Účastnící zájezdu

K nejvzdálenějšímu výjezdu sezony na samé hranice s Rakouskem, se vydal autobus s dorostem v neděli 12. května ráno. Účast byla velice malá: 11 hráčů, 2 trenéři, 2 fanoušci, 1 řidič a 1 maskot (ano, jsme asi jediný tým soutěže, který má svého maskota). Na úvod patří obrovské poděkování Jirkovi Vlků a Štěpánu Peterkovi, kteří i přes to, že o den dříve odehráli zápas ve své kategorii tak se nebáli a nenechali dorostence ve štychu. Oba by mohli jít příkladem!! Bohužel, je to tak. Naši kamarádi z Milevska hráli ve stejnou dobu zápas o první místo Krajského přeboru, proto k nám nebyl nikdo z nich  uvolněn, a na straně sepekovského dorostu se vyskytly potíže s marodkou a někteří dorostenci ze Sepekova se dokonce na svůj tým vykašlali a nechali zbytek hráčů napospas osudu. Smutné… I přes nepříznivé okolnosti panovala celou cestu do Nové Bystřice, která okupuje první místo v tabulce, skvělá nálada.

Dorost měl s sebou přesný počet hráčů, přesto nebylo jisté, že opravdu v 11 nastoupí, natož, zda v tomto počtu dohraje. Kapitán Filipín po individuální rozcvičce usoudil, že jeho zraněné koleno bude muset vydržet zápasovou zátěž a levý obránce Matěja také podstoupil riziko a zápas odehrál s bolestmi v tříslech. V průběhu zápasu se zranil Januška, který na toto utkání vystřídal levou zálohu za post předstopera a třetinu zápasu musel prakticky odchodit. Všem třem také patří poděkování, za nasazení se kterým zápas odehráli.

Trenéři postavili sestavu založenou na defenzivní činnosti a rozdali jasné pokyny… Dostat od prvního celku co nejméně branek a případně využít jeho chyb.

Domácí se podle očekávání okamžitě tlačili do útoku a usadili se na půlce Sepekova, až na pár výjimek do konce zápasu. Sepekáři odhodláni bránit dorosteneckou čest až do posledního dechu poctivě bránili a i přes drobné neshody v přebírání hráčů, makali jeden za druhého a domácím nedali žádnou střelu zadarmo. Hosté inkasovali až ve 26. minutě a následně přišla smršť rychlých gólů, když se ve 27. a 29. minutě opět prosadili domácí. Hosté poté dali balon úplně na zem a každou rozehrávku hráli po zemi a chvilkami drželi míč u nohy. Párkrát se jim dokonce podařilo udělat trojúhelník a nějakou fotbalovou parádu, avšak do útoku se pořádně nepodívali. Ve 41. minutě opět udeřili domácí a stanovili skóre po první půli na 4:0.

Dorostenci si po přestávce stále udržovali celkem pozitivní náladu a nezačali si nadávat. Snaha byla vidět u všech hráčů, jen domácí byli prostě lepším celkem. Aby fanoušci hostů tolik nesmutnili ze skóre, hosté je nechtěně rozveselovali prakticky celý druhý poločas. Po dvou minutách hry v druhé půli se rozhodl Pultar dát míč ze svého malého vápna na Filipína, který stál na brankové čáře a přihrávku vůbec nečekal. Balon na poslední chvíli jen tak tak odkopl před rozběhnutým útočníkem do bezpečí. V nastalé atmosféře to skončilo jako příjemné zpestření zápasu. Dalším kouskem se vyšvihla Líšnická dvojice hrající za dorost. Střední záložník Šťastný, který se v průběhu hry stal 3. stoperem, běžel s balonem a do cesty se mu omylem postavil Filipín, Šťastný následně nasadil Filipínovi dvoje jesličky během patnácti vteřin, ale Filipín to přijal s velkým nadhledem a byl první, kdo se začal smát. Vzhledem ke stavu hřiště, které bylo v mnohem horším stavu, než jsou hosté zvyklý a s ohledem na to, že místy stála voda, byly nezaviněné pády otázkou času. Ze Sepekovkých nebyl ani jeden hráč, který by neupadl a nepřidělal panu Brčákovi práci s praním dresů. Soutěž o nejhezčí pád vyhrál překvapivě kapitán hostů Filipín. Gratulujeme! I přes toto odlehčování napětí, hra vypadala pořád stejně. Hosté odvraceli jeden útok za druhým a následně přišli dva slepené góly v 56. a 57. minutě. Morálka Sepekovských se stále držela a všichni hráči v poli bojovali mnohdy až za hranicemi možného. Za rozhodnutého stavu se Filipín ke konci zápasu rozhodl, jít to zkusit dopředu. Společně s Peterkou se jim podařilo překročit půli, ale nekompromisní pomezní zastavil Peterkovu šanci mávnutím ofsajdového postavení. Peterka ve svém věku výborně zvládl celý zápas a svou premiéru v dorostu si odbyl na jedničku. Jen škoda, že jeho nadějná dorostenecká budoucnost nezačala vítězstvím.  Síť za Pultarem se rozvlnila zase až na konci zápasu v 85. a 89. minutě. Zápas byl ukončen penaltou, kterou zavinil faulem Pultar, avšak ten v dorostu penalty umí chytat a nespletl se ani tentokrát, když míč vyrazil daleko od sebe a sudí následně písknul konec.

Pro dorostence tak skončil poslední venkovní zápas sezony a mohou se soustředit na další domácí utkání v neděli 19. 5. kdy doma přivítají Dačice.

Děkujeme všem, kteří do Nové Bystřice odcestovali. Hlavní poděkování patří jedenácti hráčům, za to, že nesložili zbraně ještě než se vystřelilo a jeli hrdě bojovat za dorost! Leckdo by očekával mnohem větší gólovou nadílku, ale dorostenci se s tím nehodlali smířit a tento zápas ukázal, co všechno v sobě mají. Týmový duch se tímto zápasem posunul o několik úrovní výš a to je velké pozitivum na kterém se do budoucna nechá stavět.

Nová Bystřice – Sepekov 8:0  (4:0) Goly: Marhoun, Mihulka 2x, Leixner, Beňa 3x, Anděl

Sestava: Pultar – Matěja, Filipín, Januška, Stehlík – Fara, Šťastný, Turek, Vlk – Cihlář, Peterka

Trenéři: Bolek, Hrych

Maskot: Shelby