Remízový zápas s Branicemi rozhodl penaltový rozstřel

Netradičně v neděli od 10 hodin hostilo domácí Béčko mužstvo Branic (Bernartice B). Tento znovu založený tým patří od svého vzniku k tomu lepšímu co nabízí tato soutěž a nejinak tomu bylo i tentokrát. Bývá pravidlem, že ve vzájemných zápasech padá hodně branek a soupeři se rozcházejí po 90. minutách smírně. Jako rozhodčí byl nominován nezvykle na Sepekov Michal Peklo, který stejně jako soupeř v této soutěži patří k nejlepším nebo je vůbec nejlepší sudí.

Od úvodu se obě mužstva prezentovala dosti odlišně. Domácí se snažili rychle přesouvat hru z obrany do útoku a zapomínali na kombinaci, kdežto hosté od úvodu dobře kombinovali, využívali převahy ve středu hřiště a zásobovali své útočné hroty přihrávkami po zemi. Zejména milevský trenér Strnad dělal domácí obraně velké problémy. Do první sepekovské gólové šance se dostal Tomáš Himl, který pálil nebezpečně levou nohou. V 15. minutě se poprvé měnilo skóre. Po důrazu ve vápně se prosadil střelec důležitých gólů Ondra Bolek, 1:0. Netrvalo dlouho a bylo srovnáno. O dvě minuty později se totiž hostující Vltavský postavil k zahrání volného přímého kopu a svojí levou nohou zakroutil míč přes zeď k zemi na bližší tyč, kam nestačil dosáhnout gólman Doubek, 1:1. Po této brance na hřišti začaly dominovat Branice. Svůj optický tlak Braničtí přetavovali v gólové šance. Domácí místy bránili dosti chaoticky, špatně přebírali hráče a jen Doubkovy zákroky uchránily Sepekov před inkasováním dalších branek. Do poločasu se jednalo o 3 vyložené šance, kdy hostující hráč střílel osamocen na penaltě, avšak do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhá půle byla co do průběhu podobná té první. Stále trvala převaha hostujícího týmu. Sepekovští se s přibývajícími minutami uchylovali k nákopům na stopery hostí, kteří většinu balónů vraceli zpět na polovinu Sepekova.  Nedařila se jednoduchá kombinace, spousta míčů končila v autu po špatném zpracování nebo nepřesné přihrávce. Jak trefně zhodnotil po zápase jeden z hráčů Sepekova, fotbal plakal. O změnu skóre se tak nepřekvapivě postarali hosté. V 67. minutě rozehrávali Braničtí volný přímý kop. Míč směřující přímo na bránu Doubek neztlumil na hrudi a o dorážku se postaral opět Vltavský, 1:2. Sepekovští prostřídali sestavu a hnali se za vyrovnáním, avšak jejich akce končili opět nepřesně. Aktivní Tomáš Himl před brankou nenašel přihrávkou volného spoluhráče, neujali se ani centrované míče do vápna. Když už se zdálo, že zápas dovedou do vítězného konce Braničtí, ujala se nenápadná střela kapitána! V 89. minutě vystřelil z poza vápna Honza Mácha, nikterak razantní pokus hostující gólman jen vyrazil na tyč a pak před sebe, kde byl nejrychleji dobíhající Pavel Novák, který zvládl zachovat chladnou hlavu a přehodil ležícího gólmana, 2:2. Domácí si ještě zkomplikovali závěr utkání, když povolili hostům rohový kop, ale nic víc už se do konce zápasu nestalo.

Na řadu tedy přišly pokutové kopy.

Za domácí tým postupně kopali Himl, M. Koutník, Baloun, Kotrba a Cihlář. Všichni domácí střelci proměnili a jelikož Doubek jednu penaltu hostí chytil, radovali se z prémiového bodu domácí.

Sepekovští nepředvedli zdaleka ideální výkon a po většinu zápasu byl soupeř fotbalovější, nicméně k bodům jim pomohla bojovnost a touha vyrovnat až do konce, kde byli odměněni. V dalším kole jede rezerva na horkou půdu do Borovan, kde naváže na dalekou historii vzájemných zápasů v neděli od 14:00.

Sepekov B – Bernartice B 3:2 pp (1:1)  Góly: O. Bolek, P. Novák

Sestava: Doubek – Hrych, Novák, Baloun, Volf – M. Koutník, Mácha, Kosobud, O. Bolek – Himl, Cihlář