Dlouhá pauza

Po příliš dlouhé pauze z dobře známých důvodů se hráči i příznivci naší rezervy dočkali mistrovského zápasu. V sobotu 29.8. přijeli do Sepekova tradiční rivalové z Kovářovské juniorky. Sepekářům chybělo několik stálic sestavy, ale dokázali je nahradit vysloužilými dorostenci Stehlíkem, Brůžkem a Januškou, kteří ukázali slušný potenciál směrem do budoucnosti – mládí vpřed. Do mužstva se po několika letech navíc vrátili Slanina a Kozák, oba zkušení borci, kteří mají mužstvu jistě, co dát. Do branky nastoupil dorostenec Mička a nutno dodat, že si vedl velmi dobře.

Prvních 25. minut se hrál asi nejhezčí fotbal v zápase, hlavně domácí se snažili držet míč na zemi a vytvořili si několik zajímavých šancí, největší šance měli Mácha a Slanina, Mácha všech z hranice pokutového území přestřelil a Slanina po svém průniku zakončil jen slaboučce do rukou brankáře. Kovářov měl také své příležitosti, hlavně díky rychlosti a důrazu svých útočných hráčů. Všechny závary však domácí i s trochou štěstí přežili. Ve 28. minutě se poprvé měnilo skóre. Kovářovský stoper nakopl z půlky míč šťastně přímo k Halířovi a ten využil toho, že domácí obrana nebyla zformovaná, postupoval sám na Mičku a dokázal podél něj zakončit – 0:1. Sepekáři dostali facku a až do konce poločasu se jen bránili. Hosté však svůj tlak nedokázali přetavit v další branku.

Druhá půle začala pro domácí skvěle, ve 47. minutě se na půlce dostal k míči Junuška, postupoval směrem k brance hostů, Kovářovští před ním ustupovali, ten doběhl až před vápno a podle hesla, když nevíš, co s míčem tak vystřel, dokonale překvapil hostujícího brankáře – 1:1. V 55. minutě ustál Kosobud několik soubojů na půli, vyslal skvělou kolmici na Koutníka M., domácí pomezní situaci zavánějící ofsajdem pustil a Koutník M. po úniku přihrál před bránu bratrovi Lukášovi a ten poslal domácí do vedení 2:1. Poté měl ještě skvělou příležitost Mácha z trestného kopu z ideální pozice, ale slušně zahraný trestňák brankář dokázal vyrazit na roh. Hosté pak hru zjednodušili a začali ještě více nakopávat míče a tlačit se do zakončení. Ale domácí drželi náskok hlavně díky Mičkovi a zbrklosti Kovářovských v zakončení. Domácí zahrozili ještě jednou, kdy Michal Koutník znovu utekl po křídle, přihrál před prázdnou bránu Bočanovi, ten se nemýlil, avšak domácí pomezní tentokrát odmával ofsajd. V 80. minutě se ve vápně po hraniční situaci dostal k míči Růzha, domácí obrana se spolehla na hostujícího pomezního, praporek ale zůstal dole a Růzha se štěstím Mičku propálil. Do konce zápasu měl Kovářov ještě několik nebezpečných rohových kopů, ale domácí remízu udrželi. O extra bodu rozhodoval penaltový rozstřel, Sepekáři už si ani nepamatují, kdy naposledy byli v penaltách úspěšní a ani tentokrát to nevyšlo. Kovářovští proměnili s přehledem všichni čtyři. Za domácí proměnili Kozák a Koutník M., nezadařilo se Januškovi a Stehlíkovi. Příští pouťovou neděli zajíždí naši hráči do Čížové, kde od této sezóny hraje mužstvo Vráže. Zápas se hraje o pouti ve vražedném čase od 10:15 hod. Snad k tomu naši hráči přistoupí zodpovědně a dokáží přivézt tři body.

Sepekov B – Kovářov B 2:2 (0:1) Goly: Januška, Koutník L.

Sestava: Mička – Volf, Novák, Hrych, Filipín – Koutník M., Mácha, Kosobud L., Januška – Kozák, Brůžek

střídali: Slanina, Mička J., Bočan, Cihlář, Stehlík