První jarní výhra

Nevlídné počasí nezřídka provází zápasy na domácím hřišti Hrazánek v soubojích se Sepekovem. Předešlou neděli tomu nebylo jinak. Za mírného mrholení a mezi padajícími vločkami zahájil střetnutí rozhodčí Tanáč.

Úvodní minuty zápasu, jak je již zvykem pro první jarní kola, byly plné nepřesností a důrazu. Hrálo se od podlahy, hra místy připomínala spíše souboje u mantinelu než kombinaci s míčem. Terén v Hrazánkách byl těžký a drnovitý, nicméně hřiště bylo měkké, což byla příjemná změna oproti tréninkům na „betonu“, který momentálně vládne v Sepekově. První gól padl po individuální chybě brankáře Cihláře. V 19. minutě po přihrávce spoluhráče do vápna si navedl míč na svojí levou nohu, nicméně těsně před odkopem si balon lehce ukopl a dobíhající hrazánecký Koutník již neměl problém doklepnout do prázdné branky, 1:0. Hosté tentokrát nesložili zbraně, chtěli pomoci svému gólmanovi a za 6 minut bylo vyrovnáno. Velmi aktivní Tomáš Himl propálil gólmana Mošanského, který si na míč sice sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal, 1:1. Hosté postupnými kroky přebírali iniciativu, ale lekci z produktivity jim udělil domácí Koutník. Ten v 28.minutě využil skulinky v obraně Sepekova, prosmýkl se mezi Novákem a Hrychem a pomalou umístěnou střelou na zadní tyč do protipohybu gólmana Cihláře rozvlnil síť podruhé, 2:1. I na tuto branku dokázali takřka vzápětí odpovědět hosté. Ve 32. minutě po nejhezčí kombinaci zápasu přes osu Mácha – Himl – Kosobud se posledně jmenovaný dostal osamocen ke střele, kterou s přispěním teče proměnil, 2:2. Sepekovští měli ještě několik šancí, Himl, M. Koutník pálili nepřesně, po přesném volném přímém kopu hlavičkoval mimo Šťastný. Do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

Po přestávce domácímu mužstvu znatelně chyběla energie. Ve 48. minutě nejprve neuspěl střelou Himl, z následné dorážky si zkušeně počínal Michal Koutník, který střelou k tyči nedal gólmanovi šanci, 2:3. Domácí prakticky rezignovali na kombinační hru na útočné polovině. Uchýlili se k nákopům, které většinou končili na hlavách a kopačkách Sepekovských. Na hřišti se po klidnějším průběhu v polovině zápasu opět přiostřilo, zejména v obraně si Hrazánky počínaly nekompromisně, prakticky každý druhý souboj o míč byl faul a tak hosté měli spoustu standardních situací kolem půlky hřiště. Hostujících šancí přibývalo. V 76. minutě se po levé straně prosadil M. Koutník, který zakončil levou nohou na zadní tyč, 2:4. Tento gól dal definitivní tečku za utkáním. Poté měl ještě velkou šanci hostující Mácha, který nedokázal zakončit v sólovém úniku rychleji a o přesnost ho připravil dotírající domácí obránce.

Sepekovští si odvezli od neoblíbeného soupeře cenné body, loňskou sezóny byly Hrazánky jediný tým, se kterým Sepekov nebodoval. Tuto sezóny naopak s Hrazánkami získal plný počet bodů. V dalším kole se Sepekovští poprvé představí před svými fanoušky v neděli od 15:00 proti Kestřanům.

Hrazánky – Sepekov B  2:4  (2:2)   Goly: Himl, Kosobud, Koutník M. 2x

Sestava: Cihlář – Šťastný, Hrych, Novák, Volf – M. Koutník, Mácha, Himl, L. Hlavín – Havlíček, Kosobud