Ztráta v poslední minutě

V pořadí již k sedmému zápasu zajížděli hráči naší rezervy do Branic, kde se utkali s mužstvem Bernatice B. S tímto soupeřem se naše mužstvo potkalo na podzim již v pohárovém zápase, kdy se Sepekáři radovali z postupu po penaltovém rozstřelu. Sepekáři chtěli napravit dojem po prohraném derby v minulém kole, kdy výkonem zůstali hluboko pod svými možnostmi. Sestava znovu doznala několik vynucených změn. Do zápasu postupně nastoupilo i kvarteto dorostenců Filipín, Brůžek, Matěja a Baloun. Ani jeden z nich nezklamal. Koutník L. a Doubek. J. měli v nohách 90. minut dopoledního zápasu A týmu.

Jak už se stalo nemilou tradicí, Sepekáři vstoupili do zápasu vlažně, ještě neskončila třetí minuta a centr Strnada z domácí pravé strany uklidil do branky ve vápně trestuhodně volný kanonýr Šerhant – 1:0. Braničtí měli v úvodu navrch hlavně ve středu hřiště, kde operovalo trio zkušených borců – Janouch, Strnad a Hůla. V 7. minutě si Doubek narazil míč s Máchou a křižným pasem, na který nedoskočil P. Janouch, našel L. Hlavína, který si míč navedl před brankáře a střelou podél něj vyrovnal – 1:1. Poté měli Braničtí několik pokusů hlavně zpoza vápna, kdy se několika spolehlivými zákroky blýskl sepekovský brankář Cihlář, nutno dodat, že náš univerzál podal spolehlivý výkon i v brance, kde musel zaskočit za tradiční brankáře. V 15. minutě postupoval sepekovký Brůžek středem hřiště přes obránce, který mu ve vápně škrtl o nohu, Brůžek tento dost možná penaltový střet ustál, následně si však míč ukopl a došlo ke srážce s brankářem domácích. Pro oba aktéry tohoto souboje zápas tímto okamžikem skončil. Poté se v souboji hlavami nezaviněně střetli Baloun s Hůlou, hostující obránce byl otřesen a proto již do dalšího průběhu hry pro jistotu nezasáhl. Ve 36. minutě v době, kdy už se hra srovnala a hrál se vyrovnaný zápas, se k odraženému míči ve středu hřiště dostal Strnad, vpadl do otevřené obrany hostů a ve vápně vystřelil na bránu, dráhu míče změnil do protipohybu našeho brankáře Hrych – 2:1. Jednalo se snad již o pátý polovlastní nebo vlastní gól Sepekářů za poslední dobu. Do konce poločasu se již nic nestalo.

Druhý poločas začal průnikem aktivního Strnada, kdy jeho přihrávku před branku Novák odvrátil na roh jen těsně kolem tyče Cihlářovy branky. Po chvíli rozehrával Strnad rohový kop, jeho točený míč přímo do branky skončil na tyči. To bylo od domácích na dlouhou dobu poslední ohrožení branky Sepekova. V 55. minutě byl v pokutovém území domácích skluzem sražen střílející Koutník M., píšťalka sudího však nezazněla. Ta zazněla až v 60. minutě, kdy Koutník L. vystřelil z trestného kopu nad branku, ve vápně ovšem domácí Hůla zápasnickým chvatem srazil Kosobuda a sudí Tanáč vše viděl a nařídil pokutový kop. Ten proměnil nově zvolený Sepekovský zastupitel Koutník M – 2:2. Chvíli poté ze hry odstoupil domácí Strnad a Sepekáři začali mít výrazně navrch. V 72. minutě se Sepekáři dostali do brejku, Hlavín L. potáhl míč pravé straně, zacentroval do nebezpečného prostoru před branku, kde si po možná 40ti metrovém sprintu našel míč Kosobud a hlavou přes špatně vyběhnuvšího brankáře poslal Sepekov do vedení – 2:3. Od této chvíle začali braničtí obránci kupit neuvěřitelné množství chyb, nutno dodat, že to bylo i díky výbornému napadání a důrazu všech našich hráčů. Jenže střelecká nemohoucnost byla do nebe volající. Tváří v tvář brankáři neuspěli Koutník M., Doubek J., Kosobud M ani Hlavín L. Největší tutovku měl Kosobud L., kdy se hned trio Sepekářů ocitlo po dobře zahraném centru Hlavína L. a děsivě zahraném ofsajd systému domácích před brankářem domácích, míč se snesl ke Kosobudovi, ten vzal odpovědnost na sebe a z malého vápna vysoko přestřelil. Několik příležitostí si hosté vypracovali i po rohových kopech zahraných především na Kosobuda, ale žádný závar neskončil gólem. Domácí v tomto úseku hry byli úplně odevzdaní a zralí na ručník. V 85. minutě vysunul Mácha kolmicí Koutníka, který vyhrál sprinterský souboj s bekem domácích, který jej dostihl ve vápně a velmi nešetrným skluzem na kotník jej poslal k zemi. Jasná penalta, kterou rozhodčí pískl, k údivu všech však vytáhl pouze žlutou kartu. Protesty hostů se známému sudímu ,,Tanymu´´ nelíbili, zraněného Koutníka poslal za lajnu a zakázal jeho střídání, takže Sepekov musel hrát tři minuty o deseti. O pravidlu, že zraněný hráč nemůže vystřídat ještě asi nikdo nikdy neslyšel. Ke vší smůle Koutník M. svou druhou penaltu v zápase neproměnil. Hráči hostů se sudím nechali úplně zbytečně vyprovokovat a začali řečnit. V 90. minutě stoper Novák upozorňoval rozhodčího, že by mohl písknout konec, ten neváhal a zapískal nepřímý trestný kop u vápna hostů. Ten zblokovala zeď. Poté si P. Janouch zkušeně došel ještě pro jeden přímý kop z domácí pravé strany. Ten sám faulovaný posadil přesně na hlavu P. Šerhanta na zadní tyči a ten vyrovnal na 3:3. Ihned poté Tanáč zápas ukončil. Pokutové kopy podruhé za sebou Sepekáři nezvládli a prohráli 4:2. Proměnili Hlavín L. a Hrych, neproměnili Filipín a M. Kosobud.

Naši hráči musí znovu spolknout hořkou pilulku v podobě prohry na penalty, jelikož nedokázali zápas za stavu 3:2 z moře šancí rozhodnout a následně se nechali vyprovokovat rozhodčím, který si začal honit svoje vlastní ego a nutně na sebe potřeboval strhnout pozornost. Výkon mužstva, bojovnost a nasazení byly však o poznání na vyšší úrovni než tomu bylo proti Božeticím. Naší hře viditelně prospěl návrat dovolenkáře Kosobuda L., který ve středu hřiště uhrál spoustu míčů, hlavně souboje s Hůlou byly výživné. Doufejme, že všichni čtyři hráči, kteří nedohráli, budou brzy v pořádku (Baloun, Brůžek, Koutník L. a domácí brankář Kabát). Příští neděli od 15:00 hod. přivítáme Semice, jen bojovný, soustředěný výkon a také trochu potřebného štěstíčka může vést k úspěchu.

Bernartice B  –  Sepekov B  3:3  (2:1)  Goly: Hlavín, Koutník M., Kosobud L.

Sestava: Cihlář-Volf, Novák, Baloun, Hrych – Hlavín L., Mácha, Kosobud, Doubek J. – Koutník M., Brůžek

střídali:Filipín, Matěja, Koutník L., Kosobud M.