Doma konečně naplno

Netradičně už v sobotu 21.10. hostil doma B tým protivníka z Vráže. Cíle B týmu pro tento zápas byly opět stejné, vstřelit doma nějaké branky a připsat si do tabulky konečně všechny tři body z domácího zápasu, kdy jindy by se to mělo podařit než proti mužstvu Vráže, které nezískalo ještě ani jediný bod. Domácí navíc svou obranu vyztužili J. Kosobudem a na lavičce začal i navrátilec Brůžek, oba hráči byli v průběhu zápasu hodně znát.

Hned v první minutě měl po kiksu hostující obrany a přihrávce od Staňka velkou šanci O. Novák, ale jeho střela z hranice vápna šla těsně vedle. Hned o minutu později se málem do vedení dostali hosté, ale na nebezpečný centr, který šel po malém vápně domácích, hostující útočník o pár centimetrů nedosáhl. Ve finále to byla asi největší šance hostů v celém zápase. Postupem času domácí získali velkou převahu, ale jak už to letos bývá, gólově stále mlčeli. Tlak domácích přinesl jen velké množství rohových kopů, největší šanci po jednom z nich měl po improvizovaném signálu Šťastný, ale ve skluzu z těsné blízkosti nedokázal míč dostat do brány. Střely J. Kosobuda, Staňka a M. Koutníka zařízení netrefily. Už se zdálo, že Vráž udrží bezbrankový stav až do poločasové přestávky, ale ve 45. minutě Doubek vybojoval standardní situaci na hranici vápna. Tu vzal na sebe Mácha a trefil přesně – 1:0. Šatňák jak se patří. Trenér domácích o poločase v kabině mužstvo zrovna nepřechválil a i díky tomu se možná nástup do druhé půle domácím povedl. V 51. minutě se do vápna dostal Brůžek, namazal na vápno Máchovi, ten se neukvapil, posunul si míč na levou nohu a zamířil přesně 2:0. O pár chvil později měl Mácha další velkou možnost opět z přímáku, ale míč letěl vedle. V průběhu druhé půle domácí zápas kontrolovali a hosty do ničeho nepouštěli, nicméně postupem času se domácí uspokojili jen s pozornou obranou, dopředu již nebezpeční nebyli a zápas se víceméně dohrával. Až v 90. minutě Cihlář kolmicí z první výborně vysunul Brůžka, který využil své rychlosti a téměř od půlky hřiště běžel sám na brankáře a střelou podél něj oslavil svůj návrat na hřiště po dlouhých měsících – 3:0. Domácí tak konečně připsali plný bodový zisk z domácího zápasu a snad potěšili své věrné fanoušky. Velkým plusem zápasu bylo i další čisté konto pro brankáře Máchu, snad bude mít zamčeno i nadále. Příští neděli od 14:30 hod. přijde na řadu zápas u největších rivalů. Božetice mají na čtvrtém místě v tabulce zatím o bod víc, jestli se naši chtějí udržet alespoň na dostřel třetímu místu budou muset potvrdit statistiku z minulých let a v Božeticích znovu urvat body. V minulých letech bylo hezkou tradicí, že i v Božeticích měli Sepekáři převahu v hledišti, snad tomu bude stejně i tentokrát. A tým hostí v sobotu od 14:30 hod. v dalším derby Chyšky i tam budou hráči potřebovat podporu fanoušků!

Sepekov B – Vráž 3:0 (1:0) Goly: Mácha J. 2x, Brůžek