První vítězství

Ke svému druhému zápasu podzimní části soutěže nastoupila naše rezerva v rámci 3. kola na domácím hřišti proti mužstvu z Hrazánek. Naši hráči měli minulé kolo volno, proto se na tento zápas mohli chystat 14 dní po první vcelku jasné porážce.

Sepekáři se sešli ve slušném počtu 15ti hráčů a šli do utkání s touhou odčinit úvodní porážku a od začátku zápasu byli lepším mužstvem a zápas kontrolovali. Hlavně trojice L. Koutník, Himl a L. Kosobud byla od začátku zápasu hnací silou domácích, několik velmi slibných možností měl i Havlíček, tomu však na jaře střelecké štěstí nepřeje. První gólová akce přišla ve 14. minutě, kdy Kosobud obloučkem skrz obranu hostů vybídl Himla, který si prvním dotykem míč zpracoval a druhým krásně přehodil hostujícího brankáře – 1:0. Až do 40. minuty Sepekáři zápas zcela kontrolovali, avšak slibně rozjeté akce nedokázali dotáhnout do úspěšného konce, buď nevyřešili přečíslení nebo neuspěli v zakončení. Posledních pět minut první půle se hosté díky důrazu a dlouhým nákopům dostali na dostřel branky Doubka, ale obrana domácích vcelku bez potíží odolala. Do kabin se tedy šlo za jednobrankového vedení domácích, které vzhledem k dění na hřišti bylo pro hosty milosrdné.

V kabině se domácí hecovali a chtěli přidat další branky, hlavně se nechtěli nechat zatlačit a zbytečně inkasovat. Výsledkem byl přesný opak, první desetiminutovka druhé půle patřila hostům ,kteří si vypracovali řadu rohových kopů a standardních situací, naštěstí domácí všechny i díky brankáři Doubkovi uskákali a nedovolili vyrovnání. Poté se sepekovští hráči srovnali a začali zápas opět kontrolovat. Rozhodující moment utkání přišel v 62. minutě, kdy Kosobud vybídl kolmicí ke sprintu L. Koutníka, který míč zatáhl a centrem na zadní tyč předložil lahůdku pro Cihláře, který byl na hřišti 20 vteřin a nebyl pro něj problém zvýšit na 2:0. V 66. minutě, po faulu na L. Koutníka, Cihlář rozehrával volný přímý kop, kterým trefil ruku, kterou nad zeď neohrabaně vystrčil jeden z hostujících hráčů – penalta. Tu na sebe vzal nejmladší hráč domácích Vojtěch Baloun a i když si brankář na míč sáhl, vytěsnit jej nedokázal – 3:0. Poslední zásah přidali domácí do otevřené obrany hostů v 74. minutě, kdy Bočan vyhrál osobní souboj, Cihlář předložil Máchovi, který sám před brankářem zachoval chladnou hlavu a podél něj zvýšil na konečných 4:0. Po této brance se zápas již víceméně dohrával a domácí si připsali první body do tabulky a odvděčili se věrným fanouškům, kteří na zápas dorazili. Konečně Sepekáři dokázali udržet i čisté konto a to i díky rozhodnutí rozhodčího, který souboj Filipína s Peškem v samém závěru neposoudil jako penaltový. Nutno objektivně říct, že by se asi nikdo penaltě až tak nedivil. To ale nic nemění na tom, že Sepekáři byli tentokrát lepší ve všech řadách, otázkou je, jak moc velkou zásluhu na tom měl výkon hostů.

Další zápas odehrají naši hráči na půdě ambiciózního Kovářova B, zápas se bohužel hraje současně s utkáním našeho A týmu, čili se dají předpokládat problémy se skládáním sestavy. Přesto jen odevzdat body do Kovářova nepojedeme a o pouťovém víkendu zabojujeme!!

Sepekov B – Hrazánky  4:0  (2:0)  Goly: Himl, Cihlář, Baloun, Mácha

Sestava: Doubek – Šťastný, Novák, Baloun, Volf – L. Koutník, Mácha, Kosobud, M. Koutník – Havlíček, Himl