Trápeníčko trápení

Ke svému druhému zápasu podzimu 2020 vyrazilo B mužstvo o pouťové neděli do Čížové, kde od letošní sezóny hraje své zápasy mužstvo Vráže. Vráž je otloukánkem soutěže několik posledních let, ale naše mužstvo s ní již několikrát ztratilo body. Přestože se hrálo v neděli dopoledne a několik hráčů bylo podpořit svého spoluhráče Pavla Šťastného v sobotu na jeho svatbě, sešlo se hned 17 hráčů.

Sepekáři nastoupili oproti prvnímu kolu s několika změnami v sestavě. Úvod zápasu patřil Sepekářům, ale Máchu hned v úvodu dvakrát vychytal domácí brankář a ani další možnosti se nepovedlo zakončit. Po slibném úvodu se našim hráčům přestala dařit kombinace, navíc Vráž hrála naprosto jednoduchý fotbal, kdy se nezatěžovala nějakou zdlouhavou kombinací, místo toho míče nakopává na důrazné útočníky, kteří dělali Sepekovské obraně nemalé problémy. Slibnou šanci měl i po ojedinělé kombinaci středem hřiště Himl, ale také jej vychytal domácí brankář. A tak se 28. minutě prosadili domácí, kteří využili zaváhání obrany hostí, domácí útočník předložil míč před branku hostů, kde se ještě snažil situaci zachránit skluzem Hrych, ale jen usměrnil míč do branky – 1:0. Na Sepekáře po gólu stejně jako minulý týden padla deka a téměř vůbec nedokázali udržet míč. Poté Sepekáři prostřídali, na hřiště se mimo jiné dostal důrazný veterán Bočan. Hned po několika minutách dostal přihrávku mezi obránci od Bolka, postupoval ze strany před branku, kde překvapil brankáře střelou na přední tyč – 1:1. Ve 45. minutě postupoval Bočan z pravé strany, zacentroval na zadní tyč, kde se hlavou prosadil druhý střídající útočník Havlíček – 1:2. To byl i poločasový výsledek.

Jestliže v první půli výkon Sepekářů nebyl moc dobrý, v druhé půli byl přímo hrozný. Vráž si postupem času začala vytvářet tlak, který vyvrcholil v 59. minutě, kdy hosté nejprve odvrátili roh, ale domácí míč vrátili do ohně, míč propadl na zadní tyč a tam byl zcela volný Hradský a překonal Doubka – 2:2. Domácí se poté stáhli a nechali hrát hosty, ale našim se bohužel vůbec nic nedařilo, docházelo k častým ztrátám, rohové kopy se také vůbec nedařily, téměř všechny byly přetažené. A tak několik šancí měli domácí, kdy mohli z brejku rozhodnout, ale jejich nekvalita v zakončení a hlavně kvalitní výkon Doubka udržel remízový stav. V závěru zápasu si Sepekáři přeci jen vytvořili dvě šance, kdy obě měl Havlíček, přičemž hlavně ta druhá v 90. minutě byla po přihrávce od Cihláře na malé vápno stoprocentní, ale skóre se bohužel nezměnilo – 2:2.

Po týdnu došlo tedy opět na penaltový rozstřel. Začínali domácí hráči. Prvních pět pokusů zůstalo neproměněných, o úrovni utkání vypovídá hlavně penalta v třetí sérii, kdy domácí hráč svou penaltu zakončil snad deset metrů vedle branky. Od šesté penalty již byli všichni střelci stoprocentní a hosté alespoň zlomili penaltové prokletí a připsali si bod navíc. Penalty nedali Himl a Smrčina, proměnili Havlíček, Bolek a Cihlář, který si tak po vítězné penaltě mohl střihnout svůj oblíbený kotrmelec. Na první pohled vypadá tento výsledek jako ztráta bodu, ale vzhledem k výkonu našich je nutné tento zápas brát jako zisk dvou bodů. Aby toho nebylo málo, hned tři hráči defenzivy mají po tomto šlágru svalové problémy. Nezbývá než se nadechnout a příští týden předvést úplně jiný výkon proti nadupaným Čimelicím. Zápas se hraje v sobotu od 16:00 hod. v Sepekově.

Vráž – Sepekov B 2:2 (1:2) Goly: Bočan, Havlíček

Sestava: Doubek – Volf, Novák, Hrych, Stehlík – Koutník M., Mácha, Kosobud, Bolek – Himl, Smrčina

střídali: Januška, Bočan, Cihlář, Havlíček, Baloun, Dědič