Vítězné loučení

V neděli 10.11. odehrála své poslední podzimní utkání naše rezerva, do Sepekova přijel poslední celek tabulky Vráž. Hráči Vráže vybojovali za celý podzim pouze jediný bod, do Sepekova navíc přijeli v jedenácti lidech, kdy v útoku nastoupil čtyřiašedesátiletý borec. Jediným otazníkem bylo, jak si někteří hráči poradí po sobotní velmi vydařené dokopné A týmu. Můžeme říct, že až na jednoho hráče, pro kterého byl výkop ve 14:00 hod. příliš brzy a zápas prospal v posteli, se na domácích příliš společenská únava neprojevovala.

Domácí zápas začali dobře, ihned přimáčkli hosty k jejich brance a začali si vytvářet nebezpečné situace. V 6. minutě vysunul kolmicí Mácha kanonýra Vlka, ten běžel sám na brankáře a nezaváhal 1:0. V 16. minutě zahrával Mácha rohový kop a Vlk se skvěle prosadil hlavou mezi dvěma obránci 2:0. Poté měl dvě slibné možnosti Mácha, ale svou střelou z dálky jen těsně minul opuštěnou branku a poté po přiťuknutí Vlka, postupoval sám na branku, míč si však špatně převzal a slibnou šanci ani nezakončil. Ve 20. minutě Vlk patičkou předložil míč Himlovi před prázdnou bránu a ten zakončil přesně 3:0. Po této brance Sepekáři zvolnili, snažili se kontrolovat hru rozvážnou kombinací, která jim však příliš nešla. Ve 24. minutě přišel blesk z čistého nebe, když do vápna domácích vběhl Žižka, vystřelil a s pomocí teče obránce míč zapadl přesně za tyč 3:1. V 31. minutě si naši začali zahrávat s ohněm, když při rozehrávce vyrobili před vlastním brankářem obrovskou hrubku a důrazný Mára snížil na 3:2. Po této brance domácí opět přidali plyn a v 39. minutě do vápna vběhl Bočan, předložil míč Himlovi a ten nadvakrát dokázal přelobovat obranu i s brankářem 4:2. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Druhý poločas byl bezproblémový, hostům logicky začaly docházet síly a bylo jen třeba vyřešit otázku kolik šancí se Sepekářům podaří proměnit. V 61. minutě se ve vápně znovu prosadil Vlk, který hlavou přihrál na volného Máchu, který také hlavou protrhl svou střeleckou mizérii 5:2.  Po této brance debutant v domácím dresu Vlk vystřídal. Při premiéře si připsal v kanadském bodování 2+2 a byl dle očekávání rozdílovým hráčem. V 76.minutě Cihlář prošel do vápna, nastřelil míč před bránu, k odraženému míči se prodral aktivní Koutník a bylo to 6:2. Gólový účet uzavřel v 86. minutě svou třetí brankou v zápase Himl, který hlavou zužitkoval Cihlářův rohový kop 7:2. Sepekáři v druhé půli zapařili řadu gólových šancí, skóre mohlo být daleko vyšší, Mácha s Dědičem nastřelili tyč, obrovskou šanci spálil Havlíček a další. Jeden výborný zákrok si připsal i domácí brankář Baloun, který nohou zneškodnil samostatný únik.

Poslední zápas tedy domácí zvládli a po polovině soutěže se drží v popředí nesmírně vyrovnané tabulky, kdy druhý a šestý celek od sebe dělí jen čtyři body. Teď už zbývá jen páteční dokopná, kde je třeba sezónu pořádně zhodnotit a všechny úspěchy i neúspěchy zapít. Celý B tým děkuje svým věrným fanouškům za podporu, a pokud mají chuť, mohou v pátek dorazit na kabiny podpořit naše hráče i v této disciplíně.

Sepekov B – Vráž  7:2  (4:2) Goly: Himl 3x, Vlk 2x, Mácha, Koutník M.

Sestava: Baloun – Hrych, Kosobud, Filipín, Volf – M. Koutník, Mácha, Himl, Dědič – Vlk, Bočan