Další derby pro Sepekáře

V sobotu 22.4.2023 přijeli do Sepekova odvěcí rivalové z Božetic k utkání našich B týmů. Božeťáci přijeli odhodláni pomstít svůj A tým, který z našeho hřiště odešel v emocích poražen před třemi týdny. Jednalo se zároveň o souboj sousedů v tabulce, takže o náboj i v tomto derby bylo postaráno. Po několika propršených dnech konečně vylezlo slunce a hrálo se tedy za slunného počasí a na poměrně slušném hřišti, i když nějaké kombinační hře sepekovské hřiště ani v letošní sezóně pomáhat nebude. Derby zápas rezervních mužstev přilákal 101 platících diváků. Děkujeme za podporu, novinkou pro ně byl gril s klobásami přímo u diváckých laviček, o který se pečlivě staral Míra Slanina.

Zápas obě mužstva začala poměrně opatrně, hra se odehrávala převážně ve středu hřiště s mnoha nepřesnostmi a ztrátami na obou stranách. V božetickém dresu domácí obranu zlobil hlavně aktivní hokejka Švec. A zaslouženě právě on ve 20. minutě využil nedorazu v obraně domácích, postupoval ze strany sám na Krahulu a prostřelil jej – 0:1. O pár chvil později, podle zápisu ve 21. minutě vybojoval na levém křídle míč aktivní Hadáček, krásně odcentroval na Máchu, který v náběhu hlavou poslal míč pod břevno – 1:1. Po této brance se hra znovu vyrovnala, Sepekáře držel dobře chytající Krahula, Božetice přežily velký závar ve svém malém vápně, kdy hlavně Cihlář byl blízko gólu. Ve 44. minutě po autovém vhazování byl Mácha, zcela zbytečně a netakticky nakopnutý protihráčem v pokutovém území a rozhodčí, který stál pět metrů od místa, nařídil pokutový kop. To zvedlo velkou vlnu emocí u hostů, ale odvolání pokutového kopu si nevyprosili. Podle domácích pokutový kop byl, podle většiny hostí ne. Nicméně k pokutovému kopu se postavil starosta Koutník a stejně jako proti Kovářovu bezpečně proměnil – 2:1. To byl tedy poločasový výsledek. Vedení bylo bohužel vykoupeno zraněním Lukáše Kosobuda, který musel odstoupit již po půl hodince hry a na rychlý návrat na trávníky to nevypadá, takže přejeme brzké uzdravení.

Do druhé půle Sepekáři nastoupili s vírou, že vedení udrží, ale od prvních minut se smyčka stahovala. Božetice od začátku druhé půle měly hodně rohových kopů a standardních situací, ale naše obrana s brankářem odolávala. Bohužel jen do 55. minuty, kdy trestuhodně volný F. Čipera převzal kolmou přihrávku a svůj nájezd na brankáře vyřešil elegantním přehozením – 2:2. Po brance se hra znovu vyrovnala a postupem času se dostávali více do hry domácí, kteří přitvrdili v soubojích a začali se znovu více tlačit dopředu. V 74. minutě vystřelil z velké dálky hodně ambiciózně J.Doubek a brankář jeho pumelici, která v konečné fázi letěla rychlostí želvy a půl metru vedle, neudržel v rukavicích a následoval roh. Ten sice hosté odvrátili, ale odražený míč vybojoval na levé straně Dědič a prudkým centrem přes celé vápno našel na zadní tyči za bukem číhajícího Máchu a ten z první napálil míč do brány – 3:2, na hřišti, v hledišti i u grilu pana Slaniny zavládla veliká euforie. Do konce zápasu zbývalo ještě více než 15 minut a některým domácím hráčům začala docházet šťáva, ale ta naštěstí docházela i soupeři. V prvním poločase nebezpečného Švece, v tom druhém místy zcela vymazal výborně hrající Dědič. A tak až na pár závarů, se kterými si poradila obrana a růžový panter Krahula, si hosté už nic nevypracovali. Sepekáři hlavně díky většímu srdíčku v tomto zápase uzmuli tři body pro sebe.

Příští víkend bude plný fotbalu, A tým hostí v sobotu 29.4. od 17:00 hodin Chotoviny, B tým jede v neděli 30.4. do Čížové, kde se utká s Vráží a následně hned 1.5. zajíždí do Borovan k původně odloženému zápasu, kde se hraje od 17:00 hod. Snad na všechny zápasy i přes množící se absence bude hráčská kvantita i kvalita. Držte palce.

Sepekov B – Božetice B 3:2 (2:1) Goly: Mácha 2x, Koutník M.