Velikonoce plné fotbalu

O Velikonočním víkendu si fanoušci našeho oddílu přišli na své. V sobotu 16.4. do Sepekova přijelo mužstvo Plané nad Lužnicí. I když domácí opět nebyli ani zdaleka kompletní, chtěli se vrátit na vítěznou vlnu. Samotný zápas ale moc krásy nepobral, hosté nastoupili s jednoduchou taktikou ve stylu, nakopni a běž, hlavně jednoduše a bez chyby, domácí se hostům brzy přizpůsobili, bylo téměř jasné, že kdo dá první gól, tak vyhraje. Pro domácí naštěstí gól nedal nikdo. Hosté k němu měli výrazně blíž, ale domácí několikrát podržel výborný brankář Horek. V zápase plném soubojů se tak zrodila bezbranková remíza.

V neděli 17.4. zahájilo jarní část sezóny i B mužstvo, které doma přivítalo Vráž. I bez posil z A týmu se sešlo 15 hráčů, kteří až na jednoho přišli včas, jeden opozdilec dorazil sice také včas, ale do Čížové, takže v základní sestavě chyběl. První poločas probíhal ve vlažném tempu, domácí měli územní převahu, vytvořili si několik šancí, ale Kosobud, Filipín M., Mácha ani Kotrba své šance neproměnili. Hosté měli také nějaké náznaky příležitostí po rohových kopech. Ve 45. minutě pobavil brankář Mácha, který udělal efektní tygří skok proti střele, které letěla odhadem minutu, a daroval soupeři roh. Roh domácí v pohodě přečkali. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:0. V kabině se domácí nahecovali, jak na svého soupeře od začátku druhé půle vletí. Výsledkem bylo, že první tři minuty se domácí nedostali z vápna a jen díky štěstí a skvělému brankáři Máchovi udrželi čisté konto. Ve 49. minutě domácí paradoxně udeřili, kdy centr Máchy uklidil do branky Kotrba -1:0. V 62. minutě bylo veseleji, když aut Koutníka M. propadl až k Hrychovi a ten přehodil brankáře – 2:0. V 69. minutě se po rohovém kopu Himla prosadil Filipín M. krásnou prudkou hlavičkou – 3:0. Po této brance hosté rezignovali a bylo jen otázkou, zda domácí přidají další branky. To se povedlo Dědičovi, který po dalším rohovém kopu Himla prostřelil brankáře – 4:0. V 86. minutě se opět po centru Himla prosadil Kosobud – 5:0. V 89. minutě Cihlář uzavřel skóre po přihrávce Kosobuda – 6:0. Zápas tedy skončil pro hosty až krutým výsledkem, nicméně domácí výborně vykročili do jarní části.

Na Velikonoční pondělí museli hráči A týmu na dohrávku do Čížové, výprava to byla jistě veselá, když několik hráčů na zápas vyrazilo přímo z koledy. Naši hráči naštěstí v zápase prokázali větší kvalitu a do 75. minuty si vypracovali náskok 5:0, dvě branky vstřelil Kuchař, po jedné přidali Vlk, Bolek a Brůžek. V závěru domácí snížili na konečných 2:5 z jejich pohledu. Tato výprava tedy byla vítězná a A tým se stále drží na medailových příčkách.

V sobotu 23.4. zajíždí A tým do Soběslavi, kde hraje od 13:30 hod. a B tým jede do Protivína, kde své domácí zápasy hraje Krč, začátek je v šibeničním čase 10:00 hod.

Závěrem bychom rádi oznámili, že v poslední době se rozšířily rodiny našich fotbalistů Petra Máchy, Pavla Šťastného a Jirky Kosobuda o nově narozené holčičky Marušku, Dianku a Aničku, přejeme hodně štěstí a hlavně pevné zdraví. Na zdraví jsme již poctivě připili nebo ještě připijeme.