Tragikomedie

Pouťovou neděli vyrazili hráči B mužstva na dalekou cestu do Kestřan. Místní B mužstvo bylo loňskou sezónu přesunuto z Okresního přeboru do III. třídy Okresní soutěže jen kvůli tomu, že A mužstvo spadlo z I.B třídy. Hráčská kvalita tedy byla jednoznačně na straně domácích.

Od úvodního hvizdu to byli dle předpokladu domácí, kdo diktoval tempo hry. Zejména ve středu pole se prosazoval rtuťovitý záložník M. Kinský, jenž herní kvalitou převyšoval zbytek pole, avšak chováním na hřišti by se umístil s přehledem na druhém pólu pomyslné tabulky. Hosté ze Sepekova přečkali několik velkých šancí soupeře, byla jim hned v úvodu také odpuštěna rozhodčím „malá domů“. V 16.minutě se poprvé prosadily Kestřany. Na levé straně přečíslili Kestřanští Šťastného s Doubkem, v kombinaci 3 na 2 dokázali uvolnit spoluhráče, jenž centrem za obranu našel nabíhajícího záložníka Lebedu, který z první trefil nechytatelně na zadní tyč, 1:0. Nutno nezávisle podotknout, že se jednalo o velmi pěkný fotbalový moment. O minutu později bylo pro hosty o poznání hůře. Opět Lebeda se dostal za záda sepekovských obránců, udělal kličku gólmanu Doubkovi, a vystřelil do odkryté brány. V ten moment se však zachoval jako „házenkář“ hostující hrající trenér Martin Novák, který parádním zákrokem zneškodnil nebezpečný střelecký pokus. Bohužel pro hosty se tak stalo rukou a vzhledem k tomu, že už předtím měl jednu žlutou kartu, následovalo červené napomenutí a penaltový kop. Ten s bravurou zneškodnil Doubek a předznamenal tak svůj velmi dobrý výkon, který by neměl zapadnout v šedi, kterou předvedli jeho spoluhráči.  Ve 25. minutě chtěl Havlíček skluzem zastavit rozehrávku domácího obránce, avšak trefil jen jeho nohu. Tady mohl být Sepekov rád za žlutou kartu pro svého svěřence. V 37. minutě zahráli Kestřany dlouhý balón do vápna na Voráčka, jenže z nulového úhlu přehodil hlavou Doubka a jeho spoluhráč Urban již přes Kosobuda neměl problém zakončit, 2:0. Sepekovští měli také své šance, avšak v důrazu a kvalitě se Kestřanským nevyrovnali a tak na jejich straně stále svítila nula. Ve 45. minutě se po rohovém kopu a propadlém míči na malé vápno dostal po několika odrazech k míči opět Lebeda a zblízka prostřelil bezmocného Doubka, 3:0.

Do druhého poločasu šli hosté s vidinou brzkého konce. V 10 hráčích, navíc proti silnějšímu soupeři, který byl posilněn o hráče A mužstva, jim moc morálních sil nezbývalo. Celou druhou půli Sepekovští více méně jen vykrývali pozice a snažili se udržet přijatelný výsledek. V 54. minutě nasadil korunu nedělnímu výkonu Michal Koutník, který chtěl odkopnout balón napříč vápnem do bezpečí. Míč mu však na nohu sednul tak parádně, že se trefil na zadní tyč Doubkovy brány, 4:0, perfektní střela, bohužel do špatné sítě. Kestřany měly trvalou převahu, která vyústila v další pokutový kop. Zde se rozhodčí Koukol výrazně upískl, nicméně při tomto stavu skóre se jednalo spíše jen o další olej do pomyslného ohně v řadách hostů. Domácí už si zápas chtěli spíše užít, takže poslali na pokutový kop levého obránce, jenž míč poslal nad bránu Doubka. V 70. minutě zahrával od rohového praporku volný přímý kop Kinský, jenž na přední tyči našel Voráčka, kterého neuhlídal Šťastný. Pro střelce domácích tak nebyl problém hlavou z bezprostřední blízkosti prostřelit gólmana Doubka, 5:0. Ten během celého zápasu předvedl několik opravdu dobrých zákroků, ale prohru odvrátit nedokázal. Třešničkou na pomyslném dortu bylo chycení míče ve hřišti Martinem Haitem, jenž si spletl čáry a po právu tak „vyfasoval“ žlutou kartu.

Sepekovští tentokrát nepředvedli zhola nic, na co by se dalo navázat. Podobně jako národní mužstvo bude nejlepší, když na své poslední utkání rychle zapomenou a budou se soustředit na příští domácí pouťový zápas.

Kestřany B – Sepekov B 5:0 (3:0)

Sestava:  Šťastný, Novák, Hrych, Volf – Doubek, Mácha, Kosobud, M. Koutník – Havlíček, Cihlář

Průběžně střídali: Bočan, Hait