Kletba zlomena, Béčko porazilo Hrazánky!

V neděli 2. září přivítali hráči B týmu na svém hřišti v rámci 2. kola neoblíbeného soupeře z Hrazánek. V poslední době se Béčku proti tomuto soupeři příliš nedařilo, v loňské sezóně byly Hrazánky jediným soupeřem, se kterým Béčko neuhrálo ani bod. Béčkaři byli odhodláni soupeře tentokrát porazit a navíc chtěli napravit dojem z prvního kola, které jim i přes vítězství v penaltovém rozstřelu herně vůbec nevyšlo.

Úvod zápasu však patřil hráčům Hrazánek, ne že by naše hráče přehrávali nějakou kombinací, ale v soubojích hlavně ve středu hřiště byli důraznější a Sepekáři několikrát snadno přišli o míč už při zakládání kombinace na vlastní polovině. Nejviditelnější hrubku udělal brankář Doubek, když si doběhl pro míč mimo velké vápno, chtěl míč zahrát křížem na druhou stranu na volného obránce, ale místo toho namazal na střed útočníkovi soupeře, který naštěstí zbrkle vystřelil a prázdnou branku o hodně minul. Hra se postupem času vyrovnávala, ale vyložené šance si ani jedno mužstvo nevytvářelo. Výjimku tvořily dvě standardní situace, po jedné na každé straně. Nejprve Hrazánky zahrávaly rohový kop a vrácený míč na malé vápno hlavičkoval hostující Tomáš Mošanský těsně nad branku. Poté se po kvalitním centru ocitl ve vyložené šanci domácí Kosobud, ale hlavou mezi tři tyče nezamířil. Sepekáři za celý první poločas nedokázali trefit bránu. Už by to asi ani nebyly Hrazánky, kdyby si o poločase nestěžovali u rozhodčího, nelíbila se jim situace, kdy odražený míč trefil ve vápně domácích do ruky Hrycha. Ten měl ruku u těla a navíc první zahrál rukou hostující útočník, čili diskuze o případné penaltě nebyly vůbec na místě.

Do druhého poločasu nastoupil do útoku domácích Kotrba a hlavně v jeho úvodu společně s veteránem Cihlářem a dalšími spoluhráči zatápěli hostující obraně. Ve 49. minutě se do šance prokličkoval Cihlář, dostal se až tváří v tvář brankáři, který však proti střele zasáhl nohou a vyrazil míč do strany nad sebe, kde dobíhající Mácha neměl problém hlavou dopravit míč do odkryté branky – 1:0. Sepekáři se neuspokojili a dál se tlačili do zakončení. V 54. minutě zahrál Cihlář rohový kop, míč prošel přes první tyč až ke Kosobudovi do malého vápna a ten pohotově upravil na 2:0. Od této chvíle měli Sepekáři hru pod kontrolou, začali vyhrávat většinu soubojů, avšak další slibné situace k dalšímu gólu nevedly. Naopak z ničeho nic v 69. minutě dostali hosté šanci v podobě přímého kopu z ideální pozice na středu velkého vápna. Hrazánky mají ve svém týmu specialistu na tyto situace hrajícího trenéra L. Dvořáka a ten se ani tentokrát nemýlil, prudkou střelou na zadní tyč na stranu brankáře se štěstím prostřelil Doubka – 2:1. Domácí nezpanikařili a dál v bloku hlídali svoje vedení. Velkou pomoc jim navíc v 81. minutě nabídl hostující stoper, kterému se nepovedla malá domu brankáři, čehož využil důrazný Bočan a přehodil hostujícího brankáře – 3:1. Závěr zápasu se již v klidu dohrál a Sepekáři si připsali tříbodové vítězství. Příští týden zajíždí naše rezerva o pouťovém víkendu do Kestřan, odkud se pokusí přivézt nějaký ten bodík.

Sepekov B – Hrazánky 3:1  (0:0) Góly: Mácha, Kosobud, Bočan

Sestava: Doubek – Šťastný, Novák, Hrych, A. Hlavín – J. Doubek, Mácha, Kosobud, M. Koutník – Havlíček, Bočan

Průběžně střídali: L. Koutník, M. Kotrba, Cihlář, Matěja