Položek : 0
Mezisoučet : 0,00
Zobrazit košík Objednat

Druhá prohra v řadě

V neděli 6. října absolvovali hráči naší rezervy zápas v Čimelicích. Sepekáři vyrazili napravit dojem po týden starém ostudném debaklu s Albrechticemi. Prvním zádrhelem bylo velké množství omluvenek a tak k zápasu vyrazilo 12 hráčů včetně dorostence Filipa Šťastného. Čimelice mají velmi mladý tým, který se v tomto zápase opíral o dva zkušené hráče Froňka a především Pavlíčka. Zápas se odehrál za nevlídného počasí a silného větru, terén na hřišti byl měkký a to bylo celkem znatelnou výhodou pro subtilnější domácí hráče, z nichž drtivá většina byla mezi patnácti a dvaceti lety věku.

Sepekáři začali zápas vcelku dobře, Cihlářovi se Staňkem se vpředu dařilo udržet míče, ale žádné větší šance nepřicházely. Výjimku tvořila pouze akce po ose Staněk – Cihlář-M. Koutník, posledně jmenovanému chyběl ke gólu kousíček, když jeho dorážku dokázal jeden z obránců srazit vedle branky. Domácí si v úvodní dvacetiminutovce vytvořili také pouze jednu šanci, ta ale byla velká. Klimeš využil srážky dvou obránců hostů a postupoval ze středu hřiště sám na Doubka, rychle unikajícího protivníka od půlky začal stíhat Ondra Bolek a společně s Doubkem dokázali Klimeše rozhodit a ten svůj dlouhý únik zakončil jen vedle branky. Ve 29. minutě nastala pro hosty pohroma, sudí Tanáč hostům pravděpodobně odpustil pokutový kop, místo něho domácí zahrávali rohový kop, rozehráli jej nakrátko, na což hosté vůbec nereagovali, domácí Hák si od rohového praporku navedl míč na hranici vápna odkud vystřelil a míč zapadl za tyč – 1:0. Opravdu zbytečný a hloupý gól. Sepekáři mohli odpovědět vzápětí, ale Kosobudovu hlavičku po centru z levé strany brankář parádním zákrokem zneškodnil. Už se zdálo, že poločas skončí jednobrankovým vedením domácích, když přišla kolmá přihrávka na domácího hráče, tomu ve vápně skluzem vypíchl míč Novák, bohužel po odehrání míče zachrastili chrániče a sudí Tanáč ze svého stanoviště ze středového kruhu odpískal penaltu. To zvedlo velkou vlnu emocí především u Nováka s Kosobudem, sudí Tanáč si nejspíše nebyl jistý svým výrokem, jelikož ani jednomu z protestujících neudělil žlutou kartu, místo toho opakoval svůj již ohraný vtip, ať se jdou hráči podívat na video, což k uklidnění vášní skutečně nevedlo. Penaltu s přehledem proměnil Pavlíček – 2:0. Ihned po penaltě Tanáč odpískal poločas.

Druhý poločas se Sepekáři snažili něco s výsledkem udělat, snaha se jim upřít nedala, ale něco tomu chybělo. Navíc v soubojích často na mokrém terénu podkluzovali. Vytvořili si několik rohových kopů, ty ale nebyly dobře zahrávané převážně kapitánem Máchou, který se silným větrem za celý zápas nenašel společnou řeč, a téměř všechny rohy končily na prvním hráči domácích. Velkou šanci na snížení měl po centru Kosobuda Staněk, ale hlavou v dobré pozici zamířil vedle. Další šanci měl Novák, ale v nadějné pozici vysoko přestřelil. Domácí měli také několik příležitostí zápas definitivně rozhodnout, ale všechny střely pochytal Doubek. V 77. minutě svitla hostům naděje, když Pavlíček zahrál ve vápně rukou. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Baloun – 2:1. Žádný velký tlak si však hosté nevytvořili, až v poslední minutě postupoval Koutník z úhlu na branku, kdy dobře vystřelil, ale brankář míč dokázal zastavit. Spíše remízový zápas tak domácí mladíci dokázali urvat pro sebe. Sepekáři prohráli druhý zápas v řadě a čelo tabulky se definitivně vzdálilo. Další zápas Sepekáři hostí v neděli 13.října od 15:00 hod. nevyzpytatelný tým z Kestřan, nevyzpytatelný v tom, že se nikdy neví, kolik budou v mužstvu mít posil z A týmu. Sepekáři zápas potřebují zvládnout, protože ve vyrovnané tabulce je důležitý každý bodík.
 Velkým kladem zápasu byl Ondra Bolek, který se do sestavy B týmu vrátil po dlouhých dvou letech, kdy si léčil vleklá zranění, zápas v Čimelicích odehrál celý a byl pravděpodobně nejlepším hráčem hostů, svůj přínos navíc ukázal i ve večerních hodinách v hospodě U Zdeničky při rozboru zápasu. 🙂

Čimelice B – Sepekov B 2:1 (2:0) Goly: Baloun

Sestava: Doubek – P. Šťastný, Novák, Baloun, Volf – Bolek, Mácha, Kosobud, M. Koutník – Cihlář, Staněk