Pohled na kabiny a hřiště

Derby skončilo remízou

V pořadí již ke čtvrtému jarnímu zápasu nastoupil náš A tým na svém hřišti v derby zápase proti největšímu rivalovi z Božetic. Sepekáři nezískali z prvních třech zápasů ani bod, navíc při skóre 1:10. Božeťáci z prvních třech zápasů vydolovali 6 bodů při skóre 6:5, jejich poslední zápas se jim také nevydařil, když prohráli domácí zápas s mužstvem Řepeč-Opařany. V tabulce obě mužstva dělily 4 body, takže vyloženého favorita zápas neměl, to ostatně derby zápas nemá nikdy.

Zápas začal pozvolna s mnoha nepřesnostmi na obou stranách, což se dá částečně omluvit i nedobrým tereném na našem hřišti. Více odhodlání vstřelit branku přeci jen projevili domácí, když postupem času začali získávat územní převahu a začali si vytvářet i šance. Božetice v prvním poločase neměly před brankou domácích prakticky nic, výjimkou byla situace z první desetiminutovky zápasu, kdy po standartní situaci vstřelil hlavou gól božetický Josef Fara, ale branka pro ofsajd nebyla uznána.  První opravdu velkou příležitost měli Sepekáři kolem dvacáté minuty, když ve vápně hostů byl u míče první Jirka Doubek a Božetický obránce jej fauloval – penalta. K údivu domácích fanoušků si na penaltu nevěřil spolehlivý exekutor Lukáš Hadáček, odvahu našel Michal Koutník, avšak svou střelou z penaltového puntíku nechal vyniknout brankáře hostů Váchu, který špatně umístěný pokus dokázal vyrazit, neujala se ani dorážka dobíhajících hráčů, která letěla přes bránu. Naše hráče neproměněná penalta nesrazila, ba naopak nabudila a až do konce poločasu přišla jejich nejlepší část zápasu, kdy hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Ve 32. minutě domácí balkon propukl v nadšení, když na centr na zadní tyč nejvýše vyskočil Jan Bolek – jeho prudká hlavička i s přispěním Váchy skončila na břevně, následně se odrazila do malého vápna, kde byl první Matěj Kotrba, a i když jeho první dorážku Vácha ještě zázračně vyrazil, na druhou už byl krátký. Božetičtí obránci v této situaci nechali svého brankáře pěkně vykoupat. Do konce poločasu již branka nepadla a tak domácí šli do kabiny s jednobrankovým náskokem, který ale mohl a měl být vyšší.

Do druhého poločasu za hosty do středu pole nastoupil nestárnoucí hrající trenér Martin Zeman, který dal jejich hře řád a přidal i důraz. Od začátku druhého poločasu se hra zcela změnila a daleko lepším mužstvem byli hosté. První velké varování přišlo někdy v 50. minutě, kdy špatně obsazený hostující záložník napálil z prostoru před malým vápnem břevno Maškovy branky. Jedno varování však domácím nestačilo a tak v 56. minutě přišel trest, po nedorazu na pravé straně domácích přišel do vápna domácích míč na nohu rychlonohého útočníka hostů Čandy, který se rychle uvolnil kolem Hadáčka a přízemní střelou za tyč vyrovnal – 1:1. Jak si definitivně pokazit dobře rozehraný zápas předvedli Sepekáři v 63. minutě, kdy domácí obránci v čele s brankářem Maškem až tragikomicky rozehráli přímo k nohám hostujících hráčů, kteří se najednou řítili v přečíslení na domácí branku a Pinc dokázal Maška překonat – 1:2. Po této zbytečné chybě byli domácí logicky opaření. Jestliže hostům pomohl poločasový příchod Zemana, tak v 72. minutě se něco podobného povedlo i domácímu trenérovi, když na hřiště poslal Kosobuda. Jeho síla a důraz byly vpředu téměř okamžitě znát. V 78. minutě se po faulu na Tupého kopal přímý kop proti hostující brance. Dva hostující hráči si všímali Kosobuda, kterého strhli na zem, z této situace vytěžil Tupý, který si na centr ze strany naskočil nikým nehlídaný a usměrnil hlavou míč do sítě – 2:2. Obě mužstva chtěla vyhrát a na každé straně přišla ještě jedna velká šance, nejprve potvrdil svou formu hostující Vácha, kdy výborným zákrokem dokázal skvěle zlikvidovat střelu zblízka a poté i domácí Mašek zakročil proti Jíškovi, který na něj postupoval sám ze strany, ale domácí gólman zmenšil střelci úhel a míč vyrazil na roh. Před 135 diváky se tedy zrodila pravděpodobně zasloužená remíza 2:2. Domácí tak získali na jaře první bod, doufejme, že v příštích zápasech budou body přibývat. Třeba již příští kolo, kdy naši zajíždí v sobotu 20.dubna do Větrov, zápas začíná ve 13:30 hod.

Sepekov – Božetice 2:2 (1:0) Goly: Kotrba, Tupý

Sestava: Mašek – Palus(Kosobud), Doubek V., Hadáček, Bolek – Koutník M.(Brůžek), Novák M., Kotrba, Koutník L. – Tupý, Doubek J.