Trápení na úvod

V neděli 27.srpna odstartovala sezóna i fotbalovému B mužstvu. Po pohárových zápasech s Kostelcem nad Vltavou a Bernarticemi B (Branicemi), čekalo B mužstvo soutěžní utkání s Vráží. Soupeř se již několik let drží ve spodních patrech tabulky, nezřídka pobývá na samém dně a proto si Sepekovští nemohli na úvod přát přijatelnějšího soupeře. Hrálo se navíc na domácím hřišti, tudíž se dal předpokládat i zájem ze strany hráčů zúčastnit se utkání. Opak byl pravdou, Béčko dalo dohromady 13 hráčů, což oproti hostujícím 16ti borcům nepůsobilo povzbudivě.

Od úvodu se ujali iniciativy domácí. Snažili se hosty rozběhat, postupně přesouvali balón do stran avšak bez ohrožení branky.  V 9. minutě se po rohovém kopu prosadili hosté z Vráže. Po výborném centru na penaltu se k hlavičce dostal Vartecký, který se trefil přesně k tyči, 0:1. Pro domácí tím nabral zápas nečekaných obrátek. Hosté se  zatáhli, začali hrát v bloku a nepouštěli domácí hráče do šancí. Naprosto rezignovali na vykrývání stran hřiště, proto měli velké množství centrů na jedné straně Šťastný a na té druhé Volf. Ani jednomu se však nedařilo najít ve vápně hostí spoluhráče. Když se se tam nějaký centr dostal, nedokázali se sepekovští útočníci prosadit. Poločas tedy skončil vedením hostů 1:0.

Druhá půle probíhala přesně tak, jak končila ta první. Zejména Marek Volf měl za druhý poločas minimálně 10 centrů do vápna, bohužel jich však bylo hodně delších než bylo potřeba. Do hry se dostal Lukáš Hlavín, jehož nabídky do vápna byly o poznání zajímavější. Několik slibných šancí měl Kosobud, vysoko přestřelili z dobrých pozic Hrych, Mácha nebo J. Doubek. Vyrovnání přišlo pověstně za pět minut dvanáct. V 87. minutě se postavil k rohovému kopu Lukáš Hlavín, zakroutil balón přesně tak, že spadl Lukáši Kosobudovi přímo na nohu na malém vápně, pro zkušeného rutinéra již nebyl problém usměrnit míč do sítě, 1:1. Sepekovští chtěli vyrovnat avšak ihned po rozehrání vyslali hosté nepříjemný projektil z půlky hřiště, který se snášel neomylně za Mrázikova záda. Ten s vypětím všech sil dokázal vytěsnit míč na roh. Na druhé straně mohl rozhodnout Bočan, který dokázal skórovat, nicméně mu předtím byla odpískaná ruka. Po 90. minutách byl tedy stav nerozhodný 1:1.

O extra bodu rozhodly penalty.

Za domácí proměnili:

M. Koutník, J. Doubek, L. Hrych a Marek Volf. Tyčku trefil L. Hlavín. Hosté se mýlili dvakrát a tak na penalty zvítězil Sepekov.

Sepekovští nevstoupili do sezóny podle svých představ, nicméně soutěž je dlouhá a vzhledem k tomu, že v 86. minutě ještě prohrávali a přežili několik šancí soupeře, musí pro ně být dva body ziskem.

Sepekov B – Vráž  1:1 (0:1)  Goly: Kosobud

Sestava: Mrázik – Šťastný, Novák, Hrych, Volf – J. Doubek, Mácha, Kosobud, M. Koutník – Cihlář, Havlíček