Béčko se vrátilo z Vráže pouze s bodem

Po dlouhé zimní přestávce zahájili jarní část sezóny hráči našeho B týmu. Prvním soupeřem jim byl v posledních letech otloukánek soutěže z Vráže. Zápas se odehrál v Šamonicích, kde domácí hrají své zápasy vždy v netradičním čase v 10:15 hod. Sepekáři se na první zápas sešli ve slušném počtu 15ti hráčů. Podzimní zápas skončil remízou, kdy naši vyrovnávali až v závěru a v penaltovém rozstřelu dokázali zvítězit.

Sepekáři i vzhledem k podzimnímu trápení do zápasu vstoupili s odhodláním útočit a odvézt si tři body. Domácí se nikam nehnali a pár tvrdšími zákroky na začátku zápasu ukázali, že nedají svou kůži lacino. Od začátku byli hosté aktivnějším mužstvem, slušně kombinovali, avšak jen po vápno domácích. Měli několik střeleckých pokusů. Ale ani jedním pokusem netrefili zařízení. Jak se má správně vystřelit, ukázal hostům domácí záložník, který na velkém vápně dostal trochu více prostoru a přesnou prudkou střelou k tyči nedal Cihlářovi šanci – 1:0. Hosty tento gól nepoložil, naopak zvýšili úsilí a nepouštěli domácí téměř vůbec z jejich poloviny hřiště. Při velkém tlaku domácí hráči povětšinou jen odkopávali do zámezí nebo do míst, kde nebyl vůbec nikdo. Z toho vznikalo velké množství rohových kopů, které střídavě zahrávali Himl s Máchou, avšak domácí obránci si s nimi víceméně bez větších problémů poradili. I přes místy drtivý tlak hosté za celý první poločas trefili branku jen jednou a tuto střelu Himla brankář bez potíží vyrazil.

Druhá půle začala jako první, Sepekáři stále neúspěšně dobývali branku domácích, poměrně brzy se uchýlili k taktice nakopávaných míčů. Domácí obrana byla stále více přetížená a Sepekáři si začali vytvářet stále větší šance. Ale střely a šance Himla, Máchy, Hrycha, Šťastného, Kosobuda nebo Doubka se neujaly. Někdy v 80. minutě mohli domácí definitivně rozhodnout, ale Cihlář střelu i následnou dorážku zlikvidoval. V 87. minutě přišel pro hosty dar z nebes, když Doubek běžel za odraženým míčem směrem z vápna a domácí obránce jej velmi nešikovně srazil – penalta. Tradiční exekutor Michal Koutník byl v té době již na lavičce a tak zodpovědnost na sebe vzal druhý z bratrů Koutníkových Lukáš a s přehledem proměnil – 1:1. Sepekáři dostali nový impulz a prali se o vítězství, přibližně minutu po proměněné penaltě došlo ve vápně domácích k další skrumáži, ve které domácí obránce zahrál evidentně rukou, ale rozhodčí nenašel odvahu písknout v závěru druhou penaltu proti domácím. Do konce zápasu si Sepekáři vytvořili ještě 3 velké šance, Himla však krásným zákrokem vychytal brankář, Lukáš Koutník svou slabší nohou z ideální pozice vysoko přestřelil a Jirka Doubek se nedokázal na malém vápně dobře zorientovat a míč promáchl. Stejně jako na podzim tedy došlo na penaltový rozstřel. Prvních šest střelců bylo úspěšných, za hosty proměnili Himl, Koutník a Hrych. Ve čtvrté sérii zaváhal Doubek, a jelikož domácí hráč proměnil, Cihlář musel dát, nastřelil však pouze tyč a extra bod navíc získali domácí.

Úvod jara tedy výsledkově nevyšel ani B týmu a z hřiště posledního mužstva si odvezl pouze bod. Příští týden zajíždí hráči rezervy na horkou půdu do Hrazánek, kde se s v neděli 14.4. od 14:00 střetnou s neoblíbeným soupeřem.

Vráž – Sepekov B  2:1 (1:0)  Goly: Koutník L.

Sestava: Cihlář – Šťastný, Novák, Hrych, Volf – Koutník L., Mácha, Himl, Koutník M. – Kosobud, Havlíček

Střídali – Hait, Bočan. Dědič, Doubek J.