Tři góly kapitána rozhodly

K prvnímu jarnímu zápasu I.B třídy mužů sk. C přijel do Sepekova houževnatý a nepříjemný soupeř z Kluk. Podle postavení v tabulce byli jednoznačným favoritem domácí, ale jednalo se o první jarní kolo a to je vždy nevyzpytatelné, hřiště v Sepekově navíc není vůbec v dobré kondici, domácí na poslední chvíli ještě řešili ztrátu svého kapitána a lídra Martina Petra, který odešel na výpomoc do Milevska, takže mírná nejistota před zápasem mezi domácími určitě panovala. Kapitánskou pásku navlékl Martin Tupý.

Vstup do zápasu se domácím vydařil a přimáčkli hosty na jejich polovinu. Již v 5. minutě Vlk udržel proti obráncům míč, vysunul do úniku Tupého a ten střelou přesně k tyči poslal domácí do důležitého vedení – 1:0. Tento gól ihned vzbudil emoce, jelikož střelec Tupý se pravděpodobně nacházel v těsném ofsajdu, ale reakce některých hostí byla absolutně nepřiměřená a měli štěstí, že rozhodčí hned nezačal tahat karty. Někteří hosté se v průběhu celého zápasu tradičně více soustředili na verdikty rozhodčího než na svůj výkon. První polovina poločasu se odvíjela podle domácího plánu, ale z tlaku se nepodařilo přidat druhou branku, hlavně po dobře zahrávaných rohových kopech měli domácí dostatek příležitostí, ale žádná se neujala. Druhá polovina první půle se domácím nepovedla, docházelo k laciným ztrátám míče a Kluky se v této fázi nadechly, ale až na pár standardních situací z půle hřiště a několik propagačních střel se k ničemu nedostaly. Do kabin se odcházelo za stavu 1:0 pro domácí. Ani v první polovině druhé půle dobrý fotbal do Sepekova nedorazil, ale domácí měli zápas pod kontrolou, ale pouze jednogólové vedení je zrádné. V 64. minutě se naštěstí domácí dostali do rychlého protiútoku, kdy Vlk znovu vyslal do gólové šance Tupého a ten opět uklidil míč do sítě – 2:0. Poté ještě dostal hostující Marek rovnou červenou kartu za jeho řečnění a bylo rozhodnuto. V 78. minutě unikl po minutě na hřišti střídající M. Koutník po pravé straně a posadil centr přímo na hlavu Tupého, který si poradil a dovršil hattrick. Tupého poté vystřídal Filipín, ten vyfasoval i kapitánskou pásku. V 88. minutě přišla velká chvíle čerstvého kapitána, kdy dostal ve vápně míč od M. Koutníka, zcela vykoupal naivně bránícího obránce a propálil brankáře – 4:0, byla to pro něj první branka za A mužstvo a její oslavu si náležitě užil.

Domácí tak splnili povinnost a zvítězili hlavně díky efektivitě Tupého a kolektivnímu výkonu 4:0. Příští sobotu 2.4. ve 13:00 hod. hrají naši v Čížové, kde se střetnou s posledním týmem tabulky, trenér si bude muset poradit s několika dopředu hlášenými absencemi, tak snad dokáže znovu postavit vítězný tým.

Sepekov – Kluky 4:0 (1:0) Goly: Tupý 3x, Filipín

Sestava: Horek – Doubek, Novák, Kosobud, Bolek – Tupý (Filipín), Kuchař, Brůžek, Koutník L. (Kotrba)- Vlk (Koutník M.), Hadáček