Umělá tráva

Penalty tentokrát pro B tým

V neděli 15.října naše juniorka vyrazila do Čížové, kde změřila síly s domácí rezervou. B tým tentokrát posílili dva členové A týmu a to brankář Kainráth a Filip Doubek a oba předvedli vynikající výkony. Našim se v této sezóně daří více na hřištích soupeřů a po další domácí ztrátě z minulého kola potřebovali nutně bodovat.

Domácí začali náporem, ale hostující obrana odolávala a postupem času přicházely šance i pro hosty. Hra se vyrovnala a bylo několik závarů na obou stranách, domácí se několikrát dostali na dostřel, ale Kainráth s obránci vše řešili celkem s přehledem, hosté byli nejblíže vstřelení branky po přímém kopu Filipína, ale domácí brankář jeho povedenou střelu přes zeď dokázal vyrazit na roh. Ve 37. minutě se poprvé měnilo skóre a k naší radosti se po kombinační akci dostal do zakončení Filip Doubek, brankář jeho střelu vyrazil k Cihlářovi a ten poslal hosty do vedení – 0:1. Cihla i podle svého tvrzení konečně vstřelil gól, který něco znamenal. Domácí ke konci zařadili vyšší rychlostní stupeň, ale jejich akce končili znovu jen u Kainrátha. První poločas tedy dopadl nad očekávání dobře.

Druhý poločas ale začal nejhůř, jak mohl, Sepekáři po své rozehrávce lehkovážně ztratili míč, nabídli soupeři standardní situaci, po jejím zahrání se domácí dostali do zakončení, kdy Candy první střelu z bezprostřední blízkosti ještě dokázal reflexivně krýt, ale Hynouš se i za pomoci ruky dostal k dorážce a vyrovnal – 1:1. Hosté se rozčilovali, ale to panu rozhodčímu Kalinovi bylo tradičně úplně jedno. Nicméně vyrovnání po 30ti vteřinách hry jde hlavně na triko hráčů. Domácí pak měli deset minut tlak, ale větší šanci si nevytvořili, ty naopak přicházely na druhé straně, kdy dvakrát Doubek ve výborných pozicích nedokázal překonat brankáře, to se povedlo Koutníkovi, ale bohužel v cestě stálo břevno. Ani další možnosti na obou stranách nebyly využity. V závěru zápasu přišla větrná a dešťová smršť, takže nakonec všichni byli rádi, že rozhodčí nic nenastavoval a šlo se na penalty. A jak známo, penalty Candymu jdou, z domácích střelců uspěl pouze kapitán Sleza, zbytek si vylámal zuby, hostům se dařilo lépe a Volf, Filipín i Cihlář s přehledem proměnili, neúspěšný ze Sepekářů byl paradoxně jen jednoznačně nejlepší hráč zápasu Filip Doubek. Hosté tak potvrdili, že body vozí hlavně z venkovních hřišť a připsali si dvoubodovou výhru.

Samostatným tématem zápasu byla zranění v našem týmu, už v sobotu se za A tým zranil Mička, jen jako morální podpora jel s ramenem laborující Jirka Doubek, v 10. minutě kvůli bolesti v koleni odstoupil Kotrba, minutu před poločasem píchlo ve stehně Máchu (odborně prý Hamstring). Následně v druhém poločase nejprve málem přišel o svou mužskou chloubu při nešťastně odraženém míči Filip Šťastný a k jeho smůle pár chvil poté po nezaviněné srážce s protihráčem drtivě dopadl na záda a hlavu a musel otřesený ze hřiště. Někteří další Sepekáři tak dohrávali se sebezapřením, a zkoušeli si říkat o střídání, ale žádný další náhradník už nezbyl.

Příští SOBOTU to už musí přijít. Hráči svým příznivcům stále dluží domácí vítězství. Na svém hřišti hostí od 15:00 hod. tým z Vráže. Vráž je zatím bez bodu poslední, i když podle výsledků již několikrát měla smůlu a prohrála jen těsně, takže vítězství proti vždy bojovnému soupeři samo nepřijde. Cokoliv jiného než tříbodové vítězství ale bude zklamání. Uvidíme, kdo z marodů se dá dohromady a v jakém složení naši nastoupí. Podpora od fanoušků je vítána!!

Čížová B – Sepekov B 1:1 (0:1) Goly: Cihlář