Vyhrocené derby

Po nepříliš vydařeném zápase na hřišti Bostonu Kluky, čekalo na sepekovské hráče další venkovní utkání a to utkání podzimu – derby proti Božeticům. V posledním utkání přišli Sepekovští o svojí dočasnou posilu Dana Smrčinu, který se hloupě nechal vyloučit v předchozím utkání. Tentokráte bylo derby opravdu zajímavé, padlo šest branek a 11 žlutých karet.

Od úvodu utkání to na hřišti jiskřilo, čemuž napomáhal i vlhký trávník. V úvodu zápasu plném soubojů bylo lepším mužstvem to ze Sepekova. O první střelu zápasu se postaral ve 13. minutě hostující Kašpar, který se položil do skákavého míče a svou ránu poslal těsně vedle. Poté převzali aktivitu domácí, kdy se v hostujícím vápně probíjel Jelínek, ten přihrál na vápno Volfovi, jenž pálil tvrdě do Maškových rukavic, následnou dorážku poslal Stejskal jen vedle. Ve 30. minutě fauloval před vápnem Palus, k následnému přímému kopu se postavil Fara, který mířil jen těsně nad spojnici Maškovy brány. Ve 36. minutě se skóre měnilo poprvé. Po rohovém kopu, kdy se k hlavičce dostali domácí, vyrazil Mašek míč pouze před sebe, kde ho následně do sítě poslal Volf, 1:0. Ve 41. minutě ztratili Sepekovští míč ve středu hřiště, čehož využili domácí, vyslali do sólo úniku Jelínka, kterého vychytal Mašek, jenž vykopl balón na roh – nutno podotknout, že domácí útočník se v době přihrávky nacházel v ofsajdu.

I začátek druhé půle patřil hostům. Ve 47. minutě se k přímému kopu za hranicí vápna postavil kapitán Tupý, jehož pokus s pomocí teče hráče ve zdi skončil nad. Po následném rohovém kopu se v zápasnickém souboji ocitl Hadáček, kterého složil na zem domácí Fara, rozhodčí na souboj měl přímý výhled a podle něho bylo vše podle pravidel. V 50. minutě se po závaru ve vápně dostal k hlavičce Novák M., jeho pokus však dopadl na břevno. A tak zafungovalo fotbalové pravidlo, nedáš – dostaneš. V 67. minutě dostal přihrávku za hostující obranu Awonseba a svůj únik zakončil gólem, 2:0. O 3 minuty později zahrávali domácí přímý kop, po kterém propadl míč na zadní tyč ke zcela volnému Duškovi, jenž hlavou poslal balón na vzdálenější tyč, 3:0. Hosté se nevzdali a v 73. minutě přišlo snížení, kdy se po centru do vápna dostal k míči Bolek, který dorazil balón do branky, 3:1. V 77. minutě dostal přihrávku za obranu Bolek, kterého ve vápně nedovoleně zastavil Stejskal, jenž za faul obdržel druhou žlutou kartu. K následné penaltě se postavil Hadáček, který se v penaltových kopech nemýlí a svou střelu nasměroval do protipohybu božetického brankáře, 3:2. Když se Sepekovští nadechovali k závěrečnému tlaku tak vyrobili obrovskou hrubku v obraně. V 82. minutě zahrávali hosté přímý kop, ten domácí odvrátili na střed hřiště, zde se srazil hostující Kašpar s Palusem, čehož Božetičtí využili a poslali Faru do samostatného úniku, který zakončil kličkou a střelou do prázdné branky, 4:2.

V tomto utkání předvedli Sepekovští dobrý výkon, dokonce se vyrovnali domácím v kombinaci. Bohužel špatná efektivita v zakončení a hrubé chyby v obraně sráží sepekovské mužstvo, které se po třech utkáních nachází na předposledním místě v tabulce.

Božetice – Sepekov  4:2  (1:0)  Goly: Bolek, Hadáček

Sestava: Mašek – Palus, Hadáček, Koutník – Kotrba, Kašpar, Novák M., Novák P.(Kosobud), Čunát – Staněk(Bolek), Tupý

Trenér: Ondřej Jordán

Hráč utkání: David Kašpar