Pohled na hřiště

Domácí neporazitelnost potvrzena

K poslednímu zápasu podzimu nastoupilo naše A mužstvo na domácím hřišti proti druhému týmu tabulky z Mladé Vožice. Domácí byli odhodláni potvrdit domácí neporazitelnost a spravit si chuť po porážce v minulém kole v Chyškách. Odhodlání domácích trochu brzdil stav mužstva, když ještě tři čtvrtě hodinky před zápasem bylo v kabině 8 hráčů a trenér vymýšlel různé variace poslepované sestavy. Nakonec hráči postupně dorazili a na lavičce seděli i tři náhradníci, takže počet pro fotbal přímo ideální.

Hosté vstoupili do utkání aktivněji a v úvodu domácí přimáčkli na jejich polovině. Vrcholem jejich snahy byl trestný kop kanonýra Kukly, který směřoval do šibenice, ale domácí brankář Horek bravurním zákrokem střelu zneškodnil. Poté se hra začala vyrovnávat. Hrál se velmi bojovný zápas bez větších šancí, kdy bylo k vidění velké množství osobních soubojů. Obě mužstva hrála na jistotu s cílem neudělat chybu, hezký fotbal se tedy příliš nehrál a poločas skončil zasloužených 0:0.

V druhé půli domácí byli přeci jen aktivnější, vyhrávali osobní souboje, získávali větší množství rohových kopů i standardních situací v blízkosti vápna hostí a dá se říct, že smyčka se stahovala. V 60. minutě došlo ve vápně hostí k hlavičkovému souboji, po kterém skončil na zemi domácí kapitán Petr, sudí Hanzlíková v domnění, že byl Petr zasažen loktem, odpískala pokutový kop. Domácí kapitán však ukázal smysl pro fair play a rozhodčí vysvětlil, že došlo pouze k nezaviněné srážce hlavami, a proto byla penalta správně odvolána. Toto gesto vyvolalo údiv a uznání u hostujících hráčů, u některých domácích hráčů gesto vyvolalo spíše jen údiv, jelikož se obávali, že dobré skutky jsou vždy po zásluze potrestány. Tentokrát to naštěstí neplatilo. Bezbrankový stav vydržel do 67. minuty, to Tupý poslal přízemní centr do vápna hostí, Brůžka ve velké šanci ještě vychytal brankář, ale na dorážku Koutníka už dosáhnout nemohl – 1:0. Hosté byli opařeni, ale okolo 75. minuty se dostali ke třem střeleckým zakončením, s žádným z nich neměl Horek vážnější problém. Naopak udeřilo na druhé straně, v 77. minutě Kuchař vyslal kolmicí do brejku Tupého, který všem utekl a svůj únik zakončil krásným lobem přes brankáře – 2:0. Poté byl ještě v 83. minutě po druhé žluté kartě za faul na Tupého vyloučen hostující obránce Teplo. Stav 2:0 si domácí již do konce zápasu zodpovědnou hrou pohlídali, vybojovali tak obrovsky cenné vítězství a mohli si užít závěrečnou děkovačku společně s diváky, kterých dorazil velmi slušný počet. Tímto vítězstvím potvrdil A tým skvělou domácí jízdu, kdy za celý podzim doma neztratil jediný bod a vyhrál všech šest zápasů.

Toto vítězství dále znamená, že A tým přezimuje na krásném třetím místě tabulky se ziskem 25 bodů se skóre 24:16. Sezónu hráči společně s věrnými ultras ještě zakončí následující víkend ve své klubovně na hřišti, kdy se od všech znovu očekává zodpovědný a soustředěný výkon. Zachovejte hráčům přízeň, snad tuto sezónu již nic nezastaví a na jaře se opět sejdeme na fotbalových trávnících.

Sepekov – Mladá Vožice 2:0 (0:0) Goly: Koutník L., Tupý

Sestava: Horek – Mácha, Petr, Kosobud, Koutník L. – Tupý, Kašpar, Novák, Brůžek – Kuchař, Vlk

střídali: Kamenický, Hadáček, Filipín