Mirotice byly nad síly sepekovského Béčka

K těžkému venkovnímu zápasu jelo Béčko na hřiště druhého celku tabulky z Mirotic. Domácí doma nadělují soupeřům jeden gólový příděl za druhým. Sepekovští se před zápasem nevzdávali. Do Mirotic přijelo 13 hráčů včetně Petra Dědiče, který i přes své zranění poctivě pomáhá týmu a byl připraven v nouzi i naskočit do hry.

Do Mirotic jak je již obvyklé zavítal rozhodčí Tanáč, avšak tentokrát se zápas obešel v jeho podání bez klasických husarských kousků. Od úvodních minut domácí rozpoutali kolotoč. Mirotičtí měli velkou převahu, přehrávali hosty na všech postech a vytvářeli si šanci za šancí. Domácí vstřelili i gól, který byl následně odvolán na popud mirotického pomezního asistenta, jelikož měl již v rukou míč gólman Doubek. Sluší se poděkovat zmíněnému asistentovi, neboť se v této soutěži často nevidí, aby někdo mával ofsajdy spravedlivě dle toho jak situace skutečně vidí. Také byl za své počínání odměněn několika peprnými výrazy od hráčů Mirotic, aby ho následně vystřídal trenér domácích, který si počínal s praporkem o poznání „zkušeněji“. V 7.minutě padl první gól Mirotic. Po akci na pravé straně hostů se dostal ke střele zpoza vápna mirotický záložník, jeho pokus vyrazil Doubek pouze k nohám spoluhráče Hřebejka, který doklepl míč pohodlně do odkryté brány, 1:0. Sluší se podotknout, že gól padl z ofsajdového postavení. Nadále se hrálo jen na jednu bránu, domácí nedávali hostům šanci se nadechnout. Největší problém Sepekářům dělal mirotický Růžička, který prakticky neprohrál osobní souboj a na hrotu útoku působil sebejistě. Druhá branka padla ve 25. minutě. Nejprve domácí Pavlíček postupoval sám na bránu, udělal kličku gólmanovi a zakončil do prázdné brány, odkud míč na poslední chvíli vykopl Šťastný na roh. Centr z rohového kopu spadl na malé vápno, kde balón netrefil stoper Novák a vedle stojící Pavlíček již neměl problém prostřelit Doubka, 2:0. O 4 minuty později se prosadil také Růžička, když dostal míč za obranu, utekl obráncům a obstřelil brankáře, 3:0. Poté se k dalekonosnému pokusu odhodlal hostující Michal Kosobud, kterému parádní ránu vytáhl mirotický brankář na tyč. Poté se na hřišti přiostřilo, zejména Růžička opět dostál své pověsti, kdy zezadu nešetrně trefil skluzem hostujícího Volfa. Mirotičtí v tomto ohledu využívali kluzkého terénu dosytosti. Čtvrtý zásah přidal do sepekovské sítě opět Pavlíček. V 34.minutě přetlačil u lajny Šťastného Růžička, přihrál do vápna na rozběhnutého Pavlíčka, který ve skluzu trefil neomylně, 4:0.

Do druhé půle šli hosté s přáním, aby zápas nedopadl velkým debaklem. Na štěstí pro hosty se Růžička stáhl na stopera a tím údernost domácího útoku klesla o dvě třetiny. Hosté začali vystrkovat růžky. Velkou šanci na snížení měl Michal Koutník, který trefil břevno. O čestný zásah se postaral v 60.minutě nestárnoucí Cihlář, který po přihrávce Lukáše Koutníka uklízel do prázdné brány, 4:1. Do konce utkání si Mirotičtí hlídali náskok a i když se hra opticky více vyrovnala o vítězi bylo rozhodnuto.

Hosté v tomto zápasu na svého soupeře nestačili. Na důraznou hru domácích mnohdy za hranicí pravidel nenašli odpověď, a když k tomu Mirotice přidaly i fotbalové dovednosti, bylo o vítězi jasno.

Rozloučení s nepříliš vydařeným podzimem proběhne v pátek na dokopné.

Děkujeme všem fanouškům za podporu a doufáme, že v jarní části zlepšíme výsledky i předváděnou hru.

Mirotice – Sepekov B 4:1 (4:0)

Sestava: Doubek M. – Šťastný, Novák, Kosobud M., Volf – Koutník L., Mácha, Kosobud L., Doubek J. – Koutník M., Havlíček