Umělá tráva

Důležitá výhra v Putimi

Ve sváteční den, kdy před 100 lety vznikla Československá republika, vyrazilo sepekovské mužstvo na mistrovské utkání do Putimi. Hosté posilněni čtyřmi výhrami v řadě dorazili do vesnice, kde se na svém putování zastavil i dobrý voják Švejk, bez čtyř opor základní sestavy. Naopak domácím se po dlouhé době vrátil jejich kanonýr Bican. Na krásném trávníku v sychravém počasí se hrál kombinační fotbal s vítěznou tečkou pro Sepekov.

Od úvodu utkání byli lepší domácí, především uprostřed hřiště dělal Sepekovským problémy aktivní Holan, který zásoboval svoje spoluhráče přesnými přihrávkami – ti se však ve většině případů nacházeli v ofsajdu. První gól tak mohli dát hosté, Tupý zblokoval odkop domácího obránce, odražený míč se dostal k Čunátovi, který postupoval sám na bránu, mladičký útočník však zakončil zbrkle a jeho slabý pokus putimský gólman chytil. A tak udeřilo na druhé straně, po přímém kopu se k hlavičce na zadní tyči dostal putimský hráč, jeho pokus ještě na brankové čáře posunul do sítě Bican, 1:0. O chvíli později mohlo být pro Sepekovské ještě hůře, po rohovém kopu se opět na zadní tyči objevil zcela volný Nousek, který na balón nedosáhl hlavou a tak míč dopravil do sítě rukou – rozhodčí gól uznal, ale domácí zkušený hráč se k přestupku přiznal a tak se mohlo pokračovat dále za stavu 1:0. Je třeba podotknout, že ne všichni hráči na hřišti by se zachovali stejně. Ve 29. minutě ukázali hosté, co zdobí jejich hru. Od obrany přes zálohu se dostal balón na levou stranu ke Koutníkovi, ten ho zatáhl po lajně, následnou přihrávkou před bránu vybídl Doubka ke skórování, jenž z úhlu levou nohou překonal domácího brankáře, 1:1.

I druhý poločas začali lépe domácí, ale postupem času jim docházely síly a iniciativu přebrali hosté. Největší šanci domácích v druhé půli měl Bican, jenž dostal přihrávku do vápna na penaltu, místo přihrávky na velké vápno však volil střelu z otočky, která mířila nad bránu Maškovy brány. V 72. minutě se postavil k přímému kopu Kotrba, který na milimetr přesně našel ve vápně Doubka, jenž hlavou posunul míč k tyči, 1:2. Od této chvíle domácí vysunuli stopera Nouska dopředu, čímž však vznikaly pro Sepekovské obrovské šance. Ti však trestuhodně hosté zahazovali a dávali tak naději domácím na vyrovnání. Sepekovská obrana si však konec zápasu uhlídala a veze důležité body z Putimi.

Putim  –  Sepekov  1:2  (1:1)  Goly: Doubek 2x

Sestava: Mašek – Baloun(Hlavín), Kosobud, Hadáček, Palus – Doubek, Kašpar(Bočan), Kotrba, Koutník – Tupý, Čunát(Filipín)

Trenér: Ondřej Jordán

Hráč utkání: Doubek Jiří