Dorost potvrdil očekávání

K domácímu utkání se na sraz v 9 hodin dostavilo 16 dorostenců a oba jejich trenéři (ti však s malým zpožděním). Brzy dorazil i soupeř z Dačic, kterého postihla marodka, a hostující trenér neměl k dispozici nikoho na střídání. Sepekáři s vědomím, že někteří hráči nejsou plně fit, posilnili své řady o více hráčů z Milevska.

Domácí celek byl před zápasem, i přes horší postavení v tabulce, považován za favorita a tomu odpovídala i hra. Ihned v šesté minutě vzal Pich balon po pravé straně a následně dával pod sebe na Čunáta, jeho střelu dorážel Souček, ale ten překopl. Co se nepovedlo poprvé, napravilo se vzápětí. V desáté minutě šel Doubek sám a přehodil míč přes brankáře hostů. O zajímavosti zápasu nikdo nepochyboval poté, co v 16. minutě vyslali hosté kolmicí útočníka, který oplatil stejnou mincí a přehodil Pultara. Tuto situaci se snažil zachránit stoper Doubek, jenž chtěl míč na brankové čáře odehrát volejbalovým způsobem, avšak míč se od jeho ruky odrazil pouze do branky a Doubek vyvázl se žlutou kartou. Do velké šance se dostal Šťastný, který šel sám na brankáře, ale míč mu sklouzl. Další šanci měl Januška, který prošel po levé straně a střelu vzal na sebe, ovšem z nepříhodného úhlu míč proletěl okolo zadní tyče. Ve 33. minutě se Sepekovským už povedlo dostat do vedení, když Januška po levém křídle zatáhl balón a přihrál pod sebe na Součka, který střelou po zemi k tyči dal gól. O navýšení skóre se mohl postarat opět Šťastný, který neměl zrovna svůj šťastný den a před prázdnou bránou nezpracoval míč a promáchl na prázdno. Do kabin se šlo tedy za stavu 2:1.

O překvapivé vyrovnání skóre se postarali hosté z Dačic hned na začátku druhé půlky. Ve 46. minutě propadl centr z pravé strany do vápna a bylo to 2:2. O rychlou odpověď se pokusili domácí. Brůžek unikl po pravé straně a dostal Čunáta do krásné pozice před zcela prázdnou bránu, ten z bezprostřední blízkosti přestřelil. Domácí měli namále, když Matěja nenechal dva hráče v ofsajdu a jeden z nich se dostal do samostatného úniku proti Pultarovi. Ovšem smůla v zakončení byla na obou stranách a hostující hráč trefil tyč, to bylo poslední, na co se hosté zmohli a otěže zápasu opět pevně uchopili domácí. V 58. minutě rozvlnil síť hostů Čunát, poté co přehodil brankáře. Domácí byli aktivnější a ofenzivní styl hry přinášel své ovoce. V 70. minutě si Pich položil brankáře na zem a bravurně našel Turka a ten střelou do prázdné brány dal svůj první gól za dorost. Doufáme, že jich ještě mnoho přidá. O tři minuty později se nemýlil ani Pich a prostrčil míč pod brankářem. Zápas gólově uzavřel v 88. minutě střelec prvního gólu Doubek, poté co ho skvěle našel Bártík, neměl ve vápně problém zakončit.

Dorostenci ze Sepekova posíleni Milevskem „B“ hráli pěkný fotbal, míč dali na zem a šli si za vítězstvím. I kmenoví hráči Sepekova ukázali, že umí hrát kombinačně, po zemi, a že to není věc jen milevského fotbalu. Domácí borci byli lepším týmem na hřišti a uhájili doma tři body. Budou se však muset zaměřit na koncovku, protože právě nemohoucnost v zakončení, by je někdy v budoucnu mohla stát vítězství.

Děkujeme fanouškům za podporu a těšíme se na vás opět v neděli 26. 5. od 10:00 v Sepekově, kdy přivítáme Soběslav. Budeme vás potřebovat!

Dorost – Dačice 6:2 (2:1)Goly: Doubek 2x, Souček, Čunát, Turek, Pich – Distel, Točík

Sestava: Pultar – Matěja, Doubek, Filipín, Brůžek – Januška, Bártík, Souček, Pich – Čunát, Brož

Průběžně střídali: Šťastný, Cihlář, Stehlík, Fara, Turek

Trenéři: Bolek, Hrych

Maskot: Shelby