Béčko vyzrálo na Krč

Druhý pouťový víkend, další kolo Okresní soutěže. Béčko přivítalo Krč, které má z dávné minulosti co vracet. Před pár lety se mezi těmito soupeři rozhodovalo o tom, kdo se zachrání v soutěži a kdo sestoupí. Na zápas tehdy přijel krajský rozhodčí Linhart, který s hroší kůží jemu vlastní, podržel Krč o třídu výše a Sepekovské poslal o třídu níže. Krč se předcházející ročník v Okresním přeboru neudržela a tak jako nováček po letech opět přijela do Sepekova. Béčkaři se oproti všeobecným předpokladům tentokrát sešli v hojném počtu. Po pár měsících nastoupil do fotbalového utkání také Honza Staněk.

Rozhodčí Tanáč přivítal hráče na hřišti a utkání mohlo začít. Od úvodu se hra přelévala ze strany na stranu. První velkou šanci měli hosté, kteří se po kombinaci ve vápně dostali ke střele z první. Gólman Doubek si připsal výborný zákrok, kdy vyrazil míč směřující k tyči na roh. V 13. minutě se poprvé měnilo skóre. Staněk vypíchl míč hostujícímu obránci a skákavý balón napálil přímo do horního rohu brány Krče, 1:0. Sluší se napsat, že takových gólů v této soutěži moc nepadá. Hosté odpověděli zanedlouho. V 19.minutě se Sepekovští pokoušeli na půlce zahrát ofsajd systém, hosté toho využili a po střetu s gólmanem Doubkem dostal míč do branky Smitka, 1:1. Gólman Doubek po tomto střetu dochytal poločas a poté musel vystřídat. Sepekovští nesložili zbraně a i když je obdržený gól rozhodil, pokračovali dále v dobývání branky Krče. Ve 23. minutě po autovém vhazování se ve vápně prosadil Lukáš Kosobud, přistrčil míč Michalu Koutníkovi, který levou nohou propálil gólmana hostí, 2:1. Ve 26. minutě přihrál Havlíček Staňkovi, ten postupoval podél vápna. Střela placírou mířila do středu branky, kde brankář hostí vyrobil velkou chybu a srazil si míč za svá záda, 3:1. Do konce poločasu padla ještě jedna branka. V 39. minutě se obtočil kolem hráče aktivní Lukáš Kosobud, přihrál do levé strany na rozběhnutého Lukáše Koutníka, který překonal gólmana Krče, 4:1. V samotném konci poločasu měli svojí druhou velkou šanci hráči Krče, ti z úhlu pálili těsně vedle pravé tyče Doubkovy brány.

Ve druhém poločasu domácí tým přidal ještě další dvě branky. V 56. minutě rozehrával volný přímý kop z dobré vzdálenosti kapitán Honza Mácha. Míč zakroutil ideálně přes zeď do horního rohu brány gólmana Krče, 5:1. O poslední úspěch svého týmu se postaral o tři minuty později Honza Havlíček. Po chybné rozehrávce gólmana se z první ve skluzu opřel do míče a poslal ho do prázdné brány, 6:1. Domácí nadále měli dost šancí na skórování. Průběh druhé půle ovlivnilo i vyloučení na straně Krče, kdy nevybíravým zákrokem poslal hostující Pergler na zem Hrycha, následovala druhá žlutá a odchod do sprch. Největší šanci hostí ve druhém poločase nabídl Šťastný, který střelou z poza vápna trefil prvního hráče před sebou. Od něj se míč odrazil do přečíslení, které musel vyřešit až střídající gólman Zbyněk Cihlář.

Sepekovští tentokrát využili domácího prostředí a silné lavičky. Příští kolo zajíždějí do Záhoří, kde je čeká nevyzpytatelný soupeř.

Závěrem bychom chtěli popřát hodně zdraví narozenému Tobiáši Bolkovi, který přišel na svět v neděli po (při) zápase. Vítáme ho mezi fotbalisty a těšíme se, až bude kopat za náš oddíl!

Sepekov B – Krč 6:1 (4:1) Góly: Staněk 2x, M. Koutník, L. Koutník, Havlíček, Mácha

Sestava: Doubek (Cihlář) – Šťastný, Novák, Baloun, Volf – M. Koutník, Mácha, Kosobud, Dědič – Havlíček, Staněk