Z Vráže za tři body, v Borovanech bez nároku

V neděli 30.4. zajížděla naše rezerva do Čížové, kde mají své útočiště hráči Vráže. Vráž je mužstvo, které dlouhodobě okupuje spodní příčky v tabulce, ale naší rezervě se již několikrát podařilo s tímto soupeřem ztratit důležité body. Na rozdíl od let minulých všichni nominování hráči do Čížové trefili, a to i ve správný čas, mohlo se jít tedy na věc.

Zápas začal pozvolna, ani jeden z týmů neměl zjevnou převahu, největší šanci v úvodu měl po centru oslavence Máchy Vlk, ale o kousek minul. Nerozhodný stav se zlomil ve 26. minutě, to si po autovém vhazování narazil Doubek s Máchou, pěkně vystřelil, brankář vyrazil před sebe a Hadáček poslal hosty do důležitého vedení -0:1. Do půle už se stav nezměnil. V 55. minutě odvrátili hosté standardní situaci, míč si vzal na naší polovině Koutník, nastartoval turbo, proběhl kolem všech a prostřelil brankáře. V 66. minutě Čunát vysunul kolmou přihrávkou znovu Koutníka, který opět nasadil k úniku a únik zakončil dlouhou kličkou kolem brankáře – 0:3. V 73. minutě udělali domácí hrubku, Čunát běžel sám na brankáře a nezaváhal – 0:4. Sepekáři pak začali hrát lehkovážně a domácí v 78. minutě a v 83. minutě snížili na konečných 2:4. Posledním zajímavým momentem zápasu byl konflikt mezi jedním domácím hráčem menšího vzrůstu a lesním dělníkem Cihlářem, který chtěl domácího borce dokonce sníst, ale naštěstí došlo jen na slovní přestřelku.

V pondělí 1.5. rezerva zajížděla na dohrávku do Borovan. Na druhý zápas ve dvou dnech se naši posílili řadou hráčů z A týmu. Ale už od prvních minut bylo jasné, že naši hráči nejsou úplně v Topu. Naši působili, že si přišli zahrát, to domácí byli odhodláni zápas vyhrát. Vyhrávali souboje, přehrávali naše ve všech řadách, nejviditelnější to bylo ve středu hřiště, který domácí ovládli hlavně díky Kukrálovi. První branku domácí zaznamenali ve 25. minutě, kdy si odražený míč v malém vápně našel nedůsledně obsazený Blažek – 1:0. Ve 39. minutě využili domácí hrubku brankáře a bylo to 2:0. Jedinou opravdovou šanci hostí měl v první půli Vlk, ale domácí brankář jeho střelu skvěle zneškodnil. V druhé půli chtěli Sepekáři zjednodušit hru a zkusit výsledek zvrátit. Bohužel v 52. minutě zcela volný Kukrál využil další dobře zahranou standardku a bylo to 3:0. V 59. minutě se po přihrávce Koutníka dostal k míči Čunát a střelou do šibenice vykřesal naději – 3:1. Naděje však zhasla hned za dvě minuty, kdy svůj nájezd z půlky vyřešil v 61. minutě Kovařík 4:1. Poté měl ještě velkou šanci hostující Mácha, který po skvělém centru Dědiče vyplaval na zadní tyči, ale trestuhodně o zem přestřelil. Prostě zápas blbec. V 74. minutě krásnou střelou o břevno ještě snížil dnešní nejlepší hráč B týmu Čunát na konečných 4:2. Sepekovu se zápas v Borovanech nepovedl, a i proto kapitán Mácha hned po zápase svolal hráčskou schůzi do hospody ke Zdeničce, při které nenápadně oslavil i narozeniny. Nutno dodat, že na této schůzi už hráči byli znovu v Topu a předvedli slušné výkony. Naši si budou moci spravit náladu v pondělí 8.5. od 17:00 hod. v Albrechticích. A tým hraje v neděli 7.5. na Meteoru Tábor a hned v pondělí proti zápasu naší rezervy hostí od 17:00 hod. Podolí.

Vráž – Sepekov B 2:4 (0:1) Goly: Hadáček, Koutník 2x, Čunát

Borovany – Sepekov B 4:2 (2:0) Goly: Čunát 2x