Položek : 0
Mezisoučet : 0,00
Zobrazit košík Objednat

Lekce z produktivity

V 21. kole I. B. třídy krajské soutěže na sebe narazila mužstva Sepekova a Kovářova. Sepekáři jsou doposud jediným týmem, který dokázal Kovářovské porazit na jeho hřišti. Hosté drží stále první příčku a do Sepekova si jeli pro výhru.

V nevlídném sobotním odpoledni začali utkání lépe hosté. Již v 10. minutě přihrál Suchan Jakub na rozběhlého Suchana Miroslava, jenž po levé straně přesprintoval Bolka a následnou přihrávkou před bránu vybídl Holuba ke skórování, 1:0. O 3 minuty později si oba hráči vyměnili pozice, to když Holub utekl po levé straně a dával před bránu Suchanovi M., který však sám před bránou míč netrefil. V 20. minutě se osmělili také domácí, rohový kop zahrával Tupý, který posadil míč na hlavu Nováka M., jenž zacílil pouze nad bránu. Ve 27. minutě vhazoval balón do vápna Novák M., míč vyrazil hostující gólman až na kruh k Hadáčkovi, jenž ho placírou napálil na bránu a balón skončil až v síti, 1:1. Ve 30. minutě mohli Sepekovští výsledek otočit, Bolek se dostal k odraženému míči, jenž poslal do vápna na Nováka M., ten však ve skluzu poslal balón vedle branky. Ve 41. minutě si míč zpracoval na půli Tupý, otočil se a vyslal do sólo úniku Koutníka M., který však z úhlu branku netrefil. Ke konci poločasu hlavní rozhodčí Řehoř neposoudil jako faul pár nevybíravých zákroků na domácí hráče a tak se na hřišti i na tribunách začalo jiskřit.

Na začátku druhé půle měli velkou šanci domácí, to když Koutník L. zahrával přímý kop na Nováka M., jenž hlavou poslal míč do břevna. A tak zafungovalo osvědčené pravidlo nedáš – dostaneš. V 53. minutě pomezní rozhodčí Hladík ponechal v ofsajdové náběhu hostujícího Holuba, jenž si se svou šancí poradil dokonale a přehodil vyběhnuvšího brankáře Doubka M., 1:2. Od této chvíle se cítili domácí ukřivděni a fotbal se změnil v boj na hřišti i na tribuně. Neurovnanou pasáž hry ukončil opět kanonýr Holub, ten se na levé straně dostal míči, jež potáhl po vápně a pravou nohou uklidil balón krásně k tyči, 1:3. V 83. minutě mohli hosté skóre navýšit, po individuální šanci Suchana M. musel dobrý zákrok vytáhnout gólman Doubek. Domácí se s prohrou nechtěli smířit a snažili se alespoň vyrovnat. Snížení přišlo bohužel až v 90. minutě, kdy se k pokutovému kopu postavil Hadáček a ten se v podobných situací nemýlí, 2:3.

V tomto utkání nebyli Sepekovští horším mužstvem a lídrovi nestačili pouze v proměňování šancí. Podivný výkon předvedli i krajští rozhodčí, kteří si tak museli vyslechnout nadávky až za hranicí slušnosti. Na konci dubna pořádal Jihočeský krajský fotbalový svaz seminář, jenž se týkal zvyšujícího se hrubého chování vůči rozhodčím. Jistě zajímavé rady ohledně hrubého chování museli padnout i pro případy „podivných“ výkonů rozhodčích.

Sepekov – Kovářov  2:3  (1:1)  Goly: Hadáček

Sestava: Doubek M. – Bolek, Doubek V., Hadáček, Palus – Koutník M.(Kosobud), Novák P.(Himl), Kašpar, Novák M., Koutník L. – Tupý