Umělá tráva

Remíza s příchutí porážky

K zápasu již 5. kola okresní soutěže zavítali muži B do Kovářova. V minulých letech zde Sepekáři sehráli mnoho vyrovnaných zápasů, které měli dobře rozehrané, ale ve většině případů je nedokázali  dotáhnout do vítězného konce, historie se měla bohužel i tentokrát opakovat. Sestava opět doznala několika vynucených změn, ale se skládáním sestavy trenér neměl při počtu 14ti hráčů větší problémy, i když dvojice Kosobud, Koutník M. měla sobotní zápas A týmu v nohách.

První poločas začal náporem domácích, patnáct minut přišpendlili Sepekáře hluboko na jejich polovinu, měli několik zakončení, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořili. Po této patnáctiminutovce se hosté srovnali, lépe obsazovali hráče a začali hrozit i dopředu. První velkou šanci Sepekářů a vlastně i celého zápasu měl Mácha, který dostal z pravé strany přihrávku na velké vápno, kde nikým neatakován a v ideální pozici vystřelil jen velmi slabě do rukou brankáře. Ve 22. minutě bylo veseleji, Mácha vyslal kolmicí do úniku Koutníka, ten využil své rychlosti, přesprintoval obránce a svým přízemním centrem našel na zadní tyči Havlíčka, který dokázal pohotově zakončit 0:1. Hra se poté odehrávala převážně mezi vápny bez nějakých velkých příležitostí, domácí obránce svým důrazem po celý zápas zaměstnával hlavně velmi dobře hrající Martin Hait. Ve 44. Minutě se Sepekáři z ničeho nic dostali do dvoubrankového vedení, Mácha přihrál na velké vápno Cihlářovi, který sklepl M. Koutníkovi, jenž chladnokrevně prošel mezi dvěma obránci a s naprostým přehledem podél brankáře zvýšil vedení hostů 0:2. V závěru poločasu někteří domácí hráči nedokázali udržet nervy na uzdě a došlo i ke zbytečnému vzplanutí emocí. Poločasový hvizd přišel v pravý čas, emoce se uklidnily, padly i nějaké omluvy, tím vše skončilo a mohlo se v klidu pokračovat.

Sepekáři, vědomi si loňského zápasu na hřišti Kovářova, kdy během první minuty druhého poločasu ztratili dvoubrankové vedení, vstoupili zodpovědně do druhé půle. Prvních pět minut přečkali v klidu. Nicméně poté měl první velkou šanci druhé půle domácí matador Luboš Holub, který hlavičkoval zcela sám v pokutovém území hostů, ale naštěstí pro ně, branku netrefil. A tak přišel trest, v 55. minutě dlouhý odkop od branky M. Doubka se po nechtěném prodloužení od jednoho z domácích stoperů snesl k Cihlářovi, ten si dokázal dát tělo před dotírajícího beka, na nic nečekal a přesnou střelou k tyči zpoza vápna poslal hosty už do tříbrankového vedení – 0:3. Z. Cihlář při této akci osvědčil jeho pohodu z posledních zápasů a na oslavu branky předvedl i svůj pověstný kotrmelec. V tu chvíli si asi žádný hráč Sepekova nepřipouštěl, že by to tentokrát nemělo dopadnout vítězně. Jenže už za minutu, tedy v  56. minutě z pravé strany domácích přišel kvalitní prudký centr, který směřoval do ideálního prostoru před malé vápno hostů, kde jej chtěl L. Koutník odvrátit, ale bohužel hlavičkoval prudce, přesně a nechytatelně do levého horního rohu Doubkovy branky, vlastenec jak se patří – 1:3. Za další dvě minuty tedy v 58. minutě znovu na pravé straně domácích se uvolnil uvnitř pokutového území domácí Slivka a prudkou přízemní falšovanou střelou na přední tyč prostřelil Doubka – 2:3.  Během dvou minut se tedy z rozhodnutého zápasu stalo drama. Domácí začali hrát na velké riziko, kdy téměř všichni útočili a přečíslovali hostující zálohu a posílali hlavně z jejich levé strany do vápna hostí jeden centr za druhým, asi do čtyř velmi slibných šancí se v pokutovém území hostů dostal svým důrazem domácí Skala, ale ani v jedné šanci nedokázal trefit branku. Sepekáři měli několik vyložených šancí zápas ukončit, ale příležitosti Máchy, Havlíčka, A. Hlavína nebo L.Hlavína gólem neskončili. Řadu dalších brejkových situací do otevřené domácí obrany vůbec nedotáhli k zakončení. Největší šanci na rozhodnutí měl L. Koutník, který po hraniční situaci, kdy se domácí dožadovali odmávání ofsajdu, postupoval po přiťuknutí Haita od půlky zcela sám na brankáře domácích, ale ten jej vychytal.  V 85. minutě, v době, kdy už tlak domácích nebyl tak velký a vypadalo to, že Sepekov si přece jen odveze tři body, propadl dlouhý míč na velké vápno hostů k Holubovi, který byl v souboji se Šťastným. Balón vypadl ze souboje do vápna, kde si jej chtěl uzmout pro sebe Martin Novák, avšak hbitější byl v té chvíli Holub, jemuž svou nohou vystavil stopku stoper hostů, bohužel jen za cenu penalty, tu sám postižený zkušeně proměnil. Do konce zápasu se již nic nestalo a divoký zápas skončil remízou 3:3.

O extra bodu rozhodl penaltový rozstřel, kdy úplně první střelec Havlíček vysoko přestřelil, ostatní naši střelci, tedy bratři Koutníkové, Hait i M. Doubek proměnili, ale jelikož domácí byli stoprocentní, vyhráli penaltový rozstřel 5:4. Sepekáři si tedy připsali bod ze hřiště soupeře, ale vzhledem k průběhu zápasu u nich převládalo velké zklamání. Příští neděli od 15:00 hod. přivítáme na našem hřišti největšího rivala z Božetic.

Kovářov B – Sepekov B   4:3pk (0:2) Góly: Havlíček, M. Koutník, Cihlář

Sestava: Doubek – Šťastný, Novák, L. Koutník, Volf – L. Hlavín, Mácha, Kosobud, M. Koutník – Havlíček, Hait