Smolné loučení

Poslední utkání sezony 2018/19 krajské 1. A třídy dorostu skupiny C. bylo zároveň i posledním utkáním v dorostu pro stoperské duo „B+B“(Bugy + Balů) a pro oba trenéry Jana Bolka a Lukáše Hrycha, kteří se rozhodli přerušit svoji trenérskou kariéru. Loučení to bylo na úrovni, protože dorostenci doma přivítali ve svém derby Jistebnici. Jistebničtí by si případnou výhrou zajistili umístění na stupni vítězů a Sepekáři se zase chtěli doma před svými fanoušky rozloučit vítězně a tím si i udržet teoretickou šanci na osmé umístění. Bylo tedy o co hrát.

Domácí byli od začátku lepším týmem na hřišti a začali diktovat tempo hry. Otevřít skóre se podařilo ve 21. minutě Šťastnému, který vběhl do vápna k míči, který mu letěl naproti, ovšem vlivem větru balón mírně změnil směr letu a Šťastnému nezbylo nic jiného, než míč poslat okolo svého spolužáka Marka, který chytá za Jistebnici, do branky svým bokem. Po tomto gólu se hosté začali hádat a úplně se sesypala jejich hra, o níž se pokoušeli. V tu dobu by asi málokdo řekl, že Jistebničtí přezimovali na první příčce a sepekovským na podzim nadělili 7:1. Zato Sepekáři se vrhli do útočení a vytvářeli si šance, které však nedokázali proměnit. Jednou z takových šancí bylo, když se útočníci Čunát a Brůžek dostali do samostatného úniku, ale prvně jmenovaný dostal svou přihrávkou Brůžka do ofsajdového postavení. Během obraného souboje přišel Matěja k poranění ruky a musel vystřídat, ale následně se zraněním odehrál ještě druhý poločas a poté chvátal do nemocnice. Na sklonku první půle přišel šok. Hostující hráč dojel Pultara a následně padl ve 45. minutě do prakticky prázdné branky vyrovnávací gól.

Po přestávce se hra vyrovnala. Víc štěstí měli Jistebničtí a v 55. minutě otočili skóre. Domácím se podařilo za deset minut vyrovnat, když Čunát přesnou hlavičkou poslal míč k tyči a brankář hostů neměl šanci nic chytit. Sepekovští měli ještě několik šancí na to zvrátit průběh zápasu, aby se opět chopili vedení, avšak tím šťastnějším týmem byla opět Jistebnice a v 81. minutě hosté uzavřeli skóre na konečných 2:3 a domácí se nedokázali po zbytek zápasu prosadit.

Dorostíci zakončili sezonu prohrou, ale už se těší na nový ročník a mají nemalé ambice. Jinak úspěšnou sezonu hráči společně s trenéry a fanoušky zhodnotili a oslavili večer na rozlučkové dokopné. O tom jak bude probíhat letní příprava a nová sezona dorostu se dozvíte v samostatném článku. Všem našim příznivcům moc děkujeme a těšíme se na vás po krátké přestávce. Za celý tým dorostu Filip Šťastný.

Sepekov – Jistebnice 2:3  (1:1)    Goly: Šťastný, Čunát

Sestava:  Pultar – Matěja, Baloun, Filipín (K), Stehlík – Šťastný, Bártík, Doubek, Pich – Brůžek, Čunát

Průběžně střídali: Cihlář, Turek, Fara

Trenéři: Bolek, Hrych

Maskot: Shelby