Vydřené vítězství

V další horké květnové neděli přivítali hráči naší ,,juniorky´´ mužstvo ze Skal. Hráči Skal okupovali před zápasem první místo tabulky, o které se přetahují s mužstvem Semic. Semice naši hráči dokázali v domácím prostředí porazit, takže všichni byli zvědaví, zda se podaří obrat o body i mužstvo Skal.

Skály mají mužstvo složené ze starších zkušených hráčů, doplněné o rusky mluvící zahraniční hráče, kde nejvíce vyčnívá nejlepší střelec soutěže Ihar Barbotkin.

Utkání začalo v pozvolném tempu, postupem času hru ovládli hráči hostujícího mužstva. Hra nebyla příliš urovnaná, obě mužstva se příliš často uchylovala k nakopávaným míčům. Sepekářům se nedařilo míče podržet ani v záloze, natož vpředu. Docházelo k velkému množství soubojů, kdy hosté byli důraznější, domácí většinou po prohraném souboji sahali k faulům, kdy z následných standardních situací docházelo ve vápně domácích k nebezpečným situacím, které zachraňoval brankář domácích Doubek, který byl jako již tradičně na jaře velkou oporou domácích a zlikvidoval minimálně čtyři velké šance hostů, kdy asi nejvíce vyčníval zákrok, kdy se na branku Sepekova ze strany řítil Barbotkin, prudce vystřelil na vzdálenější tyč, ale Doubek bravurním zákrokem míč vykopl. Domácí kapitulovali ve 30. minutě, kdy hosté rozehráli jednu z mnoha standardních situací, kdy se míč snesl na zadní tyč, kde hosté vyhráli souboj a vrátili míč na malé vápno, kde volný Buida dal hlavou nekompromisně pod břevno – 0:1. Domácím se první půli nedařilo téměř nic a nevyslali mezi tři tyče branky soupeře ani jeden střelecký pokus.

O poločase se Sepekáři vydýchali, došlo ke změnám, kdy do hry šli oba náhradníci Volf s Haitem.  Sepekáři věřili, že se zápasem můžou ještě něco udělat, jelikož podobný průběh mělo již podzimní utkání obou soupeřů, kdy Sepekáři málem dotáhli tříbrankové manko z prvního poločasu.

Nicméně v prvních pěti minutách druhé půle nic nenasvědčovalo tomu, že by se domácí nějak herně zvedli. Přežili velkou šanci hostů, kdy hostující záložník po vynikajícím centru z malého vápna přestřelil. Zlom nastal v 51. minutě, kdy se Kosobud ocitl ve velké šanci, kdy brankář jeho pokus z deseti metrů vyrazil na velké vápno, kde dobíhal Hait, ten z první vystřelil a jeho střelu ještě na hranici ofsajdu pohybující se Kosobud usměrnil hlavou do sítě – 1:1. Od této chvíle začali mít územní převahu domácí, byli více na míči, kombinovali, začali vyhrávat souboje a tlačit se do zakončení v daleko větším počtu než v prvním poločase. Střely Haita, Máchy, Bočana, Dědiče, Koutníka ani několik hlavičkových pokusů Kosobuda nebo Hrycha brankou neskončily. Nádhernou ránu země vzduch vyslal z trestného kopu ze 30ti metrů Hrych, ale brankář skvělým zákrokem míč směřující do šibenice vyrazil. Paradoxně největší šanci rozhodnout měli v tomto úseku hry opět hosté, kdy po pěkné akci nastřelili hlavou břevno. V posledních deseti minutách již hrálo na vítězství pouze mužstvo Sepekova, přišpendlilo hosty do jejich vápna, ale ti s vypětím všech sil tlaku odolali.

Zápas skončil remízou, o vítězi a o extra bodu navíc se rozhodlo v penaltovém rozstřelu. K rozhodnutí došlo až v 7. sérii, kdy Volf zachoval chladnou hlavu, zkušeně proměnil, naproti tomu Doubek zlikvidoval pokus soupeře a Sepekov tak znovu porazil mužstvo z prvního místa. Za Sepekov sebrali odvahu a postupně kopali Doubek Jiří – vysoko nad, Hait – nekompromisní střela pod břevno, Hrych – zkušeně k tyči, Doubek Michal – málem zlomil břevno, od břevna ven, Koutník Michal – penaltová jistota k tyči, Dědič – před zraky svých dvou synátorů proměnil pod brankářem, Volf – zkušeně zápas ukončil. Sepekov zvítězil 5:4. Nutno dodat, že remíza byla asi zasloužená, hosté byli výrazně lepší v půli první, domácí zase ukázali srdíčko a chuť se porvat o výsledek v půli druhé. Kromě brankáře zahrála velmi dobře i kompletní obrana, ve které hlavně ve druhé půli vyčnívali Hrych se Šťastným. Vysoko nastavenou laťku svého výkonu si i v tomto zápase udržel nejdůležitější člen domácí sestavy libero Novák.

Následují poslední dva zápasy sezóny s mužstvy ze spodních pater tabulky. Příští kolo zajíždí hráči do Šamonic, kde své zápasy hraje mužstvo Vráže v nebezpečném nedělním čase 10:15 hod. Snad hráči nic nepodcení a dokáží soupeře přehrát a porazit.

Sepekov B  –  Skály  1:1
  (0:1)  Goly: Kosobud

Sestava: Doubek M. – Šťastný, Novák, Hrych, A. Hlavín – Doubek J., Mácha, Kosobud, Koutník M. – Dědič, Bočan