči – 1:5. Svůj odpustek napsal v 67. minutě i aktivní Brůžek, jenž střelou k tyči zvýšil už na 1:6. Poslední zápis do statistik zápasu si připravil Filipín. Ten se v 90. minutě z pozice stopera dostal před vápno a pohotovým obstřelem na zadní tyč nedal gólmanovi šanci – 1:7.

Úvodní zápas tedy Sepekáři zvládli a připsali si první tři body do tabulky, uvidíme, jaká sestava se sejde na první domácí zápas, který se odehraje příští neděli od 15:00 hod., kdy do Sepekova přijede mužstvo Krče, ať už bude sestava jakákoliv, Sepekáři musí zabojovat o další tři body, přijďte je podpořit.

Vráž – Sepekov B 1:7 (0:4) Goly: Mácha 2x, Novák M. 2x, Koutník M., Brůžek, Filipín

Sestava: Mrázik – Šťastný, Filipín, O.Bolek, Volf – M. Koutník, Mácha, J. Bolek, L. Koutník – M. Novák, Dědič