Cenné vítězství z Mirotic

V neděli vyrazilo Béčko do Mirotic. Sepekáři odjížděli ve 12cti lidech, posléze se k nim připojil ještě jeden hráč, tudíž k zápasu byli připraveni dva náhradníci. Zpestřením všedního kola bylo angažování posily v řadách soupeře, neboť za domácí nastupuje Jakub Kovář, hokejista, momentálně chytající za Jekatěrinburg. Mirotičtí neprohráli od října loňského roku, proto i když jim patřila pozice za Sepekovskými, byli v utkání favority.

Od úvodních minut to byli překvapivě hosté, kdo převzal otěže zápasu. Hosté měli územní převahu, lépe kombinovali, roztahovali hru do stran, odkud posílali centry do vápna. Aktivitou hýřili ve středu hřiště kapitán Honza Mácha i Tomáš Himl, dozadu odvedl velké množství práce Lukáš Hrych. Do velkých šancí se postupně dostali takřka všichni ofenzivní hráči Sepekova. Jirka Doubek dvakrát nastřelil tyč, poté se stejně uvedl i Tomáš Himl. Několik střel měl také M. Kotrba. Do kombinace se dostával odchovanec domácích v dresu Sepekova Honza Havlíček. Po neúspěšných pokusech se ke slovu dostali také Mirotičtí. Zejména útočné duo Kovář, Kubata dělalo hostům problémy svým důrazem. První velkou šanci měl po zaváhání Hrycha s Novákem Kubata, který před vyběhnuvším Doubkem mířil nad bránu. Druhou velkou šanci měl Kovář, který hlavičkoval na penaltě těsně mimo. Poté se vyznamenal hráč zápasu brankář Doubek, který ve stoprocentní šanci vychytal Kubatu. V 39. minutě se konečně prosadili hosté. Po hlavičkovém souboji ve středu hřiště si sebral balon Mácha, míč si hodil na levou nohu a přes gólmana zamířil přesně, 0:1. Do konce půle hosté vedení udrželi, takže se šlo do kabin za překvapivého vedení hostů.

Druhý poločas začal v režii domácích. Po pravé straně Sepekova se dostávali Mirotičtí za záda hostujících obránců a dostávali se do zakončení. Zákrok dne předvedl Michal Doubek. Opět se po pravé straně prosadil domácí záložník, nacentroval na malé vápno na Kubatu, který se odpoutal od Šťastného a zakončil k tyči, kde reflexivně zasáhl nohou Doubek. Několik dalších šancí zlikvidoval opět Doubek, Sepekovští přeskupili řady a vyrovnali hru. V 53. minutě se po milimetrovém centru Máchy prosadil hlavou Lukáš Kosobud, kterému nejprve vyrazil hlavičku gólman Mirotic, avšak na dorážku již neměl nárok, 0:2. Mirotičtí se snažili vystupňovat tlak. Odměnou jim byla sporná penalta po kontaktu Jirky Doubka s domácím záložníkem. Rozhodčí Tanáč se nedal obměkčit a tak se kopala desítka. K té se postavil Kovář, který se štěstím proměnil. Doubek vystihl směr, avšak střela byla dostatečně razantní, 1:2. Domácí vycítili šanci a šli si za vyrovnáním. Nevybíravým zákrokem se uvedl Kovář, který gólmana Doubka kopnul při zákroku do ruky. V nastavení měl po důrazném ataku na Nováka šanci Kovář, který tváří v tvář Doubkovi přestřelil.

Hosté si odvezli tři body z horké půdy Mirotic. V dalším kole přivítají na svém hřišti Skály.

Mirotice – Sepekov B  1:2  (0:1)  Goly: Mácha, Kosobud

Sestava: Doubek – Šťastný, Novák, Hrych, A. Hlavín – J. Doubek, Mácha, Himl, M. Koutník – Kotrba, Havlíček