Pouťová pohádka

Ke svému třetímu zápasu nastoupili hráči našeho A týmu o první pouťové neděli na domácím hřišti proti nebezpečnému týmu z Jistebnice. První dvě kola naši hráči zvládli za plný počet bodů a výborná návštěva čekala, zda si tříbodový zisk naši připíšou i tentokrát. Ještě před zápasem přišla na řadu slavnostní chvíle, kdy byl na rozloučenou předán dres s číslem devět Petrovi Palusovi, který se rozhodl pro vleklé zdravotní problémy ukončit hráčskou kariéru. Ať se daří kamaráde!!

První poločas se hrál na I. B třídu ve velmi ostrém tempu. Hra se přelévala ze strany na stranu a bylo na co se dívat. Po několika příležitostech na obou stranách přišla 23. minuta, Tupý na půli lacino přišel o míč, vzniklo rychlé přečíslení, které se pokusil zastavit Kosobud faulem, ale hostujícího hráče netrefil, ten vyslal kolmici na rychlého Kubce, který se dostal až před Horka a předložil před bránu Horčičkovi a ten se nemýlil, Sepekáři poprvé v sezóně inkasovali – 0:1. Tato branka domácími zamávala a ve 26. minutě bylo ještě hůř, Sepekovští obránci se špatně zajistili, Kubec přetlačil Bolka a razantní střelou k tyči překonal Horka – 0:2. Kubec byl v zápase velmi výrazný a jeho souboje s Bolkem byly ozdobou zápasu, navzájem si nic nedarovali. Po útlumu, který domácí postihl, přišla 31. minuta, kdy na hranici vápna faulovaný Tupý, k trestnému kopu se postavil L. Koutník a míč posadil přesně na hlavu kapitána Petra a ten nekompromisně zakončil – 1:2. Ve 35. minutě se k Sepekářům přiklonilo i štěstíčko, kdy Kuchař napadal hostujícího obránce, ten poslal třicetimetrovou malou domů, ne zvlášť prudkou, ale nedodržel pravidlo, že by malá domu měla jít mimo branku a tak se dostala ke slovu nerovnost na hřišti a hostující brankář komicky promáchl naprázdno – 2:2.  Stane se. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

Druhá půle byla již o poznání vyrovnanější než ta první, ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu. Také se na hřišti oboustranně přitvrdilo. Větší šance si asi vytvořili hosté, když v prvním případě po úniku hostujícího útočníka zakročil opět výborný Horek a v druhém případě Sokolt z malého vápna trestuhodně přestřelil, celá situace zaváněla ofsajdem, ale jestli pomezní signalizoval ofsajd nebo odkop od branky, ví asi jen on. V 85. minutě vhodil Doubek dlouhý aut do vápna hostí někam na úroveň penalty, kde se Tupý odhodlal v této soutěži k málo vídané střele přes hlavu a ta zapadla přesně k tyči – 3:2 pro domácí a obrovská euforie. V nervózním závěru domácí přestáli několik závarů a po kolektivním výkonu si připsali další tři body – pohádka pokračuje. Nervózní závěr přinesl i několik ostřejších zákroků a po závěrečném hvizdu bohužel jeden z hráčů soupeře odešel jen za podpory svých spoluhráčů, snad jeho zranění nebude vážné. Přejeme brzké uzdravení.

Další zápas sehrají naši hráči v neděli 13.9. od 17:00 hod. na Hradišti. Doufejme, že forma vydrží a naši dokážou urvat další cenné body.

Sepekov – Jistebnice  3:2 (2:2)  Goly: Petr, Kuchař, Tupý

Sestava: Horek – Doubek, Petr, Kosobud, Bolek – Tupý(Palus), Kašpar, Alexa, Koutník L., – Staněk (Brůžek), Kuchař (Novák)