Položek : 0
Mezisoučet : 0,00
Zobrazit košík Objednat

Béčko v derby porazilo Božetice

Ke svému devátému utkání podzimní části nastoupili hráči naší rezervy u největšího rivala v Božeticích. Během víkendu se jednalo o druhé derby a po sobotním vítězství A týmu, měli hráči rezervy jedinečnou příležitost soupeři tento víkend pořádně zošklivit. Pro většinu hráčů se jedná o nejprestižnější zápas sezóny a tomu odpovídala i docházka na utkání, kdy se sešlo 18 hráčů! U zápasu venku nevídané číslo.

Domácí nastoupili sebevědomě a od začátku měli územní převahu, zpočátku se na rozdíl od hostů snažili o kombinaci po zemi, hlavně přes střed hřiště, kde předstoper Janouch doplňoval svou dvojici středových záložníků. Tato snaha jim však vydržela přibližně do 20. minuty, poté se po několika nepřesnostech domácí vcelku hloupě rozhádali. Sepekáři hráli na jistotu, několikrát odkopli zbrkle míč směrem na potok a hra v jejich podání příliš krásy nepobrala, od 20. minuty se k nim přidali i domácí a ze hry byla pravá pralesní holomajzna. Nejvíc nešťastní byli v těchto chvílích domácí náhradníci, kteří neustále chodili pro zakopnuté míče. První větší vzrušení přišlo okolo 25. minuty, kdy si před dotírajícím útočníkem domácích dávali přednost Volf s brankářem Pultarem, domácí útočník byl našim brankářem sražen, ale sudí Šika zákrok jako penaltu nevyhodnotil. Ve 30. minutě unikl po levém křídle Himl a postupoval sám na brankáře Zajíce, toho sice překonal, ale míč po odrazu od tyče v brance neskončil. V 35. minutě vyslal Mácha do šance M. Koutníka, jehož střelu Zajíc vykopl. Domácím tato varování nestačila, ve 44. minutě stoper Novák vyvezl míč, vyslal dlouhou kolmici na Ondru Bolka, který využil svůj turbo motor, běžel sám na brankáře a zamířil přesně k tyči – 0:1. Do kabin tedy odcházeli spokojeněji hosté.

Do druhé půle nastoupili hosté s odhodláním držet míč více na zemi a pokud možno přidat další branky. Do 60. minuty měli hosté zápas plně pod kontrolou, domácí se do žádné větší šance nedostali, ani si nedokázali vytvořit souvislejší tlak. V 60. minutě však přišel blesk z čistého nebe, Jiří Fara zahrával z levé strany trestný kop, zahrál jej do nebezpečného prostoru před malé vápno, kam nabíhal důrazný Čipera, před ním však míč hlavou nešťastně přizvedl Novák a přehodil tak Pultara – 1:1. Tato branka vlila domácím energii do žil a přibližně 10 minut byli lepším mužstvem, vyvrcholením této části zápasu byla velká šance Podlipského, který prudkou střelou z vápna nastřelil břevno Pultarovy branky. Poté se projevilo staré známé pravidlo nedáš-dostaneš a to když v 73. minutě dlouhý nákop skvěle prodloužil hlavou přes Janoucha Kosobud, zbytek domácí obrany těžce zaspal a u míče byl před svým spoluhráčem Havlíčkem první Bočan, který šel najednou sám na bránu a podél brankáře upravil na 1:2.  Od tohoto momentu už hosté zápas opět kontrolovali. V 83. minutě navíc přišel z půlky dlouhý a hlavně přesný nákop Balouna do vápna domácích, kde na úrovni penalty zůstal úplně osamocený Kosobud,  ten tuto nedbalost domácích ztrestal nádhernou hlavičkou do šibenice – 1:3. Rozhodnuto.

Sepekáři si tak připsali druhé vítězství ve dvou dnech s odvěkým rivalem. Navíc od 60. minuty si za B tým  po více než dvaceti letech odbyl obnovenou premiéru Martin Petr, který tedy mohl být tento víkend dvojnásob spokojen.

Další zápas sehraje B tým příští neděli 27.10. na žádost soupeře netradičně už v 10:00  v dalším derby s mužstvem Bernartic B, soupeř v tomto kole nasázel prvnímu celku tabulky z Mirotic 8 gólů, uvidíme, jak se předvede na našem hřišti a hlavně, co mu naši hráči dovolí, spíše doufejme, že nedovolí. V loňské sezóně oba zápasy skončily divokými remízami 3:3, takže určitě je na co se těšit. Přijďte nás podpořit.

Božetice B – Sepekov B 1:3 (0:1)  Góly: O. Bolek, Bočan, Kosobud

Sestava: Pultar – Hrych, Novák, Baloun, Volf – O. Bolek, Mácha, Kosobud, M. Koutník – Himl, Kotrba