Béčko si poradilo na horké půdě v Kovářově

Pouťovou sobotu odpoledne hrála souběžně obě mužská družstva Sepekova. Áčko se utkalo v derby s Chyškami a Béčko odjelo k zápasu do Kovářova. Soupeř před sezónou prezentoval jasný cíl postoupit do vyšší soutěže a přestože tomu první odehraná kola nenapovídala, odjížděla k zápasu rezerva se zdravým respektem. Pouťová utkání mají svá specifika, jedno je však dlouho dopředu známé – nikdy se nejedná o početnou výpravu. Tentokrát k zápasu odjelo 12 hráčů. Vícero z nich bylo zdravotně indisponováno, speciálně jim patří velké díky za účast a hlavně za předvedený výkon! Kovářovskému Áčku se nedaří podle představ, a tak do utkání nastoupili v takřka klasické Béčkové sestavě.

Rozhodčí Kalina zahájil utkání v příjemném fotbalovém počasí (cca 13°C, mrholení). Od úvodních minut bylo jasné, které z mužstev chce určovat tempo hry. Kovářovští se snažili kombinovat a roztahovat hru do stran. Sepekovští začátkem utkání ještě stíhali dohrávat soupeře, který tak spoustu míčů za obranu dával nepřesně. Naproti tomu hosté vyčkávali na své polovině a po soupeřově ztrátě míče se vydávali do rychlých kontrů. V 11. minutě po přihrávce neúnavného kapitána Honzy Máchy postupoval na brankáře jmenovec Honza Havlíček. Ač tísněn obráncem dokázal přehodit brankáře domácích, 0:1. Pro Kovářov se jednalo o studenou sprchu. Další velkou šanci měl Tomáš Himl, který v podobné situaci jako Havlíček volil obdobné zakončení. V jeho případě však zasáhl gólman Kainráth. Na druhé straně se do gólových šancí dostával kovářovský útočník, který z obdobných situací pálil třikrát těsně mimo zadní tyč. Další ohrožení branky hostí obstaraly rohové kopy. Z nichž převážně těžil domácí Bílý, který se v pokutovém území umí prosadit. Zde uplatnil své schopnosti a parametry stoper Novák. V zápase zřejmě neprohrál ani jeden hlavičkový souboj a působil pro domácí jako zeď. Důležitou druhou branku mohl závěrem poločasu přidat Honza Mácha. Roman Brouček udržel míč ve vápně hostí, přihrál na Máchu, který balón napálil bodlem k tyči. Bohužel pro něj ale gólman Kainráth předvedl svůj nejlepší zákrok v tomto zápase a jeho střelu zneškodnil.

Do druhé půle šli Sepekovští s hubeným vedením 1:0. Trenér Novák tentokrát v kabině neměl dlouhý proslov, hráčům nebylo moc co vytýkat, každý kdo se zúčastnil zápasu se tentokrát vydal na maximum. Do utkání od začátku v kovářovském dresu nastoupil spolu s otcem i Luboš Holub mladší. Jeden z nejlepších střelců krajské B třídy v letech minulých, nebyl tentokrát tolik vidět. Kovářovští po hříchu jeho kvalit dostatečně nevyužívali a poctivou obranou hrou mu nenechal dýchat Michal Koutník. Ve druhém poločasu se tak Holub ml. přesunul na druhou stranu a zatápěl v soubojích jeden na jednoho Šťastnému. Kovářov stupňoval svůj tlak, ze standardní situace zahrozil zmíněný Holub ml. jenž střelou pod břevno dal vyniknout ve skvělé formě chytajícímu Cihlářovi. Ten si poradil s několika ošemetnými situacemi a nepříjemnými střelami za vápnem. V 62. minutě se po kombinaci ve středu hřiště dostal do vápna Luboš Holub ml., kterému se do cesty postavil stoper Novák. Po pádu Holuba následovala penalta. I přes protesty hostí se k míči postavil sám faulovaný a s přehledem do protipohybu proměnil, 1:1. Zápas se poté vyostřil, Kovářovští se snažili vystupňovat tlak, hrubý zákrok na půlce předvedl hlavní aktér posledních minut Luboš Holub ml. na Marka Volfa. Jako odvetu o pár desítek vteřin později vystartoval Petr Dědič na Luboše Brůžka. Nutno podotknout, že tady byla ta žlutá hodně dočervena. V 72. minutě se k velkému sólu vydal stoper Novák, který obešel 3 hráče domácích, než ho před vápnem domácí zfaulovali. K exekuci volného přímého kopu se postavil Honza Mácha. Volil střelu za zeď, která už o moc přesnější být nemohla. Balón mířící do šibenice ještě stačil Kainráth vytěsnit na tyč, ale dobíhající Dědič hlavou obstaral hostům opět vedení, 1:2. Velký kredit u této branky padá na vrub Honzy Máchy, který jako správný kapitán režíroval hru hostí a přihrál na obě branky hostí. Před koncem utkání se při závaru ve vápně srazil Novák s Bílým. Bílý při této akci trefil břevno Cihlářovy brány. Do konce zápasu si již hosté vedení pohlídali.

Sepekovským se v tomto utkání sešly takřka všechny potřebné atributy nutné k vítězství. Příští kolo Béčko čeká těžkého soupeře, který ještě loni hrál Okresní přebor, tedy Krč. Přijďte nás podpořit v neděli od 15:00 na sepekovské hřiště.

Kovářov B – Sepekov B 1:2  (0:1)  Goly: Havlíček, Dědič

Sestava: Cihlář – Šťastný, Novák, Baloun, Volf – M. Koutník, Himl, Mácha, Dědič – Havlíček, Mička

Průběžně střídal: Brouček