Tak to byla facka

Ke svému šestému zápasu nastoupili hráči naší rezervy na domácím hřišti netradičně v sobotu 28.9. proti Albrechticím B. Před zápasem béčkaři drželi čtyřzápasovou vítěznou šňůru, měli druhý nejmenší počet inkasovaných branek a drželi se na dostřel úplnému čelu soutěže. V sobotu však přišlo kruté vystřízlivění.

Tentokrát se sešlo 14 hráčů, chyběli hned tři stabilní obránci Baloun, Šťastný a Hrych, jejich absence byla znát. První poločas začal opatrně, obě mužstva jakoby čekala na chybu soupeře. V 8. minutě začala dvacetiminutovka hrůzy. Stoper hostů hluboko z vlastní poloviny nakopl dlouhý míč na Šabatku, ten hlavou prodloužil, za obranu si zaběhl rychlonohý Zeman, dokázal se vyhnout i brankáři a bylo to 0:1. Ve 13. minutě bylo ještě hůř, stoper hostů Kolář znovu nakopl standardku ze své poloviny, na velkém vápně znovu Šabatka vyhrál hlavičkový souboj s Kosobudem a umístil míč do protipohybu Cihláře – 0:2. Nutno dodat, že Šabatka ve středu hřiště po celý zápas vyhrával téměř všechny osobní souboje a v hlavičkových soubojích měl skóre tak 14:1 proti duu Kosobud, Mácha. Ve 25. minutě rozehrával Kolář trestný kop cca z 25 metrů, vystřelil ne nějak moc silně, ale jeho míč po zaváhání brankaře zapadl přesně k tyči – 0:3. Ve 27. minutě měli hosté aut u pokutového území, vhodili jej dlouhý na malé vápno, kde nedůsledně obsazený Čáp přehlavičkoval obránce i brankáře a bylo to 0:4. Od této chvíle až do konce poločasu se domácí na chvíli vzpamatovali a přišpendlili hosty do jejich vápna. Vytěžili z toho však pouze jednu branku, ve 30. minutě Mácha našel Bočana, ten v první šanci neprostřelil brankáře, míč však důrazem vybojoval zpět a Dědič odražený míč na penaltu dopravil do branky 1:4. Víc ale domácí do konce poločasu nezvládli. Skončil tak poločas hrůzy, kdy Albrechtičtí do čeho kopli, to skončilo v domácí brance. Domácí také měli své možnosti, Mácha za poločas třikrát vystřelil ze střední vzdálenosti, ale dvakrát dobře vyrazil hostující brankář a jedna střela šla těsně vedle, šance měli i bratři Koutníkové nebo Novák, ale do branky žádný další míč nespadl.

Do druhé půle domácí vstupovali s tím, že chtějí pokračovat ve výkonu ze závěru první půle. A po dvou minutách měl Dědič obrovskou šanci, ale svou hlavu neumístil mezi tři tyče. Ve 48. minutě se přes obranu domácích prosadil důrazný a rychlonohý Hošna, překonal i Cihláře a bylo to 1:5. Tím definitivně rozhodl zápas, Sepekáři vrhli všechnu svou snahu do útoku, ale pouze za cenu toho, že otevřeli dálnici pro rychlé brejky hostů. A brejky po laciných ztrátách přicházely. Hosté do konce zápasu přidali po brejcích ještě tři další branky a upravili skóre na konečných 1:8. Sepekáři odehráli zápas blbec, ve druhé půli měli řadu šancí, ale branku přes dobře chytajícího Říhu vstřelit nedokázali. Velké možnosti měli Mička, Novák, Mácha, Himl nebo Filipín. Ale nemohoucnost byla veliká. Vrcholem zmaru byla šance Mičky, který byl půl metru před prázdnou bránou, ale střílenou přihrávku usměrnil jen do břevna.

Sepekáři v tomto zápase dostali pořádnou sodu. Do příštího zápasu, kdy zajíždí v sobotu 5.10. do Čimelic musí zlepšit úplně všechno, důraz v osobních soubojích, proměňování šancí, hráči si musí na hřišti navzájem pomáhat, a zabrat jeden za druhého, to v sobotu chybělo. Čtyřzápasová vítězná šňůra tedy skončila, třeba příští sobotu začne jiná, je to přece jenom kulatý.

Sepekov B  – Albrechtice B   1:8 (1:4)  Goly: Dědič

Sestava: Cihlář – L. Koutník, Novák, Filipín, Volf – M. Kountík, Mácha, Kosobud, Dědič – Havlíček, Himl