Dorost v první zkoušce uspěl

Po více než dvouměsíční pauze se tým dorostu, v obměněné sestavě, sešel k prvnímu přátelskému zápasu, který sehrál proti Prčici. Trenér Zbyněk Cihlář měl k dispozici 15 hráčů a mohl tedy průběžně zkoušet různé varianty sestavy. Hned na úvod se sluší poděkovat všem rodičům, kteří zajistili odvoz auty a zejména panu M. Cihlářovi, který se kvůli absenci dvou asistentů trenéra, chopil praporku a roli pomezního s přehledem zvládl, děkujeme.

První polovina nepřinesla moc vyložených šancí a hrál se vyrovnaný fotbal. Oba týmy se zprvu hledaly a domácí nevěděli, jak na Sepekáře hrát a už vůbec jak projít přes obranu, kterou řídili stopeři Doubek a Matěja. Hosté se zase trápili s přechodem do útočné fáze a vytvořením souvislejšího tlaku. Jednu šanci k otevření skóre měl hostující Cihlář, ale svou střelou netrefil zařízení. Ve 42. minutě útočník hostů Turek vybojoval rohový kop, ke kterému se postavil Brůžek a Turek následně s přehledem hlavičkou nasměroval míč do branky Prčic. 0:1.

O přestávce Sepekovští výrazněji pozměnili sestavu na více ofenzivní variantu. A vskutku druhá půle byla z pohledu Jihočechů více útočná. Ihned ve 49. minutě měl z levé strany šanci Brůžek, bohužel neúspěšnou. Po změně na útočnější fotbal, přišly i chyby v obraně. Na mále měli svěřenci trenéra Cihláře v 55. minutě, když nebyli dostatečně důrazní na vápně a soupeř trefil břevno. V průběhu zápasu musel odstoupil Brůžek kvůli problému se svalem. Na jeho post se vedle Brože postavil jediný střelec zápasu Turek, který byl za Brůžka na středu zálohy adekvátní náhradou. Januška, který se do druhé půle vysunul z obrany na „svůj“ kraj zálohy, měl na své straně pár dobrých úniků, při kterých chybělo málo a mohlo se měnit skóre. V 70. minutě dostal dlouhý balon a dokázal se dostat až k vápnu, kvůli bránícímu hráči, však nemohl volit přímou střelu, ale hledal ještě Šťastného, který ho doplňoval z útoku, kam se o druhé půli posunul, avšak centrovaný balon sebral gólman domácích.  Ke konci zápasu si Sepekov vytvořil tlak, poté co Januška a Šťastný šli dva na dva. Sepekov se následně dokázal dostat až do vápna před soupeřova brankáře, avšak na jednom rohu vápna stál prvně jmenovaný a naproti němu v druhém rohu stál Doubek. Ani jeden nedokázal dostat míč do předbrankového prostoru a jenom si míč mezi sebou párkrát nohejbalově vyměnili. O poslední akci Sepekova se v 89. minutě postaral kapitán Šťastný, když dostal dlouhý balón od svého jmenovce Doubka a běžel do samostatného úniku. Šťastný před vápnem vystřelil, ale jeho přesně mířenou střelu k tyči na poslední chvíli vytáhl na tyč konečky prstů brankář domácích.

Dorostenci ze Sepekova, vyhráli nad Prčicí, která hraje středočeskou 1. A třídu 1:0. Ke konci zápasu se začalo potvrzovat, že je potřeba více trénovat, protože docházely síly a domácí byli fyzicky lépe vybaveni, ale Sepekáři týmovým výkonem dokázali udržet vedení a mohli ho kolikrát i navýšit ve svůj prospěch. Jestli se dorostenci dokáží udržet na vítězné vlně i do dalšího zápasu se můžete přijít přesvědčit v neděli 25. srpna od desíti hodin na domácí hřiště, kde přivítají v druhém přátelském zápase jednoho z favoritů své soutěže – Jistebnici.

Hodnocení zápasu

Zbyněk Cihlář (hlavní trenér): Každý hráč se na hřišti snažil a dělal maximum možného. Parta je důležitá a dnes se to opět potvrdilo týmovým výkonem, který nám přinesl vítězství. Mohl jsem zkusit různé varianty hry, takže přátelák splnil účel a s výhrou jsem spokojený. Jen ke konci utkání jsme šlapali vodu a bylo vidět, že nemáme všichni úplně natrénováno.

Prčice – Sepekov  0:1 (0:1) Gól: Turek

Sestava: Pultar – Januška, Matěja (A), Doubek, Stehlík – Šťastný (C), Brož, Brůžek, Vlk – Turek, Fara

Průběžně střídali: Bandy, Cihlář, Kamenický, Law

Realizační tým: Cihlář, Filipín, Kálal, Šťastný