Derby ovládly Božetice

V neděli 30.9.2018 přivítali hráči naší rezervy v derby zápase mužstvo Božetic. Sepekáři chtěli uhájit svou domácí neporazitelnost i proti svým největším rivalům.

První poločas hlavně ze strany domácích neměl valnou úroveň, hráčům dělaly problémy základní fotbalové dovednosti jako je zpracování míče nebo jednoduché až triviální přihrávky. První velkou šanci měli přece jen domácí. V 10. minutě dával hostující Pecka přihrávku na svého stopera, dal ji příliš pomalou a Koutník M. postupoval sám na brankáře, k naší smůle bohužel nastřelil jen tyč, bůh ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby Koutníkova střela šla jen 5 cm více do branky. Takhle přišla 15. minuta, hostující Jelínek rozehrál rohový kop na zadní tyč, kde byl nedůsledně bráněn Pecka a hlavičkou poslal Božetice do vedení – 0:1. V 18. minutě bylo s domácími ještě hůř, na půlce se domácím nepodařilo zahrát ofsajd systém, rychlonohý Fara postupoval od půlky na branku. Šťastný s vypětím všech sil dokázal vykrýt Farovi střelecký úhel, ale ten měl před brankou úplně volného Jelínka, kterému také předložil míč a ten pod břevno neomylně zavěsil – 0:2. Nutno říct, že Šťastného s brankářem Doubkem nechali spoluhráči pěkně na holičkách. Chvíli poté se navíc brankář Doubek zranil a do branky musel Cihlář. Od této chvíle až do přestávky odehráli Sepekáři možná nejhorší herní úsek celé dosavadní sezóny, nedařilo se nikomu nic, Sepekáři ani jednou nezamířili mezi tři tyče a to hostující branku hájil Horák, který běžně hraje v poli. Božeťáci úplně s přehledem kontrolovali zápas proti nemohoucím Sepekářům. Do půle už naštěstí žádná branka nepadla, nutno ale dodat, že rozhodčí hostům odepřel minimálně jeden pokutový kop, možná i dva.

Sepekáři se o půli malinko srovnali, začali důsledněji a lépe obsazovat hráče ve středu hřiště, kde si v první půli hosté mohli dělat, co chtěli. Důležité je také říct, že Božetice o půli stáhly aktivního Jelínka. Postupně se domácí začali dostávat i do zakončení.  Největší šance měl Himl, kdy nejprve v úvodu druhé půle po přiťuknutí Máchy zblízka napálil jen nohy Horáka. Z následného rohového kopu se k odraženému míči dostal na hranici vápna Hait, ale těsně přestřelil. Za pár okamžiků se Himl na hranici vápna pěkně uvolnil, ale k domácí smůle nastřelil jen břevno. Hra se druhou půli odehrávala výhradně na polovině Božetic, ale vyložené šance si Sepekáři nevytvářeli a střely z větší vzdálenosti také nenacházely svůj cíl. V 70. minutě Božeťáci definitivně rozhodli zápas. Kotrba přes Máchu vyslal kolmici na volného útočníka, ten přihrávkou pod sebe našel na malém vápně Čiperu, který s otočky s přispěním teče domácího obránce Šťastného prostřelil bezmocného Cihláře – 0:3. Božeťáci tak zúročili snad svůj první výlet do vápna domácích ve druhé půli. V 81. minutě zahrával Novák na středu trestný kop, zahrál jej na Máchu, který krkolomnou zadovkou našel Koutníka L., který pěknou střelou k tyči upravil na 1:3. Žádný nápor domácích se ale do konce zápasu nekonal a zasloužené tři body si odvezli hostující hráči z Božetic.

Musíme si přiznat, že Božetice nepředvedly nějaký velký výkon, ale na domácí to stačilo. Ti zůstali pod svými možnostmi a výkon hlavně v první půli nesnesl měřítko ani pralesního fotbalu. Slušné výkony předvedli snad jen střídající Bočan s Koutníkem L.

Nyní nás navíc čekají dva těžcí soupeři, příští sobotu to budou Bernartice B, které hlavně v Branicích nastupují ve velmi silné sestavě složené z hráčů, kteří v minulosti hráli vyšší soutěže a poté přivítáme na svém hřišti ambiciózní Semice. Jedině zlepšené výkony od všech hráčů a lepší organizace hry může vést k nějakým bodům. Zachovejte nám přízeň.

Sepekov B – Božetice B 1:3  (0:2)  Goly: Koutník L.

Sestava: Doubek – Šťastný, Novák, Hrych, Volf – J. Doubek, Mácha, Himl, L. Hlavín – M. Koutník, Hait