Položek : 0
Mezisoučet : 0,00
Zobrazit košík Objednat

Gólová nadílka

V neděli odpoledne odehrálo zápas na domácím hřišti sepekovské béčko. Soupeřem mu bylo mužstvo Kestřan B. Kestřanským se letos tolik nedaří a jsou na předposledním místě tabulky. Sepekovští byli tentokrát posíleni a hráče širšího kádru A mužstva, a na hře a výsledku to bylo znatelné.

Rozhodčí Kalina zahájil zápas, ve kterém chyběl po několika desítkách zápasů kapitán Honza Mácha. Pásku tak dostal za výborné výkony jako odměnu Michal Doubek. Zřejmě pod tíhou této hráčské pocty zabrnkal gólman domácích na nervy všem Sepekovským, když po několika minutách hry přiťukl míč na hranici velkého vápna protihráčovi, který byl tak překvapen, že balón nezpracoval a poslal ho zpátky pod nohy Doubka. Sepekářům vázla kombinace, většina přihrávek šla vzduchem a nepřesně. Aktivní v práci s balónem byl především Matěj Kotrba, který rozjížděl většinu akcí Sepekova. Výborný zápas hrál opět Ondra Bolek. Ve 20. minutě se Bolek náběhem za obranu dostal do vápna až na brankovou čáru, odkud zpětně centroval před bránu. Dobíhající obránce Kestřan srazil míč rukou a následoval penalta. K té si stoupl opět Vojta Baloun a s přehledem jí proměnil, 1:0. Kestřanští se opírali o výkony dvou pendlů z A mužstva, vzadu si počínal sebevědomě Hoštička a v útoku dělal domácí obraně Hanisch, který v minulosti působil v Králově Lhotě. Hanisch měl několik příležitostí na skórování, v cestě mu ale stála dobrá obrana Sepekova a také gólman Doubek, který se po úvodním zaváhání opět dostal do své obvyklé formy. Hoštička měl nebezpečný volný přímý kop z pozice za vápnem a těsně minul šibenici brány. Nutno podotknout, že Doubek jeho pokus kontroloval. O deset minut později se prosadil Dědič, který využil přesně načasované přihrávky ze středu pole kolem gólmana zvýšil na 2:0. Do konce první půle již zůstal stav nezměněn, nicméně bylo patrné, že otěže zápasu již pevně svírali Sepekovští.

Druhý poločas pokračoval tlak Sepekova. V 51. minutě poslal Kotrba přihrávku za obranu na rozběhnutého Pavla Nováka, hostující stoper se nedomluvil s gólmanem kdo půjde pro míč a P. Novák tak sebral volný balón a po kličce gólmanovi zvýšil na 3:0. Hned vzápětí fauloval na druhé straně M. Novák ve vápně a následovala penalta. K té se postavil Hoštička, který vystřelil po pravé straně gólmana Doubka, ten míč vyrazil na tyč, od které se odrazil do brány, 3:1. K velkému střeleckému výkonu se rozjel Pavel Novák. V 61. minutě po volném přímém kopu sklepl míč Lukáš Kosobud k P. Novákovi, ten na poprvé neuspěl, odražený pokus už ale uklidil do brány, 4:1. O minutu později P. Novák završil hattrick. Po přihrávce Lukáše Filipína z levé strany střílel P. Novák na zadní tyč, střela mu sedla náramně, 5:1. To této čtvrthodině již bylo o zápase rozhodnuto. Kestřanští již nekladli výrazný odpor a tak měli ve středu pole spoustu místa Kotrba s Kosobudem. V 65. minutě Matěj Kotrba vzal míč na vlastní polovině, prošel až před vápno, odkud povedeným obstřelem do šibenice zapsal gólovou trefu, 6:1. Rezerva po této trefě výrazně prostřídala a zápas se dohrával.V 84. minutě Kotrba po pěkné kombinaci poslal míč do ulice na Michal Koutníka, který prostřelil gólmana, 7:1. Před koncem zápasu bohorovnost domácích vzala za své, když se ze závaru prosadil hostující Karásek, 7:2.

Sepekovští si po delší době užili klidnější zápas a po zásluze si došli pro vítězství. Následující víkend je pro sepekovský fotbal vysoce atraktivní. A mužstvo i B mužstvo se utká  derby s Božeticemi.

Sepekov B – Kestřany B  7:2  (2:0) Goly: Baloun, Dědič, Kotrba, Koutník, Novák P. 3x

Sestava: Doubek – Šťastný, M. Novák, Baloun, Volf – M. Koutník, Kotrba, Kosobud – Cihlář, Dědič