Dorost nestačil na Soběslav

K předposlednímu zápasu sezony, proti Soběslavi se v neděli 26. 5. sešlo 13 hráčů. Milevský starší dorost si o den dříve pojistil titul v Krajském přeboru a následkem mohutných nočních oslav se někteří hráči pár hodin před srazem omluvili. Děkujeme Štěpánu Peterkovi ze starších žáků, že ráno narychlo dorazil na pomoc našemu dorostu.

Soběslav se celý podzim i jaro prezentovala pohlednou hrou a málo kdo by tipoval Soběslavské až na 4. místo v tabulce. Nicméně domácí nehodili flintu do žita a šli bojovně do zápasu. I přes to se otěží chopili hosté a v osmé minutě poprvé skórovali. Další branku přidali v 17. minutě. Domácí měli v první půli několik šancí na srovnání stavu. K penaltě se postavil Brůžek, ale nedokázal proměnit. K dorážce ve vápně se procpal záložník Šťastný, ale přes hráče se dokázal k míči dostat jen na dlouhou nohu a jeho pokus brankář hostů chytil. Další šance se vyskytla, když brankář hostů vyrazil balón před sebe a k dorážce se rozběhl opět Šťastný a útočník Turek, který byl k míči blíž, avšak balon jen plácl do ležícího brankáře a následně kopačkou kopl Šťastného do břicha. Pěkný to dárek k svátku pro Šťastného. Do konce poločasu už žádná změna skóre nepřišla a do kabin se šlo za stavu 0:2.

Druhý poločas byl v porovnání s prvním o dost zajímavější. V padesáté minutě přidali hosté třetí gól, na který navázali ihned v 55. minutě a zdálo se, že je rozhodnuto. O snížení se postaral v 66. minutě Brůžek, ale to byl jediný úspěšný pokus domácích, kteří sice nekapitulovali a chtěli útočit, ovšem nedokázali dát gól. I hosté dostali příležitost kopnout penaltu a navýšit náskok, nicméně ji neproměnili, stejně jako domácí v 1. půli. V 76. minutě se hosté po levé straně dostávali do útoku, Januška tak zakročil pomocí faulu. Faulovaný hráč neudržel nervy na uzdě a okamžitě se vrhl na Janušku a na problém bylo zaděláno. Soběslavský hráč zapojil do ujasňování situace ruce, což si Januška nechtěl nechat líbit a oba hráči opustili hřiště s červenou kartou. Poté co byly oba týmy oslabené o jednoho hráče, se dokázali v 84. a 87. minutě prosadit opět jen hosté.

Sepekáři hlavně v první polovině zápasu nedokázali rozvlnit síť za brankářem hostů a doplatili na to. Další utkání odehrají dorostenci doma s Jistebnicí, která v zimní přestávce okupovala první příčku, ale na jaře se herně trápí a Sepekovští mají velkou šanci ukončit sezonu vítězstvím. Přijďte se s námi všichni rozloučit v sobotu 8. 6. v deset hodin na poslední dorostenecký zápas.

Dorost – Soběslav 1:6 (0:2) Goly: Brůžek – Pokorný, Forszták, Chlaň 2x, Studený, Škrleta

Sestava: Pultar – Matěja, Filipín, Pich, Brůžek – Šťastný, Čunát, Souček, Januška – Turek, Fara

Průběžně střídali: Cihlář, Peterka

Trenéři: Hrych, Bolek

Maskot: Shelby