Domácí pevnost padla

V sobotu 9.4. se na našem hřišti odehrál šlágr 16.kola I. B třídy skupiny C mezi domácími borci a suverény letošní sezóny z Jistebnice. I proti vedoucímu celku tabulky byli domácí odhodláni udržet vítěznou sérii na domácí půdě, a to i přes některé nucené absence, premiéru v dresu domácích si navíc v zápase připsal velezkušený Josef Komárek, což domácím jistě vlilo novou krev do žil. Komár v zápase určitě nezklamal a ukázal, že bude pro domácí obrovským přínosem.

Zápas se odehrál za chladného počasí. Začátek byl opatrný, kdy obě mužstva byla pozorná hlavně směrem dozadu. První velkou šanci měl v 15. minutě domácí Hadáček, ale tváří tvář proti brankáři hostí neuspěl. Ve 25. minutě měli vyloženou šanci hosté, ale Horek bravurním zákrokem vyrazil střelu zevnitř pokutového území na roh. Po chvilce už bohužel udeřilo, hosté z pravé strany dostali do vápna kvalitní centr, kde dostal trochu více prostoru hostující Turnovec a prudkou hlavičkou pod břevno poslal hosty do důležitého vedení – 0:1. Ve 34. minutě bylo zle, domácí obránci udělali vzadu dvě chyby, po kterých se ocitl sám proti brankáři hostující kapitán Muž a uklidil míč naprosto přesně za tyč – 0:2. Zbytek poločasu se spíše dohrával. Hosté tak odcházeli do kabin o poznání spokojenější.

Druhý poločas začal podobně jako ten první, dá se říct, že hosté si kontrolovali svůj náskok. Domácí trenér se proto rozhodl riskovat a poslal na hřiště dalšího útočníka Vlka. Domácí hru více otevřeli a hostům se otevíral prostor pro protiútoky, ale dá se říct, že si s nimi domácí obrana s brankářem s většími i menšími obtížemi vždy nějak úspěšně poradila. Domácí si v druhé půli připravili několik příležitostí, ale jak Brůžka, tak hlavně Tupého vychytal brankář Vavřina. Snížení přišlo až v 85. minutě, kdy dlouhý nákop Horka propadl až k Vlkovi, ten si na hranici velkého vápna udělal prostor a krásnou bombou pod břevno snížil na 1:2. Závěrečný tlak domácích už bohužel k ničemu nevedl a domácí pevnost padla. Jak cenné a těžce vydřené vítězství to pro hosty bylo, vypovídala i jejich velká euforie po závěrečném hvizdu. Domácí se nemají za co stydět, zápas vyhrálo spíše šťastnější než lepší mužstvo. Už příští víkend čeká Sepekáře dvojboj, kdy v sobotu od 17:00 hod. přivítají na svém hřišti Planou a o Velikonočním pondělí musí jet koledovat o body do Čížové, kde sehrají zápas od 13:30 hod. Tento dvojboj bude navíc proložen zápasem B týmu, který na domácím hřišti přivítá v neděli od 15:00 hod. Vráž. Snad bude následující sváteční a fotbalový víkend plný radosti.

Sepekov – Jistebnice 1:2 (0:2) Goly: Vlk

Sestava: Horek – Bolek, Kosobud, Kuchař, Koutník L. – Brůžek, Kašpar(Vlk), Komárek, Alexa, Tupý – Hadáček