Umělá tráva

Božetice vrátili Sepekovu týden starou porážku

Hned dvě derby mezi Božeticemi a Sepekovem se odehráli v krátkém časovém úseku. Zatímco v prvním utkání zvítězilo sepekovské B mužstvo na hřišti Božetic jasně 4:0, chlapcům z A mužstva se již tolik nedařilo. Před utkáním měli obě mužstva shodně 25 bodů v tabulce a vítěz se opět trochu přiblížil k záchraně.

Jak už je tomu téměř v každém utkání Sepekovští začali první půli náporem. Domácí přitlačili na jejich půlce a dobrým napadáním si vytvářeli i střelecké příležitosti. Zejména aktivní Kotrba se pokoušel překonat božetického gólmana, jeho střelám však chyběla potřebná přesnost. Ve 14. minutě dali domácí hostům lekci z produktivity, po akci na pravé straně se obtočil kolem sepekovského obránce ve vápně Jíška a střelou na zadní tyč otevřel účet zápasu, 1:0. Inkasovaný gól jako by Sepekovské zmrazil a najednou byli lepším mužstvem Božetičtí. Těm se podařilo přidat do konce zápasu ještě jednu branku. Ve 44. minutě si za obranu naběhl Jíška, který postupoval sám na bránu, kde ho ve vápně za cenu faulu zastavil gólman Mašek. K následné penaltě se postavil Čanda a tvrdou střelou zvýšil na 2:0.

Kdo by čekal ve druhé půli nápor hostů ve snaze snížit, ten by se mýlil. Od úvodu druhé půle dominovali domácí a gól visel doslova na vlásku. Božetickým však po první půli zvlhnul střelecký prach a ani vyložené šance neproměnili. Postupem času začali útočit i hosté, jejich pokusy však končili na dobře chytajícím Matějkovi v domácí bráně. Závěr utkání si Božetičtí zkušeně pohlídali a nedopustili zdramatizování zápasu.

Božetice – Sepekov  2:0  (2:0)

Sestava: Mašek – Doubek., Hadáček, Dušek(Hlavín), Palus(Koutník M.) – Bolek, Kosobud, Kašpar, Koutník L(Čunát)  – Tupý, Kotrba (Doubek J.)

Trenér: Ondřej Jordán

Hráč utkání: Matěj Kotrba